Mafijaši vode posao i dok su na robiji

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Mafijaši vode posao i dok su na robiji












Izvor:
Blic.rs








Željko Radovanović (39) zvani Krečo i Votka iz Bijeljine, stari poznanik srpske policije, pre nekoliko dana je priveden u RS jer je iz zatvora u Foči rukovodio narko-grupom koja je krijumčarila kokain u BiH, Srbiju, Hrvatsku, Austriju i Nemačku. Sumnjiči se da je, koristeći mobilni telefon i posete, iz zatvora dogovarao kupovinu i prodaju narkotika. Njegov zamenik je bio Mile Rosić, koji takođe izdržava zatvorsku kaznu.


271753_zatvor-foto-nebojsa-markovic_ff.jpg



Radovanović, inače, već ima dosije u Srbiji, a u Beogradu je osuđen na 13 godina zatvora zbog šverca droge - 48 kilograma heroina i četiri kilograma kokaina.
- Onaj ko ima para, privilegovan je i u zatvoru. Nesumnjivo je da sa saradnicima nije mogao da se dogovara samo kada mu dođu i posetu, već je morao s njima stalno da bude na vezi mobilnim telefonom. A u tome je sigurno morao da mu pomogne i neko od zaposlenih u zatvoru u Foči, gde je izdržavao kaznu. Taj neko je morao da mu unese mobilni telefon, da mu ne pretresa sobu, da ga štiti od svake kontrole. A za to je ovaj svakako morao da plati - kažu u našoj policiji koja dobro poznaje aktivnosti Radovanovića, jer je u stanovima njegove grupe 2007, osim više od 50 kilograma droge vredne više od milion evra, nađeno i 210.000 evra, nekoliko pištolja, falsifikovane isprave.


Nažalost, kažu u policiji, Radovanović nije jedini kome polazi za rukom da iz zatvora nastavi s kriminalnim poslovima. I u Srbiji je bilo nekoliko vođa kriminalnih grupa koje su i iz kazamata nastavile da „rade“, i to koristeći razne beneficije koje su tokom izdržavanja kazni dobili.


271754_15_ff.jpg



- Nedavno je Mlađen Mićić Pacov, vođa tzv. požarevačke grupe, koji je uhapšen još 2003. osumnjičen da je iz otvorenog paviljona zatvora Zabela rukovodio krijumčarenjem oružja. I doktor Milan Zarubica, koji je osuđen na 11 godina zatvora zbog proizvodnje 31,2 miliona amfetamina, prošle godine je opet uhapšen jer pravio ove narkotike, i to tako što je iskoristio status „slobodnjaka“ u zatvoru u Sremskoj Mitrovici - kaže u policiji i podsećaju da je i Branislav Đekić iz pritvora, sa saradnicima bio na vezi, pa su isplanirali i presreli transport novca JPP „Pošte Srbije“.

Sagovornik „Blica“ upoznat sa dešavanjima u srpskim zatvorima napominje da osuđenici na nekoliko načina ostvaruju taj kontakt sa spoljašnjim svetom, pa i sa saradnicima iz kriminalnog miljea.

- Iako se smatra da su mahom čuvari korumpirani, osuđenicima mobilne telefone mogu da unesu, kao i da prenose njihove poruke, i vaspitači, majstori koji rade u zatvoru. I oni se, kao i posetioci, pretresaju, ali postoje načini da unesu mobilni telefon. Ne treba zaboraviti i da svaki osuđenik ima nedeljno tri puta pravo na po 15 minuta razgovora sa spoljnim svetom. Kupi „halo karticu“ i zove koga hoće. Čuvari su tu da mu mere vreme, ali ne smeju da prisluškuju razgovore. Tako kriminalci mogu da - bez korupcije, podmićivanja čuvara i drugih zaposlenih u zatvorima - budu u kontaktu ne samo s porodicom već i sa saradnicima - kaže naš sagovornik.






 
Natrag
Top