Liverpool F.C. ~ The Reds

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Benitez: Bivše gazde Liverpula su 2010. prokockale dovođenje Joveti

Benitez: Bivše gazde Liverpula su 2010. prokockale dovođenje Jovetića u klub

Blic



Bivši menadžer Liverpula Rafa Benitez ispričao je za britanske medije kako je jedan od najtraženijih mladih napadača Stevan Jovetić 2010. trebalo da pređe na Enfild.

228133_610x_f.jpg


Benitez je u novoj knjizi "Snovi o Ligi šampiona" napisao da su bivše gazde kluba Tom Hiks i Džordž Džilet potrošili sav novac namenjen za Jovetića u potpuno druge svrhe i bez njegovog znanja.


"Gazde su od mene tražile da tog leta budem više bankarski menadžer nego trener ekipe. Trebala nam je podrška za Fernanda Toresa. David N'Gog se još razvijao a druge kvalitetne napadače nismo imali. Zato smo imali novac i ideju kako da kupimo Jovetića u kojem smo videli idealnog partnera za Toresa. Pored toga, trebao nam je još jedan štoper uz Karagera, Agera i Škrtela. Nažalost, novac koji je bio namenjen za Jovetića, otišao je bez mog znanja na neku drugu stranu. Liverpul je bio više biznis klub neko fudbalska institucija. Umesto da smo ojačali i izazvali Mančester junajted u Premijer ligi, mi smo počeli tada da tonemo", napisao je Benitez.








 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Za Agera je Liverpul "sve na svetu", stavio potpis na novi ugovor

Za Agera je Liverpul "sve na svetu", stavio potpis na novi ugovor

Tanjug |



Odbrambeni fudbaler Liverpula Danijel Ager potpisao je novi, višegodišnji ugovor sa tom ekipom i tako otklonio dileme oko navodnog prelaska u neki drugi klub iz Premijer lige.

263390_ager-reuters_f.jpg


Prema tvrdnjama engleskih medija, najveće interesovanje za Agera pokazao je Mančester Siti.

Ager je u Liverpul došao 2006. godine iz danskog Brondbija i za engleski klub do sada je odigrao 177 utakmica i postigao devet golova.

“Liverpul mi znači sve na svetu, ovo je mesto gde želim da budem. Nikad nisam hteo nigde da idem, jer sam je deo ovog kluba. Dopada mi se kako stoje stvari na Enfildu u ovom trenutku”, kazao je Ager za sajt kluba.

Danski reprezentativac je u dresu Liverpula do sada osvojio po jedan Liga i FA kup Engleske.





 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Liverpul je "tanak", kupovaće u januar

Liverpul je "tanak", kupovaće u januar





"Naš tim može da se nosi s bilo kim u Premijer ligi, ali još smo tanki u pojedinim linijama, pogotovo što igramo na mnogo frontova", rekao je menadžer Liverpula Brendan Rodžers.

v263073p0.jpg


Menadžer Liverpula Brendan Rodžers otkrio je da planira da unapredi igru svog tima sa nekoliko pojačanja u januarskom prelaznom roku.

Slavni klub trenutno zauzima razočaravajuće 14. mesto na tabeli engleske Premijer lige, a Rodžers smatra da je prvenstveno potrebno osnažiti napadački red ekipe sa "Enfilda".

"Naš tim može da se nosi s bilo kim u Premijer ligi, ali još smo tanki u pojedinim linijama, pogotovo što igramo na mnogo frontova. Imao sam konstruktivne razgovore sa vlasnicima kluba i oni razumeju postojeću situaciju. Verujem da ću dobiti zeleno svetlo za angažovanje nekih novih igrača", izjavio je Rodžers britanskim medijima.

Liverpul je, praktično, ostao samo sa jednim klasičnim napadačem, Urugvajcem Luisom Suarseom, nakon što je Endi Kerol pozajmljen Vesthemu, a Italijan Fabio Borini nedavno zadobio prelom kosti stopala.

Posle sedam odigranih kola Liverpul ima samo šest bodova sa skorom od jedne pobede, tri remija i tri poraza i već zaostaje 13 bodova za vodećim Čelsijem.

(Tanjug/MONDO)
 
Natrag
Top