Magija u životu ljudi

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Zanima me kako forumaši gledaju na Magiju i koliko je Magija zastupljena u njihovim životima!?

Kako gledam na magiju,pa evo ovako većinom kada neko priča o magiji priča sa negativnim atributima ili da ga niko ne razume o čemu priča,to se i meni desilo puno puta.Međutim verujem da se svaka magija može objasniti naučnim činjenicama.
U mojim krajevima kada se pomene magija svi pomisle na neku babu vračaru koja za pare proklinje nekoga i baca kletve.Ove babe nisu stručne u magiji ali ona funkcioniše i na običnom čoveku.
Po nekoj mojoj definiciji magija je svesno upravljanje energijom da bi ona činila što ti želiš...mada postoji i nesvesna magija i svako je od nas makar jednom iskusio,svi ponekad ne svesno utičemo na druge na ishod nečega i sično.
Na primer uvereni smo da će se nešto loše dogoditi-šaljemo energiju i ona nam se vraća sa lošim posledicama.
Vrsti magija ima jako puno,i svaka po sebi neće funkcionisati ako ne posedujemo određenu moć koncentracije i baratanje sa energijom i elementima(voda-vazduh-zemlja-vatra).

Uglavnom:
-magija predstavlja svesno upravljanje energijom da bi nam služila u neke svrhe
-najnaprednija magija je ona u kojoj nam ne trebaju nikakvi sastojci,već samo naš um
-svaka naša misao je energija
-u magiji ne postoji strah,jer strah samo može tvoju magiju okrenuti protiv tebe ;)
 
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
9
Magija u zivotu ljudi????
U mom zivotu je dosta zastupljena i to mi je kao sastavni deo zivota,
zato sto se privatno bavim magijom ali onom lepom umetnickom ne crnom ili ko zna vec kakvom.
 
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
9
Mogu naravno,
Ja se privatno bavim madjionicarstvom a to je takode vrsta magije one lepe i umetnicke sto rekoh, koja nas bar na trenutak cini sretnim i zadovoljnim. I od koje se niko ne boji ( nadam se).
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2009
Poruka
1.014
Ne znam šta da kažem na ovu temu, nisam se baš čestu susretao sa magijom. :)
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Mogu naravno,
Ja se privatno bavim madjionicarstvom a to je takode vrsta magije one lepe i umetnicke sto rekoh, koja nas bar na trenutak cini sretnim i zadovoljnim. I od koje se niko ne boji ( nadam se).

:)...lepo,ja bih mađionarštvo pre svrstala u iluziju,naravno slažem se sa tobom da je bezazlena i ne može nikom nauditi,ali kao pojam Magija u bukvalnom smislu po meni nije.;)
 
Učlanjen(a)
30.12.2009
Poruka
354
a joj...

Anax2 je prema mojim shvatanjima - poprilično u pravu u onom prvom postu ovde...

Potom nisam ni čitala.

Magija je nebitna koliko je bitna energija.

Energija je neuništiva i može samo prelaziti iz jednog oblika u drugi.

Leptirov efekat - sve utiče na sve je uzročno-posledična činjenica... :)

A za neuke - ne postoji crna ilil bela magija - svaka magija u tom smislu je crna magija.

Obavezno naći i pročitati knjigu:

Čovek je viši od zvezda (Astrologija, okultizam, i magija i Paravoslavlje) - Vladimir Dimitrijević.

kao i tanku knjižicu koju u svakoj crkvi i crkvenoj knjižari možete naći:

Kako se boriti protiv magije (a toliko je tanko kratko i jasno da su dodali delić i : O sablazni televizije)

Mislim da je onom ko se vozi na haludži da se bavi magijom korisnije da nacrta tačku na zidu i da cežba koliko precizno može glavom da je pogodi - uz dužno poštovanje.... To bi mu na veću korist išlo kako bi ludost iz iste izbacilo van...
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
najveca magija, bar za mene i u mom zivotu, jeste ljubav. da li postoji nesto magicnije od trenutaka provedenih sa voljenom osobom? ne verujem. ko nije probao, nikada nece saznati
 
Natrag
Top