Liga Evrope 2011 - 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Falkao: Titula za navijače

[h=1]Falkao: Titula za navijače
[/h] Izvor. B92, zvanični sajt | JT


Napadač madridskog Atletika Radamel Falkao posle trijumfa tog kluba u Ligi Evrope istakao je da je prešao među ’crveno-bele’ upravo da bi osvajao trofeje.

20092483104faae031a7edf792077501_orig.jpg


Falkao je sa dva pogotka bio najzaslužniji za trijumf Atletika nad Atletik Bilbaom u finalu odigranom u Bukureštu.
Kolumbijski reprezentativac tako je došao do svog drugog trofeja u Ligi Evrope, pošto je prethodni osvojio prošle godine sa Portom, dok je madridskom to druga titula u tom takmičenju za tri godine.
„Došao sam u Atletiko da bih pobeđivao i osvajao trofeje i zahvaljujem se Bogu na ovoj prilici, koju mali broj igrača dobije. Želim da se zahvalim svojim saigračima, svima u klubu, mojoj supruzi i porodici u Kolumbiji, ova titula je za njih i sve navijače Atletika“, rekao je Falkao.

Falkao je postigao prvi i drugi gol u finalnom okršaju, dok je konačan rezultat pet minuta pre kraja postavio Dijego.

„Bila je ovo teška utakmica, ali smo mi odigrali neverovatno dobro. Odigrali smo skoro savršenu utakmicu, iako smo imali sjajnog protivnika na terenu. Ovo je ostvarenje sna i neverovatan trenutak“, rekao je Dijego.

Kao i Falkao, i kapiten madridskih ’crveno-belih’ Antonio Lopes titulu je posvetio navijačima.

„Svi igrači i navijači su zaslužili ovu titulu. Pružili smo odličnu partiju, dostojnu finala i presrećni smo. Sada se radujemo proslavi u Madridu zajedno sa našim navijačima“, istakao je Lopes.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top