Majka Borka - svetica ili sektasica? (info unutra)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
1
Molim vas, recite nesto na tu temu ako znate nesto o "majka" Borki. Ako i ne znate, recicu vam sada nesto o njoj, pa mi recite da li mislite da je u pitanju obican prevarant, verska sekta......ili mozda svetica :\

Naime....Borka je nekada bila radnik fabrike za preradu textila. Onda je odjednom "otkrila svoju moc"! Sada zivi kod smedereva, na mestu za koje prica da je sveto (navodno je sagradjeno na temeljima neke stare, iscezle crkve). Tu se okupi i po 200 ljudi i seansa moze da pocne. Borka cita molitvu (to u pravoslavlju moze samo svestenik) i sveti vodicu (i to u pravoslavlju moze samo svestenik) i isteruje duhove (a to je vec okultizam :acute:). . .Vrbuje nove ljude preko njihovih prijatelja i rodjaka koji su vec bili... Predstavlja se kao propovednik pravoslavlja i kao svetica....(mozes misliti). . . HITNO MI TREBA VASE MISLJENJE I POMOC!!!!(onoga ko se razume....a vido sam da ima takvih)
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Takva je bila i Vidovita Zorka, pa se na kraju ispostavilo da je mentol. A uporedi i ovo: Zorka-Borka. Ne valja samo što se narod iz lakovernosti ili muke lepi za njih.
Tu je najbolji Milan Tarot.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Ja sam cuo za nju, ali ne ovako kako si ti opisao vec totalno drugacije... Ona zivi u jednoj kuci sa svojom porodicom i u jednoj sobi u kojoj se zidovi ne vide od ikona, ljudi ulaze i ona se moli samo sa njima, znaci nema nikog vise osim onog ko trazi pomoc i nje. kad se udje u sobu sjedne strane ima kao neka kanta u koju se ubacuju pare i to onoliko koliko ti mozes da das i nije obavezno da se stavi. Kazu da ona jako cesto uzme te pare iz korpe i da da osobi koja je dosla po pomoc, ako vidi da je osoba siromasna.

Najbolje bi bilo da odes u Smederevo i u njihovoj crkvi da se raspitas o njoj, mislim da bi ti oni dali najbolji odgovor!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2010
Poruka
63
Naime....Borka je nekada bila radnik fabrike za preradu textila. Onda je odjednom "otkrila svoju moc"! Sada zivi kod smedereva, na mestu za koje prica da je sveto (navodno je sagradjeno na temeljima neke stare, iscezle crkve). Tu se okupi i po 200 ljudi i seansa moze da pocne. Borka cita molitvu (to u pravoslavlju moze samo svestenik) i sveti vodicu (i to u pravoslavlju moze samo svestenik) i isteruje duhove (a to je vec okultizam :acute:). . .Vrbuje nove ljude preko njihovih prijatelja i rodjaka koji su vec bili... Predstavlja se kao propovednik pravoslavlja i kao svetica....(mozes misliti). . . HITNO MI TREBA VASE MISLJENJE I POMOC!!!!(onoga ko se razume....a vido sam da ima takvih)

Sve to sam i ja cula!Ona je pre desetak godina navodno "lecila" nerotkinje,sve zenice koje nisu mogle da dobiju decu iz mog sela i okoline su isle kod nje,ona im je nesto bajala,padala u trans,citala molitve i slala ljude u crkvu sa nalogom koje molitve treba svestenik da im cita!
Sebe je tada nazivala (Boze mi oprosti) bogomajkom!
Istina je da je radila-primala taj namuceni narod u nekoj sumici u blizini Smedereva,u kolibici,stvarno,kazu,zidovi su prepuni ikona,a ona "gleda" u njih(ikone),ali je zato debelo naplacivala svoje "bozanske" usluge.
Nijedna zena posle njenog "lecenja" nije rodila dete,niko nije ozdravio zbog njenog gatanja...dugo je ostajala pustos u tim dusama koje su krajnje ocajne trazile pomoc,eto i od nje.
Znam primer cele porodice koja je isla kod Borke da im "vidi buducnost" i ako treba "skine cini":kad su se vratili od nje,SVI su izgledali kao da ih je pregazio voz,svi preplaseni i pozuteli,maltene pocrneli u licu.Ispricali su da je skoro svakom coveku "videla"da ima zivu u telu(neki kazu da je to rak-kancer,a drugi da je ona ziva kao iz toplomera),nalagala im je da dolaze ponovo na te njene "seanse" da bi im navodno pomogla da se oslobode raznih "vradzbina" koje su ih u takvo stanje dovodile,drugima da im je bacena neka madjija.Nikom po njenom nij bio sasvim "zdrav",tj,da je svako bio zreo,po njenom,za njeno lecenje.
Iz mog mesta je ,javno,kod "majka Borke" islo bar njih petnaestak,a onih koji su to krili bilo je siguno jos toliko.
A evo,sad se "povampirila"!
Narode Boziji,bezite od takvih samozvanih proroka,iscelitelja!Cuvajte vase duse!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
i... Predstavlja se kao propovednik pravoslavlja i kao svetica....(mozes misliti). . . HITNO MI TREBA VASE MISLJENJE I POMOC!!!!(onoga ko se razume....a vido sam da ima takvih)

