Liga Evrope 2009/2010

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
UEFA Europa League 2009/2010

uefaeuropaleague_256166.jpg


U novom Uefinom takmičenju pod nazivom UEFA Europa League,odnosno Uefina Liga Evrope kako bismo mi rekli takmičiće se mnogo klubove sirom kontinenta...Ovo je prva godina ovog prestižnog takmičenja od koga se mnogo očekuje. Očekuje se da bude bolji,kvalitetniji,posećeniji i atraktivniji od nekadašnjih takmičenja "Kupa Sajamskih gradova" "Kupa Kupova" i "UEFA Kupa". Srbija će imati priliku da kroz svoje predstavnike Crvenu Zvezdu,Vojvodinu i Sevojno ostvari određen uspeh u kontinetalnim razmerama, i odredjen profit kroz pobede,uspehe i ulaznice...
Crvena Zvezda i Sevojno ce startovati od drugog kola kvalifikacija za ovo takmičenje,dok će Vojvodina kao naprivilegovanija od srpskih klubova takmičenje početi u trećem kolu...

UFEA Evropska liga (poznata i samo kao Evropska liga) je osnovana 2009. godine, kao zamena za Kup UEFA. Takmičenje počinje u sezoni 2009/10.

Format takmičenja

Kvalifikacije će imati 160 ekipa, a završnica će se sastojati 12 grupa sa po 4 ekipe, ukupno 48. U šesnaestinu finala prolaze prve dve ekipe plus osam trećeplasiranih iz Lige Šampiona.

Razlike od Kupa UEFA

Kup UEFA je imao osam grupa po pet ekipa, bez uzvratnih utakmica, a evropska liga 12 grupa sa po četiri ekipe sa uzvratnim utakmicama.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Zvezda verovatno na Rudar
2. jul 2009.

Fudbaleri slovenačkog Rudara iz Velenja pobedili su estonskog predstavnika Trans Narvu u Talinu 3:0, u prvoj utakmici prvog kola kvalfikacija za Evropa ligu.

Pobednik ovog duela igraće protiv Crvene zvezde u drugoj rundi kvalifikacija. Golove za Slovence na stadionu u Talinu postigli su Fabijan Cipot u devetom minutu iz jedanaesterca, Nik Omladič u 61. i Damjan Trifkovič u 89. minutu utakmice.

Pored Crvene zvezde Srbija u ovom takmičenju ima još dva predstavnika. Finalista kupa Srbije Sevojno u drugoj rundi se sastaje sa litvanskim Kaunasom, dok Vojvodina svoje učešće počinje u trećoj rundi kvalifikacija.

Preostale utakmice prvog kola kvalifikacija za Evropa ligu takođe se igraju u četvrtak.

Rezultati prvih mečeva prvog kola kvafilikacija:

Sutjeska (Crna Gora) – MTZ-RIPO (Belorusija) 1:1
Lahti (Finska) – Dinamo Tirana (Albanija) 4:1
Grevenmaher (Luksemburg) – Vetra (Litvanija) 0:3
NSI (Farska Ostrva) – Rusenborg (Norveška) 0:3
Haladaš (Mađarska) – Irtiš (Kazahstan) 1:0
Sligo (Republika Irska) – Vlaznia (Albanija) 1:2
Olimpi (Gruzija) – B36 (Farska Ostrva) 2:0
Anortozis (Kipar) – Kejreng (Luksemburg) 5:0
Slaven Koprivnica (Hrvatska) – Birkirkara (Malta) 1:0
Zimbru (Moldavija) – Okzetpeš (Kazahstan) 1:2
Lizburn (Severna Irska) – Zestafoni (Gruzija) 1:5
Helsinborg (Švedska) – MIKA (Jermenija) 3:1
Valeta (Malta) – Keflavik (Island) 3:0
Dinaburg (Letonija) – JK Nome Kalju (Estonija) 2:1
Budućnost Podgorica (Crna Gora) – Polonija Varšava (Poljska) 0:2
Trans (Estonija) –Rudar Velenje (Slovenija) 0:3
Madervel (Škotska) – Laneli (Vels) 0:1
Banants (Jermenija) – Široki Brijeg (BiH) 0:2
Spartak Trnava (Slovačka) – Inter Baku (Azerbejdžan) 2:1
Dinamo Minsk (Belorusija) – Renova (Makedonija) 2:1
Renders (Danska) – Linfild (Severna Irska) 4:0
Simurk (Azerbejdžan) –Bnei Jehuda (Izrael) 0:1
Fram (Island) – TNS (Vels) 2:1


Revanš mečevi na programu su za sedam dana.

Izvor: B92
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.07.2009
Poruka
15
Vojvodina ima šanse da osvoji Kup Uefe jer su se baš jako pojačali,a Partizan će teško osvojiti Ligu Šampiona
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Teško, druže, prolazak u grupe će biti dosta veliki uspeh kako za Vojvodinu u Ligi evrope, tako i za Partizan u Ligi Šampiona, što i nije tako daleko od realnosti, sve dalje ja mislim da je "trenutno" ne realno očekivati ;)
 
Učlanjen(a)
14.07.2009
Poruka
15
Teško, druže, prolazak u grupe će biti dosta veliki uspeh kako za Vojvodinu u Ligi evrope, tako i za Partizan u Ligi Šampiona, što i nije tako daleko od realnosti, sve dalje ja mislim da je "trenutno" ne realno očekivati ;)


Partizan se pojaca,Vojvodina se pojacala možemo očekivati od jednog i drugog kluba uspeh
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Neki pričaju da će Zvezda teško izaći na kraj i sa Rudarom xD Ja mislim da će ih lakše proći, al će kasnije biti problema, stvarno su slabi....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top