Livija Lazić Kankaraš uskoro izlaže u Subotici

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Livija Lazić Kankaraš uskoro izlaže u Subotici






Izvor: Tanjug 09. april 2011. | 09:48 |

konzulat-subotica_130x55.jpg


SUBOTICA - Svestrana umetnica, Beograđanka Livija Lazić Kankaraš, rođena u Subotici, uskoro će u rodnom gradu ponovo imati jednu od svojih najvećih izložbi slika.

Slikarka, likovni pedagog, novinarka i prevodilac će u "Otvorenom univerzitetu", od 18. aprila do 4. maja, prikazati oko 25 dela, ulja na platnu i slike na ogledalu, a poziv da joj se na izložbi svojim radovima pridruže dobile su i njene koleginice iz Beograda Miroslava Stopić i Gordana Ašanin.

"Crtanje i slikanje oduvek zauzimaju najveći deo mog interesovanja. Bila sam nastavnica likovnog u Subotici, potom pisala književna dela i bavila se novinarstvom, radila sam i kao dopisnica NIN-a iz Budimpešte. Volim i jezike, govorim mađarski, francuski i engleski", izjavila je Lazić Kankaraš Tanjugu.


Slikanje je za nju, ipak, ostala najveća ljubav, a najčešće teme su joj ženski aktovi.


"Rado slikam ženske aktove, najčešće torza. Žensko telo ima čudnu moć da uzavri mušku krv, da pomuti mozak, da stvori čovečanstvo, ali i da ga uništi. Mnogi ratovi, a da ne govorim o običnim momačkim tučama, počinjali su zbog ženskog tela", kaže Livija.


Do sada je izlagala na mnogobrojnim samostalnim i grupnim izložbama, a rado se seća onih u Šapcu, Beogradu, Subotici i Budimpešti.


"To su jako lepi trenuci. Primetila sam da se slike 'kočopere' pred publikom, nisu kao kod kuće ili u ateljeu. Ponekad se zapitam da li sam to ja naslikala, jer ne mogu da se setim trenutka inspiracije", zaključila je Livija Lazić Kankaraš.
 
Natrag
Top