LJepljenje ttla prrgramon Pocket DivX Encoder

Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
40
op meni ubedljivo najbolji program za ovu video obradu koji poded lepljenja titla ima jos mnostvo opcija-Koristite verziju 0.3.60 jer se pokazala kao najbolja-jos ledna informacoja ovaj program najbolje radi na XP=u pa na vama je da odlucite da li cete da ga koristite
Kada pokrenete program(koji se ne Instalira vec samo dupli klik na ikonu)dobicete sledecu sliku:
izbor formata.jpg
ovde imate mogucnost da odaberete u kom ce formatu ivelicini dea bude vqas zavrsni projekt=moja preporuka je da odaberete Home Cinema.posle toga se otvara program sto vidite na slici
izgled programa x.jpg
osle toga sledi ubacivanje filma i t5itla koji ste vec pripremili na vas HDD=ovo mozete radit i direktno sa CDE-a bez da kopirate film na compu.Sledeca slika vas upucuje kako da ubacite film i titl u program
ubacivanje filma i titla 1.jpg
kliknite na broj 1 pronadjite zeljeni film-obelezite ga i ubacite ga u program-napomena :ako se titl nalazi u istom folderu gde je i film nalazi u istom folderu gde je i film program ce sam povuci titl i o tome ce vas obavestiti=ak zakaze ova funkcija kliknite na broj2=obelezite titl i ubacite ga u program.Klimnite na polje pod brojem3 i tu odredite gde ce se sejvovati vas film sa nalepljenim titlom
ovde imate jos jednu korisnu opciju=odabir kvaliteta videa,audia i sl.Cak mmozete i da sratite velicinu filma u megabajtima .sfe to vidite na slici
izbor kvaliteta videa.audia skracivanje zavrsnog fajla.jpg
pod brojevima 4,5,6 i 7 mozete da kreirate video i audio po vasol zelji sto sam vec oblasnio.E sada veoma micna alatkau ovom programu je wideo prewiiev koli cete aktivirati klikom an broj8 sa sledece slike
komanda za prewiev meny x.jpg
osto ste pozvali prewiew menu dobijate izgled sa sledece slike koju nastavljam u sjedecem postu
 
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
40
prelazimo na veoma mocnu alatku video prewiev koji vidite na slici
prewievdef++.jpg
ovaj alat ima sve stomozete da zamislite=povecane-smanjenje formata povecane po vertikali oo hrizontali itdMada ste sve to odrdili ostale ostaje samo da kliknete na Encode Niwsamo da kliknete na Ensode Now i proces lepljenja titla pocinje sto vidite na sledecoj slici
enkodiranje u tiku x.jpg
sam proces lepljenja ce trajati u zavisnosti kliko jak komputer imate.Postoji jis jedna opcija ako sem encodiranja ne radite nista na compu-imate opciju prioriteta encodiranja -naravno stavite na full prioritet ako zelite da vam se lepljenje stopre zavrsi.Jos nee mogucnosti ovog fenomenalnog programa.Ako lepite vise od jednog fima istovremeno imate Advanced Option u desnomdelu programa=tu stavite sve filmove i titlove koje zelite da lepite i kliknite na komandu Encode All.Svi filmovi ce biti obradjeni sa nalepljenim titlom.Postoji i opcija da kada program zavrsi sva lepljenja iskljuci comp.
Jos nesto veoma vazno-pre bilo kakve akcije udjite u help menu i namestite CP 1250 kako bilepljeni titl imao nasa slova=ovde se mozete igrati-menjati boju ttla velicinu itd.Help meni vam je na sledecoj slici
podesavanje izbora slova,boja,velicina.jpg
Jos nesto-posto je ovoPocket program znaci sva vasa podesavanja nece upamtiti vec cete kod svakog novog projekta da ih podesavate
pozz
 
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
40
naime ovaj programima jednu korisnu funkciju koji malo ozbiljniji programi nemaju-evo o cemu se rad-zapoceli ste lepljenje titla-u svakom momentu-posle minut-dva mozete da prekinete lepljenje i Enkodiranje koje se dotada obavilo imacete u vasem compu-ovo je korisno da nebi gubili vreme na lepljenje celog filma vec uradite par minuta lepljenja i pogledajte kako ce da izgleda vas zavrsni projekt
 
Član
Učlanjen(a)
05.03.2010
Poruka
0
interesuje me kako se menja boja titla posto ne vidim da ima tu opciju...?
 
Natrag
Top