Ljubav koja ne smije bit

Učlanjen(a)
14.03.2011
Poruka
1
Pozdrav,

imam problem, trebam savjet pametnih ljudi :) Bio sam u vezi sa curom koja mi je savršena po svemu! Sve ono što tražim od žene, to je ona. Veza je trajala pola godine i ona se isto tako osjeća kao i ja. Prilično je nevjerojatno kada u stvarnosti nađete ono što ste nekada samo zamišljali kao ideal ljubavi.

Nakon pola godine veze, saznali smo da je njena baka u nekom daljnjem srodstvu s mojim pradjedom, i da se moja teta i njena mama čak i poznaju. Krenuli smo računati koljena, proučili smo to do besvjesti i zaključili da smo 8. koljeno. Crkva propisuje granicu na 4. koljeno, dok medicina na 9.

Da me netko prije ovoga svega pitao za savjet u ovakvom slučaju, rekao bi mu da prekine to odmah bez razmišljanja. To je i bila moja prva reakcija, prekinuli smo. Ona nije htjela nikako, a nisam ni ja, ali teško se borit protiv usađenog razmišljanja da partner treba biti genetski što različitiji, kako bi se izbjegli problemi medicinske naravi kasnije. Zato sam napravio ono što nalaže zdrav razum i prekinuo to odmah.

Prošlo je godinu dana od prekida i katastrofa je. Ne želim je pustit niti ona mene, još me nagovara da budemo zajedno. Teško je prekinut ono što je po svemu savršeno, srce želi jedno, mozak kaže drugo. Sve dobro što se mi se dogodi u životu mi ništa ne znači, kad se sjetim da nemam nju.

Probao sam i s drugima, ali to je bilo tolko razočaravajuće, da ne želim ni probat opet. Nijedna nije kao ona. A s druge strane ne mogu protiv zdravog razuma. U 20-tim smo godinama i nismo djeca.

Šta da radim da to prođe? Svaki prekid se da prebolit, ali prekid kad se oboje vole teško.
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Nisam pametna...ali ajd cisto da se ti javim i kazem nesto....moja tetka nije znala da je sa odabranim muzjakom u 5.koljenu, a ni on i eto uzeli su se, sve to nesto nabrzo....
E nakon toga sijela sva rodbina zajedno i svi ovi stariji poceli da ga pitaju: "odakle si ti sinko", ciji si....i zakljuce da su u nekome daljnome rodu...5.koljeno.....Za mene to nije bas toliko daleko kao ni osmo, da sam iskrena nekima je bilo svejedno, drugima se vidjelo na licu da nije bas...
Oni imaju troje prekrasne dijece i nijednome nije narastao jorgovan iz usiju....

Ne znam o tome mnogo ali mislim da crkva ne dopustva braka do 4. ili 5. koljena, nisam sigurna, a medicinski i po pricama "baba sa sela" negdje do 9. ili 10. koljena...

Posavjetuj se s tim malo i sa svojima roditeljima, i ukoliko si krsteni pravoslavac prosetaj se do popa, ne kosta te nista, barem ja bi tako reagovala da sam u slicnoj situaciji...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.03.2011
Poruka
63
Hmmm...

U mojoj familiji vrlo slican slucaj. Bili su 8. koleno i nasli se u potpunosti. Kako je u to njihovo vrijeme sredina bila extra konzervativna i patrijarhalna, isli su da se posavetuu sa popom i vidjenijim ljudima u selu. Narodna tradicija propisuje 9. koljeno kao granicik za mogucnost stupanja u odnose.
Posle vecanja, selo se slozilo da to moze. Slozio se i popa. I, uzeli su se.
Mogu reci da su retki ljudi koji imaju tako skladan i sveprozimajuci odnos kao oni. Na zalost, nemaju dece, ali ne svojom voljom, vec usled nemogucnosti ostajanja zene u drugom stanju.
Sada su stari i dalje imaju idilicnu pricu... Sta reci...

LM, ako vas dvoje idete jedno uz drugo, uvek je tu savremena medicina koja moze da ustanovi u slucaju trudnoce da li je plod zdrav ili ne i da preporuci abortus ili ne...
S druge strane, na kraju imamo svi jedan zivot. Dopustamo da bude usmeravan popovima i rodjacima da bismo jednog dana lupali glavom o zid i pitali se - zasto nismo ziveli svoj zivot, vec neki iskovan od trecih lica koji nije po nasoj meri...

Go for it!
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
447
LM, ako vas dvoje idete jedno uz drugo, uvek je tu savremena medicina koja moze da ustanovi u slucaju trudnoce da li je plod zdrav ili ne i da preporuci abortus ili ne...
S druge strane, na kraju imamo svi jedan zivot. Dopustamo da bude usmeravan popovima i rodjacima da bismo jednog dana lupali glavom o zid i pitali se - zasto nismo ziveli svoj zivot, vec neki iskovan od trecih lica koji nije po nasoj meri...

Go for it!

Slazem se sa ovim i samo cu dodati jos nesto. Nemoj da dozvolis sebi da izgubis osobu do koje ti je stalo zbog toga... Mozda vise nikada neces naici na nekog poput nje... Ne kazem ja da je to neka sitnica, nije, samo mislim da to i nije toliko blizu da bi pravilo prevelik problem...
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Slazem se i ja s time, treba zivjeti svoj zivot....A jedno, dva ili tri, manje ili vise misljenja ili od popa, roditelja, najbolji prijatelja itd...ne mogu utijecati na nasu vec donijetu odluku, moze nam jedino biti lakse, kad otvorimo dusu... Da je tako olako nositi sam neku x odluku ili "muku" ne bi se onda otvarali, povijeravali jedni drugima, i ne bi se obracivali jedni ka drugima sa x pitanjima na koje vec imamo odgovore...

Zbog Nece, sam danas upitala svakoga oko mene, i staro i mlado za osmo koljeno, kao "jel osmo koljeno ista ili nista" i bas svi odgovori su glasili "ma to nije nista"...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
447
Ma ljudi se vencavaju a ponekad su i mnogo blizi rod, pa nista, zive sasvim normalno...
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Englezima ne smeta ni prvo koleno a kamoli tek deveto.

A i onako težimo ka EU zar ne?

Rećiću samo ovo: Ljubav ne poznaje granice a i niste baš neki rod. Dakle ako voliš, voli i dopusti da budeš voljen, bez obzira na sve i svja.
 
Član
Učlanjen(a)
07.01.2010
Poruka
417
Ma to su gluposti,daleko je to srodstsvo ako se uopste i moze nazvati neko srodstvo.

Dacu ti jedan savet:
Rodbinu samo postujte onoliko koliko i oni vas postuju i nista vise,nikakve njihove savete i predloge ne prihvatajte i ne trazite,budite samostalni za sve u zivotu a pogotovo za vasu buducnost.

A sto se tice popova njih zaobilazite u sirokom luku i nikakve savete pogotovo od njih ne trazite jer svima je poznato da medju popovima ima najvise homoseksualaca i pedofila.
 
Natrag
Top