Madona pokazala šta je pravi šou

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Madona pokazala šta je pravi šou
Pop kraljica nastupila na Ušću pred više od 30.000 ljudi
25.08.2009. 01:30


madona-v.jpg


Popularna pevačica Madona održala je sinoć spektakularan koncert na Ušču i svojim nastupom oduševila više od 30.000 posetilaca. Madona je napravila veliku dvosatnu žurku u Beogradu i još jednom pokazala zašto je sa punim pravom zovu kraljicom popa.

Koncert je kasnio nešto više od sat vremena, a po rečima organizatora, razlog je bio „to što je Madona htela dodatno da zagreje atmosferu i da natera publiku da je očekuje sa još većim nestrpljenjem“.
Tačno u 22.03 pale se svetla na bini, svetle hiljade telefona u publici, a Madona na kraljevskom prestolu izlazi na binu i koncert započinje numerom “Candy Shop”.
Evropski pokret

madona1.jpg


- U redu, Srbijio, ovo je ono o čemu vam govorim – uzviknula je američka pevačica i započela pesmu “Beat Goes On” a publika je gromoglasnim ovacijama ispratila Madonino pojavljivanje u belom oldtajmeru.

madona2.jpg


- Da li ste spremni… pitam da li ste spremni – obratila se publici sa prvim taktovima pesme “Human Nature”. Sa numerom “Vogue” završila je prvi od četiri segmenta koncerta, a nakon toga usledilo je brzopotezno presvlačenje i na binu se vratila obučena kao čirlidersica. Publika, koja je bila prilično usporena na početku koncerta, počela je da se budi uz numeru „Holiday“, a prava ludnica je nastala kada je Madona pesmu “She’s Not Me” začinila sočnim poljupcem sa jednom od igračica.

madona3.jpg


Koncert bi se najbolje mogao opisati rečima: savršeno uvežbana rutina. Međutim, kod Madone nema laži i nema prevare. Očekivali smo vizuelni spektakl, veselu žurku sa gomilom plesača na bini, promenu ritma, nove verzije starih hitova uz korišćenje raznih semplova, od „Sex Pistolsa“ do Majkla Džeksona…

madona-ver.jpg


Sve to smo i dobili, u šarenom pakovanju za sve ukuse. Očekivali smo da Madona jucva po bini, obavija se oko šipke i dalje sve od sebe na sceni… I to smo dobili. Naravno, nismo očekivali blistave glasovne mogućnosti, jer to nikada nije bila njena jača strana. Ali, za ono što je pokazala publici u Beogradu, pop kraljica zaslužuje sve pohvale i vredelo je biti sinoć na Ušću, jer, ako ništa drugo, Madona je prvi put gostovala u Srbiji, što nam je do pre nekoliko godina izgledalo kao čista fantazija.
Vratimo se svirci…
- Let me see you… motherfucker – uzviknula je Madona i zapevala hit „Ray of Light“, a zvezda je koncert završila poput uragana sa serijom hitova kao što su “4 Minutes”, “Like a Prayer“, a žestok finiš je usledio uz numeru „Give it 2 me“. Pred kraj pesme, dok je muzika zamirala u pozadini, Madona je sišla sa bine, pozdravila se sa ljudima iz prvih redova i sa njima otpevala nekoliko završnih stihova.
- Hvala Beograde, laku noć – pozdravila je publika na kraju koncerta koji se završio tačno u ponoć.

Vašar
Ispred ulaza su bili i brojni prodavci, koji su prodavali šešire (500 dinara), majice (od 200 do 300 dinara) i bedževe (50 do 100 dinara). Prodavali su se i hladni napici, hot-dogovi i ostale zanimacije za zube.


Ćerka Lurd navijala za mamu

madona10.jpg


Držeći za ruku najstariju ćerku Lurd, pop kraljica Madona istrčala je iz aviona na Aerodromu “Nikola Tesla” juče oko 16.50 časova i ušla u crni “mercedes” koji ju je odveo na Ušće.

Gužva na beogradskom aerodromu stvorila se već oko 15 časova, a privatni avion slavne pevačice trebalo je da sleti oko 15.30. Tada je u aerodromsku zgradu stiglo veliko obezbeđenje, momci u crnom su se dovezli u tri crna “mercedesa” sa zatamnjenim staklima i u društvu policije - tri automobila, plus džip interventne policije i dva policijska kombija. Oni su se parkirali tik do VIP ulaza, gde su ostali sve do 16.45, kada je avion, sa velikim zakašnjenjem, stigao.

madona11.jpg


Na pistu aerodroma sletela su dva mala privatna aviona, u jednom je bila Madona sa najbližima, a u drugom njen tim, plesači, prateći vokali… Pevačica je doletala iz Tivta, a uputila se pravo na Ušće, gde je prisustvovala i tehničkoj probi, što svetske zvezde retko rade. Madoni je društvo pravila ćerka Lurd, koja je, kao i obično, nastup posmatrala s bine (iza plesača), zaklonjena od pogleda publike. Zanimljivo je i da se Lurd, koja neverovatno liči na Madonu iz mlađih dana, sprema da krene majčinim stopama, a prvi korak je pojavljivanje u spotu za Madonin novi singl “Celebration”...

