LJUBAV - Najmocnije Oruzje

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Križ je samo sprava na kojoj je Krist umro. Mi trebmao uzvisivati Krista, a ne spravu. Da je kojim slučajem Isus ubijen sabljom ili puškom, onda bi ljudi u austa stavljali sablje sa krunciom ili jedre djevojke lančić sa sabljom izmedju grudi. Sablje bi bile na crkvama i što ti ja znam. Kristova krv nas čisti od grijeha, nikakve sprave koje služe kao dekoracije i koje se ljube.

Treba cijeniti i ono što neznalica kaže. Naravno, nipošto neznalicu ne treba slijediti.

P.S. I nije lančić s križem kriv zbog toga što netko "u svemu vidi ženske grudi", za to je kriva bolest. ;) Seksualna manijakalnost.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da je Isus otrovan otrovnim vinom ili hranom nosili bi na lancicu pehar ili tanjir kao ukras iz kojeg je to ucinjeno.
Da je zaklan nosili bi noz, da je udaren toljagom toljagu, da su ga bacili s mosta napravili bi most i nosili oko vrata, da je isutiran stavili bi cipelu ili sandalu, da je lansiran u kosmos nosili bi model rakete ili spejs satla, da su ga gurnuli sa leteceg cilima nosili bi oko vrata tepih..itd.

A sve ovo bi tavili na crkve u zavisnosti od metoda ubistva.

Moda je cudo.
Bitno je da sljasti.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Krstače? o_O Tako nazivaš križ na kojem je umro Spasitelj svijeta?
Koji si ti neotesanac!
Kod nas Srba se krst naziva i krstaca i krstas,a kod vas Hrvata Križ,pa ne vidim nikakav problem.
Ali Isus Hrist nije ubijen ni na kakvom krstu ili krstaci vec na stubu ili gredi.
Ogromna je razlika izmedju Krstače i Krastače,verovatno nisi ni citala moj tekst,ali ne budi neotesana,vec otesana pa
Hajde mi dokazi iz Biblije da je krst simbol hriscanstva ,a ne ljubav???
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Kod nas Srba se krst naziva i krstaca i krstas,a kod vas Hrvata Križ,pa ne vidim nikakav problem.
Ali Isus Hrist nije ubijen ni na kakvom krstu ili krstaci vec na stubu ili gredi.
Ogromna je razlika izmedju Krstače i Krastače,verovatno nisi ni citala moj tekst,ali ne budi neotesana,vec otesana pa
Hajde mi dokazi iz Biblije da je krst simbol hriscanstva ,a ne ljubav???Z

Nikad nisam čula da Srbi krst nazivaju krstačom, :oops: to zvuči jako pežorativno.
Križ je simbol kršćanstva, kao što je ljubav oznaka Isusovuh učenika. Što imam tražiti, bit Evanđelja jest u tome da je Bog po svom Sinu umro za spasenje ljudi. Bog- LJUBAV koja se očitovala na križu!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nikad nisam čula da Srbi krst nazivaju krstačom, :oops: to zvuči jako pežorativno.
Križ je simbol kršćanstva, kao što je ljubav oznaka Isusovuh učenika. Što imam tražiti, bit Evanđelja jest u tome da je Bog po svom Sinu umro za spasenje ljudi. Bog- LJUBAV koja se očitovala na križu!
Draga Isabeleta,
Pa da si Srpkinja ,onda bi znala da se krst naziva i krstacom,ali nebitno.
Kad kazes da je KRIZ simbol hriscanstva,a nkoji kriz mislis?,dal onaj Konstantinov ,koji je car Konstantin zadao hriscanima kao simbol vere ili neki drugi?
Sta mislis da li je na Isusovom grobu bio krst ili Kriz? Da li je na grobu bilo kojeg Isusovog ucenika postavljan krst? Dal je to bila zapoved Isusova ili nekog drugoga? I kako se Hriscani prepoznaju? Jel sto ce nositi krst ili sto ce pokazivati ljubav? Moze li se Bog prevariti?
(tema o krstu je vec postavljena,pa pisi tamo,ako nemas sta da pricas o hriscanskoj ljubavi)
Kakva je to za tebe Hriscanska ljubav? ,kako je izrazavas?kako su je izrazavali Isus i njegovi ucenici?
Dal se secas sta je ap.Pavle napisao kakva treba da bude hriscanska ljubav???
 
Natrag
Top