Lubuten: Baš me briga ako su moje štikle neudobne

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Lubuten: Baš me briga ako su moje štikle neudobne

Dizajner cipela Kristijan Lubuten izjavio da su štike "zadovoljstvo sa bolom" i dodao je da se ni malo ne saoseća sa ženama koje se žale na štikle

labuten.jpg
Kristijan Lubuten i jedan od njegovih modela

LONDON - Dizajner cipela Kristijan Lubuten izjavio je da ga uopšte ne zanima da li su njegove cipele neudobne za nošenje i poručio ženama koje se žale na bolne noge: "Ako ne možeš da hodaš u njima, nemoj da ih nosiš".
Luboten je izjavio da su štike "zadovoljstvo sa bolom" i dodao je da se ni malo ne saoseća sa ženama koje se žale na štikle, jer je jednom video TInu Tarner kako tri sata u štiklama peva i igra u Medison Skver Gardenu.

"Ako Tina Tarner i prateći bend Princa mogu tri sata da budu na sceni i nose ih, nemojte mi reći da je nemoguće hodati u njima. Štikle su zadovoljstvo sa bolom. Ako ne možete da hodate u njima, nemojte ih nositi", rekao je on magazinu "Gracija".


"Nisam opsednut seksom i ne dopada mi se previše kada žena liči na prostitutku. Ali ne zaboravite da je Frojd u svojoj ordinaciji imao odlivak stopala. Stopalo je Frojdu bilo veoma važno", rekao je dizajner.
Prva cipela koju je Lubuten dizajnirao bila je inspirisana princezom od Velsa. Lubuten kaže da ga je inspirisala fotografija princeze Dajane koja je izgledala tužno i kao da joj je dosadno dok je princ od Velsa držao govor.

"Pomislio sam, šta bi joj donelo osmeh na lice", rekao je on. Rezultat je bila cipela nazvana "Ljubav", baletanke sa ispisanom rečju "ljubav".

Koliko on zna, princeza ih nikada nije kupila, ali mnoge žene jesu. Kasnije mu je Dajana poslužila kao inspiracija za drugu vrstu cipela - cipele sa dekolteom.

"Ljudi su tada imali problema sa dekolteom za prste. Naročito Francuzi. Francuskinjama niste mogli da prodate sandale jer nisu išle kod pedikira i stopala su im bila užasna", priseća se Lubuten.

On je rekao, prenosi britanski "Telegraf" da je inspiraciju za "dekolte cipele" dobio kada je video Dajanu kako igra sa glumcem Džonom Travoltom.

"Nosila je one ružne engleske cipele u kojima se videlo pola prstiju. Delovale su istovremeno kičasto i dobro", kaže on.

Dizajner je rekao i da mu se ne dopadaju štikle za muškarce, ali da razume one koji moraju da ih nose zbog visine.

"Muškarci u štiklama. To su pre protetička pomagala, ali ih razumem. Žene imaju ogromne štikle i postaju sve više. Muškarcima je potrebna pomoć, ali je muškarac u cipeli na štiklu naprosto smešan", kaže Lubuten.

Iako je najpoznatiji po crvenim đonovima svojih cipela, Lubuten kaže da je na tu ideju došao slučajno.

"Iz fabrike mi je stigla cipela koja iz nekog razloga nije izgledala tako dobro kao na skici. Zbog toga sam đon prefarbao crvenim lakom za nokte i problem je bio rešen", rekao je dizajner kome se u londonskom Muzeju mode idućeg meseca otvara izložba nacrta i cipela.

Izvor: Večernje novosti





 
Natrag
Top