Madona bila "prisiljena" da prokomentariše diskriminaciju Roma

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Madona bila "prisiljena" da prokomentariše diskriminaciju Roma
Pop diva izviždana na koncertu u Bukureštu
28.08.2009. 19:12

Madona tvrdi da je bila "prisiljena" da prokomentariše diskriminaciju Roma u istočnoj Evropi tokom svog nastupa u Bukureštu, navodi BBC.

madona-x.jpg


Pedesetjednogodišnja pop diva bila je izviždana nakon što je rekla da je diskriminacija Roma "čini veoma tužnom". Publicistkinja Liz Rozenberg kaže da je Madona odlučila da prokomentariše status romske populacije u istočnoj Evropi nakon razgovora sa muzičarima sa kojima nastupa na svojoj "Sticky and Sweet" turneji.
Evropski pokret
"Rečeno mi je da su Romi diskriminisani i to me čini veoma tužnom. Mi ne verujemo u diskriminaciju, mi verujemo u slobodu i ravnopravnost", rekla je Madona tokom svog dvočasovnog koncerta u Bukureštu, kojem je prisustvovalo oko 60.000 ljudi.
Njen komentar o položaju Roma izazvao je nedogodovanje publike, koja je još više izrazila nezadovoljstvo kada je pomenula predrasude u vezi gej populacije. Rozenbergova je za BBC objasnila da joj je Madona rekla da se u isto vreme čulo i odobravanje i negodovanje u publici.
"Madona nastupa sa trupom romskih muzičara koji su joj predočili situaciju u Evropi. Oni su joj rekli da u nekoliko zemalja Romi zaista bivaju diskriminisani, tako da je ona odlučila da javno iznese svoj stav", kaže Rozenbergova.
S druge strane, 23-godišnji Ionut Dinu, koji je prisustvovao Madoninom koncertu, kaže: "Negodovao sam jer mi se njena izjava činila neprikladnom. Kakve ona ima veze sa tim".
Rumunija je zemlja sa najbrojnijom romskom populacijom u istočnoj Evropi. Prema izveštaju Agencije Evropske unije za osnovna ljudska prava, skoro polovina od ukupno oko 12 miliona Roma u Evropi tvrdi da je u proteklih godinu dana doživela neki vid diskriminacije.

Izvor: Blic
 
Natrag
Top