LJUDI BEOGRADA

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543


GIMNASTIKA - Mene je obeležila ljubav prema sportu. Generalno najviše volim gimnastiku. Bivša sam sportistikinja i 13 godina sam se bavila ritmičkom gimnastikom.





PLAKAT - Studiram grafički dizajn i to je, pored umetnosti, moja velika ljubav. Nedavno sam učestvovala na dve izložbe. Jedna je bila u Parobrodu, a druga u Muzeju primenjenih umetnosti, pod nazivom dizajnUM 3. Na obe su moji radovi bili zvanični plakati izložbi, moram da se pohvalim.





OKLOP - Od starta sam znao da neću otići na maturu u uobičajenom izdanju. Nisam hteo košulju i kravatu, želeo sam da pokažem nešto svoje, a istu ideju je imala i devojka sa kojom sam ušao. Ona je obukla poslovni komplet i crvene štikle, a ja viteški oklop. Moji kod kuće me odlično znaju i nisu se nimalo začudili, ali me brinulo da li će me osoblje poznate sale pustiti da uđem. U početku su bili iznenađeni, ali su se na kraju nasmejali i nije bilo problema. Profesori su me nahvalili, a prijatelji su se oduševili. Hteli su da se slikaju sa mnom. Znam da deluje strašno teško, ali nije, oklop nema više od deset kila. Već sam ga nosio, tako da me nije žuljao. Mogu komotno da se sagnem i vežem pertle, a bez problema sam igrao. Zapravo, to je samo doprinelo da se sjajno provedem. Vitezovi nisu danas onakvi kakvim ih zamišljamo zbog bajki. Danas se viteška titula može kupiti, ali ponašanje ne može. Više bih rekao za sebe da sam ratnik, to je ipak stvar duha, a ne titule.






MICA - Iz Niša sam, ali trenutno živim u Vinči. Navijam za lokalce iz FK Vinča. Dobila sam dres pred njihovu utakmicu - da budem pravi navijač. A baš sam prava mica, je l’ da? Ko zna, možda me dogodine stave i u kalendar.




SLAVLJE - Prisustvovali smo spektaklu na Trgu Republike nakon što su "orlići" osvojili zlato na Mundijalitu. Svi su vrištali od sreće, pevali i grlili se zbog epske pobede. I mi smo se rasplakali od sreće. Bilo je neverovatno.







UMETNIK - Završio sam PMF, slikar sam i vajar. Nažalost, od toga ne može da se živi, pa crtam privremene tetovaže i od toga živim. Nekada sam prodavao slike za 2.000 maraka, a sada ne mogu ni za 2.000 dinara. Veliko je interesovanje za ove tetovaže, koje traju oko 20 dana. Devojke najčešće tetoviraju inicijale svojih simpatija, dok muškarcima iscrtavam uglavnom tribale.






LETOVANJE - Anketiram ljude po Knezu kako bih zaradila pare za more. Dečko i ja smo rešili da letujemo zajedno, a u zavisnosti od love koju zaradimo, odabraćemo destinaciju. Želje su nam: Crna Gora, Grčka i Italija, a mogućnosti... pa videćemo, radimo na tome.





OPREMA - Vozim motor u štiklama i to po mogućnosti što višim, ali samo kad izlazim po klubovima, a preko dana kad se vozim sama ili sa društvom vozim u patikama. Uklapam se u sredinu... Podjednako vozim i u ravnoj obući i kad obujem štikle, drugačiji je samo vizuelni efekat onima koji me posmatraju. Iako delujem kao da sam na motor sela juče, verujte da to nije slučaj... Na motoru sam već 19 godina tako da sam za mnoge matora motorašica. Na prvom motoru i svakom sledećem sam učila kako se vozi, održava, kako se popravlja ako nešto nije u redu. Što se tiče izgleda, nisam jedna od takozvanih pozerki. Uvek nosim ful opremu i na 40 stepeni usred leta, jer od momenta kada sam sela na motor tata me je učio da je, ako se, ne daj Bože, dogodi nezgoda, bolje da gulim opremu nego kožu i kost.




ATMOSFERA - Došla sam iz Maroka u Beograd u posetu, ali toliko mi se dopao da planiram da ostanem. Po zanimanju sam novinarka i trenutno tražim posao. Volim atmosferu u Beogradu, mnogo je mirnije i ljudi su baš super.


AUTOR: PR


KRALJ - Presrećan sam. Treći put sam bio u finalu i sve vreme mi se po glavi motala slika iz prethodne dve godine... pribojavao sam se da mogu ponovo da izgubim. Ali sada sam, zaista, poslednji atom snage ostavio na terenu, dao sam sve od sebe, koncentracija mi je bila na nivou, šutevi su me hteli, imao sam sreće.





ALGEBRA - Studiram matematiku na PMF-u. Obožavam da učim na keju, lepo mi je uz vodu u prirodi, odmaram mozak i učim. Ponekad i drugarica dođe sa mnom. Mnogo mi je lakše da učim ovde nego kod kuće ili u čitaonici. Divan kutak za bubanje algebre..




MACA - Stanari zgrade su se okupili oko ventilacionog otvora na vrhu solitera. Iz otvora koji je veličine ljudske glave čulo se mjaukanje. Imao sam kod sebe kameru, rasvetu i klupko kanapa. Spustio sam kameru do dna, a kada sam kasnije pregledao snimak, video sam da je mače preživelo pad sa devetog sprata kroz vertikalnu ventilacionu cev. Porodica Janković o svom trošku iskopala je rupu u zidu njihovog stana kako bi se probio tunel do ventilacionog kanala u kome je bila zarobljena maca. Kada je rupa probijena, mače je samostalno išetalo iz nje kao da se ništa nije desilo.


Izvor: 24sata
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top