Lenovo R400 maticna

Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
Postovanje svima jedno pitanje, Laptop Lenovo R400 daje mi zvucni signal ( 1 kratki,pauza,3 brza,pauza,3 brza, i 1 brzi) googlao sam i pronasao sam da je u pitanju maticna ploca (Model maticne ploce je 63Y1185). Sada zelim znati da li moram orginalnu plocu kupiti ili mogu neki drugi model npr. 63Y1195.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
To su kodovi za losu memoriju. Moguce je da je momorija otisla, ...da je raslklimana, pa ne prileze dobro ili da je pocela stroka da se hvata na nju. Ili slot ne valja. Ocisti pozlatu na memoriji sa gumicom za drvene olovke, pa vrati unutra do kraja.
Ako ope nece idi u servis.
Ili, ako nece da ides u servis proveri sve spojeve i ocisti, pa kako hoces. Stvarno bi naivno bilo da kupujes neke tamo ploce umesto da to serviser odradi.
Znaci prvo vidi ovo sa memoriom, a posle odi uservis sa lapom ispod miske..i javi sta je bilo na kraju.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ram memorija ili ne stoji dobro u slotu i nema dobar kontakt,ili je na izdisaju.Proveri prvo to kao sto ti je Bazlik naveo.
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
provjerio sam otvarao sam i izvadio dvije ram plocice,nako toga ubacio sam jednu i pokrenuo laptop i javlja mi ovu gresku Error 1830: Invalid Memory Configuration.Posto je ram u gornjem slout,prebacim ga u donju slot,nakon toga upalim laptop i samo mi daje navedeni zvucni signal. Predpostavljam da je otisao 1.Slot i neznam kako bi to mogao da popravim. Da pokusam eventualno odlemiti i ponovo zalemiti ali na prvi pogled kontakti dijeluju uredu,ali haj znaj :D

a jesam se raspisao :S
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
provjerio sam otvarao sam i izvadio dvije ram plocice,nako toga ubacio sam jednu i pokrenuo laptop i javlja mi ovu gresku Error 1830: Invalid Memory Configuration.Posto je ram u gornjem slout,prebacim ga u donju slot,nakon toga upalim laptop i samo mi daje navedeni zvucni signal. Predpostavljam da je otisao 1.Slot i neznam kako bi to mogao da popravim. Da pokusam eventualno odlemiti i ponovo zalemiti ali na prvi pogled kontakti dijeluju uredu,ali haj znaj :D

a jesam se raspisao :S
Ako dobro baratas lemilicom i ako se razumes u elektroniku,jer treba proveriti kontakte na slotu.ako treba da se zameni slot,onda je bolje odneti u neki servis.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ovo sa lemilicom ja ne bih preporucio nikako, tesko da on moze da odlemi svih onih ko zna 50-60 lema i da ih posle ope zalemi. Nego posto mu sad pise Invalid Memory Configuration, nije lose da se resetuje Bios. Takodje treba proveriti ako su memorije radele na razlicitim megahercurama, da se postave manuelno da rade po snazi slabije.
Ako nije to, nego da je ipak otiso jedan slot, onda je bolje da dokupi novu memoriju koja ce da bude duplo jaca i da je utakne(zavisno da li ploca ovo dozvoljava). Imajuci u obzir da je slot za memoriju los, izbegavaj utakivanje bilo kakve memorije da ti ne oguli pozlatu(viri zica izvan slota).
Ipak ne zuri nego isproveravaj to malo duze da ne ispadne posle da si kupovao za dzabe i slicni stosovi.
 
Član
Učlanjen(a)
18.10.2010
Poruka
239
Update :D Problem je rijesen zasada :dance2:
Detaljno sam pogledao slotove za ram i primjetio sam na 1 slotu mali dio gdije je plastika bila ishabana i konektori kao sto je prikazano na slici. Potrudio sam se da sto bolje ocistim taj dio kako bih oslobodio konektore. Posto su jako sitni nisam ih uspio malo "podignuti" tako da sam dosao na ideju da ram plocicu malo pretisnem na tom dijelu kako bi se ostvario bolji kontakt i uspjelo je laptop se upalio i radi bez problema. Doduse koliko ce to dugo potrajati zavisi,ali nadati se :D
20uswee.jpg

205pnar.jpg

Hvala svima na savjetima :)
zivjeli:mig:
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Dobro je bio zabagreo, nije ni cudo, pogle kolko se rdja navatala, debljine hrastove kore.
Mogo si ladno da ga potopis u neki pleh sa dva kila antikoroziva i sa jos dvojicu majmuncica da ga na smenu istimarite sa celicnim cetkama ..ko pubertetlije malog zdrepca.
Salim se, ...dodji opet kad budes imao problem da se zezamo malo.
 
Natrag
Top