Macka ima zuticu ! Molim za savet !

Učlanjen(a)
30.09.2011
Poruka
1
Ovako nadam se mi neko moze pomoci, radi se o mojoj macki, pre nekog vremena (pre oko 20ak dana) je odbijala hranu, jela samo pomalo, bila povucena. Davala sam joj Pentrexyl nekoliko dana i bilo joj je bolje, pocela je bila u sustini normalno da jede. Medjutim ponovo posle nedelju dana nakon toga opet je jela pomalo samo, trazila hranu ali slabo jela. Oci i sluzokoze su zuckasti, izgled krzna je malo izmenjen, a takodje i dok zvace hranu to cini malo otezano, cesce pije vode. Inace, ima 3 godine.
Veterinara sam pozvala koji je rekao da je u pitanju zutica tj. ikretus. Dobila je dve injekcije antibiotika, dva puta na 3 dana.
E sad macka je sad vec 5,6 dana dosta bolje, jela je normalno, ima apetit, ok mi deluje, stolica joj je normalna, raspolozenje ok, nije vise povucena, ali i dalje je prisutno zutilo, kao i to da krzno nije bas najbolje.
Receno mi je da uzrok zutice moze biti mnogo stvari. E sad, ismedju ostalog postoji i nesto na sta sumnjam, jer kako sam citala na internetu uzrok njene pojave pise moze biti izlaganje toksinima, a upravo na to sumnjam jer je bila u kontaktu sa ostacima hrane prskane sprejom protiv insekata. A druga sumnja je Pentrexyl koji je pila, jer medju nezeljenim dejstvima leka u uputstvu pise i moguca pojava zutice.
Tako da, ako mozete da mi date savet sta da preduzmem, koliko je opasna zutica kod macaka i kako saznati sta je uzrokovalo? Jer zaista se jako brinem! Molim Vas sta mislite da li i koliko je uopste potrebno ici na analize dalje? I ako znate preporuke gde (preporucen mi je veterinarski fakultet u Beogradu)?

Zahvaljujem puno!!!
 
Natrag
Top