Ljudi-Patke Poreklo coveka Biblija i Nauka

Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Joker ,dal ti citas ono sto pises?
("Evolucija je posmatrani proces"????)
a to sto kazes da je prihvata 99% naucnika je takodje cista glupost.
Ogromna vecina naucnika je uopste ne prihvata.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Jel si to citao mozda na kreacionistickim sajtovima ? 99% biologa prhvata evoluciju i to je cinjenica.

Level of support for evolution - Wikipedia, the free encyclopedia

Only 700 out of 480,000 U.S. earth and life scientists gave credence to creationism in 1987

700 kreacionista i to u zemlji u kojoj ima najvise kreacionista na svetu. Dobro je poznato kad su kreacionisticke anti naucne institucije objavile imena 600 naucnika u americi koji ne prihvataju evoluciju, a onda su im pravi naucnici objavili 600 americkih naucnika samo sa imenom Stiv koji prihvataju. Sramota je spominjati kreacionizam u 2013 godini, pored svih dokaza.

Sta ti nije jasno kad kazem da je evolucija posmatran proces ?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Meni je sve jasno,ali tebi nije jasno jer ne razmisljas svojom glavom.
Razmisli svojom glavom.
Kolko je godina proslo od te Darvinove ideje?
Kolko se to godina "evolucija"posmatra kao proces?
Smesno!
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Volim sto iznosis svoje dokaze.
1859 godine je proslo od knjige o postanku vrsta ali to je skroz nebitno, jer prvi dokaz da se neko ne razume u evoluciju uopste je kad krece da spomije darvina, jer samo za njega i zna. Darvin je skoro i nebitan jer dokazi za evoluciju su se osigurali posle njega, i kao sto sam vec rekao, razdvajanje vrsta od zajednickog pretka je posmatran proces, evolucija jednocelijskog u multicelijski zivot je POSMATRAN proces, ne postoji vise debata.
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
381
Kakve veze ima detlic sa mnom? Ti polazis od pretpostavke da su sva ziva bica nastala od identicnog pretka. Ja i detlic nemamo istu majku, znas.... Ko sto se ja nisam izlegao iz jajeta, normalno je da necu biti detlic. Ovo je neverovatno lupetanje gluposti, valjda najvece koje sam dosad po forumima cuo. Tvoje shvatanje evolucije je da ce, majmun posto se rodi, nekako kroz jedan zivotni vek, da se ispravi, da mu opadne dlaka i da pocne da prica i da postane covek????
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Cvrle kad si vec rekao da se nisi izlegao iz jajeta, da spomenem samo da mi imamo gene za pravljenje zumanaca u nama, i u ranoj fazi embrionskog razvica ti geni se iskljuce, bas me zanima kako bi kreacionista objasnio kako to bez evolucije.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
joker
osnovni bioloski zakon se nalazi u Bibliji.
Svi se razmnozavaju samo u okviru svojih vrsta
.
a to za zumance i slicno ,"iskljucenje gena",sta mislis kako to funkcionise?jel po nekom zakonu,ili samo od sebe?
Ko stvara zakon?,zakonodavac zar ne?
Uporedi to sa radom programera na nekoj app i bice ti mnogo jasnsije.
Ako omalovazis rad programera,omalovazices i rad zakonodavca.
A ako nema ni jednog ni drugog sve se desava po stihiji,,,bez pravila,bez zakonitosti....!

cvrle
dal si ti pismen?
gde sam ja to napisao da su sva ziva bica nastala od identicnog pretka?,sta udaras tim kljunicem u drvo,nikad neces postati detlic.
Evo ti u Bibliji kako su nastale ptice i kako se razmnozavaju.
1.Moj1:21.22
[SUP]21[/SUP] I stvori Bog kitove velike i sve žive duše što se miču, što provrveše po vodi po vrstama svojim, i sve ptice krilate po vrstama njihovim. I vide Bog da je dobro;
[SUP]22[/SUP] I blagoslovi ih Bog govoreći: Rađajte se i množite se, i napunite vodu po morima, i ptice neka se množe na zemlji.
Nigde ne pise da je napravio jednu pticu,vec ptice.
Samo je Adama napravio samoga ,a kasnije mu je napravio i Evu da ne bude sam,jer je gledajuci i "razmisljajuci" primetio da su sve zivotinje bile u paru.Tako je stvorio i par detlica i par cvrleta itd,ali ne da od cvrleta postane detlic.
I jos nesto ,Bog ima svoje shvatanje vrsta,a mi ljudi nase shvatanje vrsta.
U svakom slucaju ,hromozomi su ti koji ne dozvoljavaju da vrste prelaze jedne u druge,a tamo gde se ostete dobijemo degenerike koji su kraceg zivotnog veka ,ciji hromozomi teze stabilizaciji a ne stvaranju drugih vrsta.
Procitaj o mutacijama vinskih musica....
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Bog je sve stvarao po vrstama i to je osnovni zakon Biologije.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Jel si to citao mozda na kreacionistickim sajtovima ? 99% biologa prhvata evoluciju i to je cinjenica.

Level of support for evolution - Wikipedia, the free encyclopedia

Only 700 out of 480,000 U.S. earth and life scientists gave credence to creationism in 1987

700 kreacionista i to u zemlji u kojoj ima najvise kreacionista na svetu. Dobro je poznato kad su kreacionisticke anti naucne institucije objavile imena 600 naucnika u americi koji ne prihvataju evoluciju, a onda su im pravi naucnici objavili 600 americkih naucnika samo sa imenom Stiv koji prihvataju. Sramota je spominjati kreacionizam u 2013 godini, pored svih dokaza.

Sta ti nije jasno kad kazem da je evolucija posmatran proces ?
Da li su experti za DNK ustanovili razliku kod prelaznih oblika ,ili nje uopste nema?ili su prelazni oblici majmuni,ili su pak samo ljudi?
Sta nam kaze DNK???
 
Natrag
Top