Ljubav preko interneta

Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Novi nacin zivota neminovno dovodi i do novih nacina upoznavanja, mozda i vise od toga.
Sta mislite o tome ,moze li nesto dugotrajno proisteci iz poznanstva putem neta?
Znam za parove koji su se putem SMS-a upoznali pa cak zasnovali bracnu zajednicu.
Kakvo je Vase misljenje,mozda i licno iskustvo po tom pitanju?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Ja sam svog dragog upoznala na ICQ. Dve nedelje smo chatovali, onda se videli i tako je sve počelo. I danas smo zajedno, prošlo je sedam godina, od toga, već šest živimo zajedno. :)
Preko ICQ i ostalih mesindžera (MSN, Yahoo, Skype), upoznala sam gomilu divnih ljudi s kojima se jako lepo družim.
Nemam nekih loših iskustava. One koji su bili neprijatni odmah sam blokirala i obrisala, a sa nekima se družim već više od deset godina, otkad sam kupila prvi računar. I uopšte ne razumem ljude koji u današnje vreme mogu da kažu da su usamljeni, a imaju kod kuće "prozor u svet". Ja čim se pojavim online više ne mogu da budem usamljena. Štaviše, ne mogu da stignem da pričam sa svima.
Ne znam za ostale, ali meni je ovaj vid komunikacije doneo mnogo lepog. :)
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Ja sam,takodje,upoznao neke ljude uz pomoc interneta... Ni ja nemam losih iskustava sa tim i podrzavam nova poznanstva i druzenja (sve dok je to u granicama normalnog)... Ali,mislim da mladji narastaj treba dobro da se pazi te vrste upoznavanja,jer nedostatak godina na grbaci moze gadno da se obije o glavu...
Imam slucaj devojke iz komsiluka (secam se kad se rodila) koja je preko facebook-a pocela poznanstvo sa jednim degenerikom iz Subotice... Lik je poceo da je prati,zove telefonom u 03:00,salje kojekakve poruke (sta bi radio sa njom i sl),da bi na kraju sve to doslo dotle da joj je rekao da ako se ne uda za njega-ubice prvo nju,pa sebe... A,najzanimljivije od svega je to sto je ona bila ubedjena da je on njen vrsnjak! Na kraju se ispostavilo da je lik od nje stariji 20 i koju godinu! wacko2
Zbog takvih stvari mislim da mladji narastaj treba DOBRO DA PAZI sta ce da radi na netu i kome ce da otkriva pojedinosti o sebi...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ljubav preko interneta je moguća, šta više, mislim da je lakše ostvariva nego u realnom životu. Ovo zbog toga što se u realnom životu obično prvo upoznajemo sa fizičkim izgledom druge osobe i taj izgled je često inicijalna kapisla za međusobnu privlačnost. Međutim, kako to često biva, fizičku privlačnost ne prati istovremeno i duhovna privlačnost, a kada se to otkrije, onda je tu i kraj cijeloj priči. U ljubavi preko interneta, stvari stoje obrnuto. Tu se prvo upoznaje duhovna strana neke ličnosti, a duhovna ljepota je mnogo privlačnija od fizičke i obično u takvim slučajevima fizički izgled ne igra neku značajnu ulogu.
Naravno, ja ovdje govorim o normalnim osobama, sa normalnim rezonima, a ne o manijacima i psihičkim degenericima, kojih se treba čuvati i na internetu kao i u realnom životu.
 

GKZ

Član
Učlanjen(a)
26.07.2009
Poruka
11.044
Pa dali je SMS ili je preko interneta meni je to na neki način isto, jer se i ovako i ovako ne vidite pa je samim tim isto... Clan iznad mene je dao odlično objasnjenje. Ma da moram priznati ni ostala nisu losa ;)
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Ja,ipak,najviše volim tzv."Kombinovanu Brajevu metodu" (prvo slušam šta to žensko ima da mi saopšti i slušam,i slušam,i slušam...,a onda krenem u ispipavanje topologije i ruke ne skidam,i ne skidam i ne skidam...).Virtuelnost nije nešto što me preterano fascinira (,a i bolelo me uvo za patnje mlađanoga Vertera čim pređoh petnaestu).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.03.2010
Poruka
18
Neznam kako to izgleda,u braku sam sa osobom koju volim i nije mi padalo tako nesto na pamet.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Komunikacija i upoznavanje,naravno - da.I,eventualno,zaljubljivanje ili "zaljubljivanje".Takodje i da se uzburka radoznalost ;)smile3
Ali mislim da je potrebno malo vise da bih nekog zavolela.Jurivaka je sve lepo opisao ali ne znam koliko mozemo objektivno da procenimo neciju duhovnu stranu licnosti samo na osnovu postova/dopisivanja...Ovde imamo vremena da lepo razmislimo (kome je do toga) sta kuckamo,pa da prepravljamo,ispravljamo,koristimo razne izvore...U komunikaciji sa nekim "oci u oci" to ne postoji,ne postoji undo ili delete...
Elem,jos da dodam da govorim u svoje ime,pocela sam to naglasavanje da smatram izuzetno bitnim...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Za nekoga takav vid komunikacije može doneti i nešto više, ljudi "slabi" na rečima ovde dobijaju prednost-vreme za odgovor, ljudi "slabi" sa samopouzdanjem malo se opuste, malo glume, maštaju, malo se "busaju", jer "papir" trpi sve! Neko dobije i "mačku u džaku", od fantastične komunikacije do nikakve fizičke privlačnosti! Znači, "pijaca" je otvorena, pa ko šta nađe... :)
 
Natrag
Top