Majkl Džordan – Zakucavanje preko Mutomba

Učlanjen(a)
01.12.2015
Poruka
254
Na All-Star vikendu 1997. godine u Klivlendu, legendarni centar Dikembe Mutombo obratio se u svlačionici Majkl Džordanu rečima: “Majkl, budi iskren, nisi zakucao preko mene do sad.” Majkl se na to samo nasmejao i rekao “Nisam u zadnjih 6 godina.” Patrik Juing se onda umešao i pitao Mutomba “Nikada nije zakucao preko tebe, nikada te nije posterizovao?” Na to je Dikembe kratko odgovorio: “Nije. Rekao mi je imaću te jednog dana. Voleo bih da imam poster kako zakucavam preko tebe, ali to se još nije desilo.”
Kasnije te sezone u drugoj rundi play off-a istočne konferencije sastali su se Čikago Bulsi i Atlanta Houksi, Bulsi su vodili sa 3 : 1 u seriji i igrao se peti meč u Čikagu. Pri rezultatu 8 : 4, u napadu Čikaga posle jednog promašaja, lopta se odbila do Majkla, on je odigrao “dupli pas” sa Longlijem i onda prošao po čeonoj liniji i zakucao preko Mutomba, na oduševljenje svih igrača Čikaga, trenera Fila Džeksona kao i prisutne publike u dvorani. Usledilo je mahanje prstom prema Dikembeu (Dikembe je uvek kada je udarao rampe protivničkim igračima, mahao prstom prema igraču koga je blokirao, uz propratne reči “not in my house”) i neizbežna tehnička za Majkla. Čikago je ubedljivo dobio taj meč a time i celu seriju, ali se sa tog meča ipak najviše pamti ovo sjajno zakucavanje.
Podsetite se i uživajte u ovom legendarnom zakucavanju “Letećeg Majkla” preko Dikembe Mutomba.
 
Natrag
Top