Trazis odgovor na pitanje ciji odgovor vec znas.Zbog cega to radis?Da bi se vernici "primili" i poceli da pljuju po vidovnjacima i vracarama, da bi ispali smesni, budale, zaostali...?
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Зашто тражиш одговор на форуму кад треба да га добијеш од свештеника? Ако баш инсистираш, ево ти па прочитај:

Питање:
Помаже Бог!

Оче, прећи ћу одмах на ствар, неки моји пријатељи су хтели да иду код неке жене код Смедерева да им као помогне у животу, дали да им скине неку клетву или да се ожене или да оздраве и томе слично. За сад сам их одвратио од тога, али молим вас помозите свима вашим саветом и мишљењем, свима онима који би можда кренули тим путем! У питању је, колко сам сазнао тзв. "мајка" Борка из села Вучак код Смедерева, моли се пред иконама у својој кући и ту прима народ, не наплаћује ништа односно даје свако колко хоће, а и колко знам има и мужа.

Зоран​


Одговор:
Драги Зоране,

Не знам ништа о тој „Мајки Борки".
Најбоље је позвати телефоном и питати њеног свештеника или се распитати у њеној Епархији. Они ће сигурно знати да ти кажу о коме и чему се ради.

Иначе, када се рaди о духовним стварима, треба бити веома опрезан јер свака грешка може човека скупо да кошта. У одговору на слично питање ([svetosavlje] Pitanje pastiru) стоји нешто слично: дешава се често да и школован и искусан лекар погреши, да не одреди тачну дијагнозу или да примени погрешну терапију. А тек колико се дешава да разни „видовњаци” погреше и направе човеку штету коју је после тешко или немогуће исправити и излечити. Није толико тешко направити од човека - богаља, ни у физичком, ни у духовном смислу. Зато треба бити веома опрезан. Јер, мало ко од нас би се усудио да уђе у мрачну и непознату пећину, без икакве лампе и опреме, само зато што му је евентуално, неко рекао да на дну такве дубоке пећине лежи закопано благо. Такав човек би очигледно, био веома неопрезан и будаласт. А страшно је видети колико младих се упуштају у мрачне авантуре разних назови - учитеља, учења и теорија, без икакве опреме и припреме, без знања и искуства, без светлости Јеванђеља, искуства Отаца и помоћи Светога Духа кроз Свете Тајне и хришћански живот.

Да закључимо, колико је тело важније од одела, толико је и духовно важније и скупље од материјалног. И још много више! Колико је важно живети здраво у физичком смислу, још је неупоредиво важније живети здраво у духовном. Јер и сам Христос каже: „Каква је корист човеку да сав свет задобије, а души својој науди? Или какав ће откуп дати човјек за душу своју? Јер ће доћи Син Човјечији у слави Оца својега са анђелима својим, и тада ће узвратити свакоме по дјелима његовим.” (Мт. 16, 26-27.)

Наш, православни став је да никако не треба ризиковати своју вечну душу идући сумњивим путевима и људима, да се не треба уздати у разна учења, видовњаке и мудраце, којих је одувек било и биће их до краја света и века. Треба пребивати у светлости Јеванђеља и у Божијој науци и благодати. А сам Господ ће нас водити на том путу и открити све што је добро и корисно душама нашим.

Поздравља те,
о. Срба

[svetosavlje] Pitanje pastiru
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Lečenje od strane osoba koje nisu medicinski radnici niti imaju dozvolu Ministarstva zdravlja da se bave alternativnom medicinom je krivično delo. Ovaj formu ne može da služi promociji iscelitelja, vračeva, ekstrasensa i ostalih.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top