madona12.jpg


Napustila Beograd
Madona je, kako smo nezvanično saznali, odmah posle koncerta napustila srpsku prestonicu. U bekstejdžu ju je čekala crna limuzina, a na aerodromu privatni avion…


Zvezdi honorar dva miliona evra

madona32.jpg


Honorar koji je Madona, koja je sinoć nastupila na Ušću, dobila, prema nezvaničnim informacijama, iznosi oko 2,1 milion evra, međutim, to je samo deo troškova koje organizacija ovakvih koncerata podrazumeva. Dovoljno je pomenuti da je oprema stigla u 90 šlepera, da je 600 ljudi radilo na pripremi koncerta...

U odnosu na prošlogodišnji koncert u Budvi kada je Madona, kako se priča, dobila honorar od 3,3 miliona evra, kraljica popa je za beogradski koncert plaćena „samo” 2,1 milion evra. U njen honorar je uračunata i kompletna produkcija koja dolazi sa Madonom, a tu se zaista barata sa ogromnim sumama - samo bina košta nekoliko miliona evra, skupa je i ostala oprema (rasveta, ozvučenje, LED ekrani...), zatim treba uračunati troškove prevoza (avionom ili kamionima)...

madona31.jpg


Domaći organizator (u ovom slučaju „State of Exit”) je bio dužan da sredi teren na Ušću, ogradi koncertni prostor, obezbedi svu potrebnu infrastrukturu i angažuje radnike koji će pomagati u postavljanju opreme. Koliki je posao u pitanju najbolje govori podatak da je oko 600 ljudi (250 članova Madonine tehničke ekipe i 350 domaćih radnika) pet dana neprekidno radilo na postavljanju bine. Naravno, ne treba zaboraviti ni grad u malom koji je za Madonu i njenu ekipu podignut u bekstejdžu čija je površina bila skoro 2.000 metara kvadratnih.
Da podsetimo, Madona je od prvog dela „Sticky & Sweet” turneje koji je završen u decembru prošle godine, zaradila neverovatnih 223 miliona evra, a od dosadašnjih koncerta u okviru drugog dela turneje inkasirala je dodatnih 90 miliona evra...
Prema rečima organizatora, na sinoćnjem koncertu je oko 10 odsto posetilaca došlo iz okolnih zemalja, najviše iz Slovenije i Hrvatske, i bilo bi zanimljivo saznati podatak koliko je Beograd zaradio od Madoninog koncerta. Poređenja radi, nakon nastupa na Jazu, čelni ljudi Turističke organizacije Budve su saopštili da je Budva zaradila oko šest miliona evra, a nedavno su članovi irske grupe U2 održali dva koncerta u Zagrebu i procenjuje se da je glavni grad Hrvatske inkasirao osam miliona evra...

madona-t.jpg


Izvor: Blic
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Svastika psymaniacova na"telefonu",samo da vam kažem,barem za mene,kocert je bilo jedno veliko sranje,ali veliko,sve je išlo pošemi,suvoparno,a što joj dali tolike pare nije mi jasno,ja mislim,da su jednu hiljaditinku sekundu pogrešili,da bi koncert pukao,nema opštenja sa publiko,samo izašla,HY SRRBIJA,i to je to, ašto ovi na RTS-u seru da je bilo....ma nemaju pojma,da li ona uopšte bila na koncert,ili je išla da cevči viski u VIP loži,u Budvi je bolji,pa barem 10 puta.Nego zet mi je rekao da vam prenesem da je juče popodne puko komp,pa ga neće biti ceo da,pa ja ajde u njegovo ime čisto da se javim iz pretoplog Beograda.Ana koncert neke zvezda da idem nikad više....nije mi do para....ali mogla je bude malo komunikativnija sa publiko,ma ja budala...pa išla.Veliki pozdrav od Tamare
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Svastika psymaniacova na"telefonu",samo da vam kažem,barem za mene,kocert je bilo jedno veliko sranje,ali veliko,sve je išlo pošemi,suvoparno,a što joj dali tolike pare nije mi jasno,ja mislim,da su jednu hiljaditinku sekundu pogrešili,da bi koncert pukao,nema opštenja sa publiko,samo izašla,HY SRRBIJA,i to je to, ašto ovi na RTS-u seru da je bilo....ma nemaju pojma,da li ona uopšte bila na koncert,ili je išla da cevči viski u VIP loži,u Budvi je bolji,pa barem 10 puta.Nego zet mi je rekao da vam prenesem da je juče popodne puko komp,pa ga neće biti ceo da,pa ja ajde u njegovo ime čisto da se javim iz pretoplog Beograda.Ana koncert neke zvezda da idem nikad više....nije mi do para....ali mogla je bude malo komunikativnija sa publiko,ma ja budala...pa išla.Veliki pozdrav od Tamare
Pozdrav, pa nas će psy upoznati sa celom rodbinom :)
 
Natrag
Top