Ljubomora - dokaz ljubavi?

Ljubomora - dokaz ljubavi?


  • Total voters
    13
  • Poll closed .
Član
Učlanjen(a)
10.05.2009
Poruka
455
Da li smatrate da je ljubomora dokaz ljubavi ili nije?

Evo ankete... :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Definitivno nije. Ima ljudi koji po prirodi nisu ljubomorni, što ne znači da nikada nisu voleli. Ljubomora je u principu negativno osećanje.
U suštini, skoro svi je imamo u nekim malim dozama, ali je mnogo više onih koji je imaju mnogo. To je već patološki i opterećujuće i za njih same i za partnere. Jer, elem, u malim dozama, ljubomora može da bude začin ljubavi, a u velikim dozama i otrov, koji postepeno toliko truje ljubav, da ljubav nestaje, a ostaje samo ljubomora i povređena sujeta.
Spadam u ljude koji u principu nisu ljubomorni i mislim da sam, ako sam ikada u životu osetila ljubomoru, tog momenta sam u stvari bila malo nesigurna u sebe. Ali, kod mene to može da traje svega par minuta, dok se ne dozovem pameti i shvatim šta radim.
Ljubomorni ljudi su nesigurni prvo u sebe, pa onda u partnera, a sve to upravo zbog toga što kreću od sebe. Ako ja mogu da uradim nešto tako - može i on/ona.
U svakom slučaju, ljubomora za mene nije nikakav dokaz ljubavi. Prisustvo ljubomore ne znači da ima i ljubavi.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Zavisi kakva ljubomora,blaga ljubomora je po meni i potrebna jel je to donekle dokaz više da je ljubav postojana,suprotno od ljubomore koja ponekad prerasta u bolesnu ljubomoru što definitivno nije dokaz ljubavi.
Takvo iskustvo sam imala ja...majko mila al je to užasno :(
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
72
U istinskoj i čistoj ljubavi ljubomora jeste dokaz ljubavi ... voleti ... to je nešto neopisivo.
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Ako neko bolest smatra dokazom ljubavi wacko2 onda je taj/ta urgentni slučaj za psihijatrayes3yes3
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Mala ljubomora je pozeljna,i po meni predstavlja odredjeni znak da je nekom stalo do nekoga...pa tako reaguje.
Sve sto izlazi iz tih okvira postaje patolosko,bolesno,neprimereno...
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Ljubomora nema nikakve veze sa dokazivanjem ljubavi, naprotiv...Dokazuje nesigurnost i želju da se drugome ukinu neki vidovi "slobode", nivo "ljubomorne" reakcije je srazmerno proporcionalan nivou nesigurnosti...
Naročito mi se sviđa kad se šamarčina pravda ljubavlju... Jako romantično, viteški itd.
Sve na temu ljubomore je u stvari mora...
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Ljubomora nema nikakve veze sa dokazivanjem ljubavi, naprotiv...Dokazuje nesigurnost i želju da se drugome ukinu neki vidovi "slobode", nivo "ljubomorne" reakcije je srazmerno proporcionalan nivou nesigurnosti...
Naročito mi se sviđa kad se šamarčina pravda ljubavlju... Jako romantično, viteški itd.
Sve na temu ljubomore je u stvari mora...



Za mene su reakcije tog i takvog oblika bolesne...ja mislim na one male,sitne reakcije koje ucvrscuju vezu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
Nema malih ni velikih reakcija, sve je to reakcija... Nesuglasice između "ljubavnika" se jedino rešavaju iskrenim razgovorom, nema potrebe ni za iskazivanjem ljubomore ni za testiranje ponašanjem koje će izazvati "ljubomoru" jer šta to znači, šta je cilj utvrđivanječega? Nepoverenje ili manjak samopuzdanja...
Reakcija je prirodna i nije nenormalna dok ne pređe u tzv "bolesnu" ljubomoru, ali je u osnovi u pitanju strah baziran na hipotetičkom zaključku... gubitak ljubavi ili predmeta ljubavi..
Zato sam i napisao da je proporcionalna u odnosu na prvenstveno sopstvenu nesigurnost, koja može da se manifestuje na različite načine... Pa je onda tretiramo kao normalnu/podnošljivu i neprihvatljivu/nepodnošljivu i patološku koja je za kliničko lečenje...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top