Lenovo IdeaCentre K430

Član
Učlanjen(a)
23.01.2013
Poruka
14
Kupio sam polovan racunar Lenovo K430 bez HDD i Graficke karte. Bivsi vlasnik mi je rekao da sve radi, samo mu je naknadno instalirana Graficka crkla. Racunar ima integrisanu grafiku, ali nikako ne mogu da je pobudim. Skidao sam bateriju ali nista. Svi kuleri rade, HDD ima struje...ima li neko ideju sta da probam? Unapred hvala
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nadam se da sam dobro razumeo.
Nova dodata kartica je crkla potpuno. ...ti sad vadis i bacas karticu. Kabal za graficku sto je bio u kartici, utakinjes odpozadi u maticnu plocu i startujes ...i sve sto vidis su ventilatori koji duvaju, a na monitoru se mrda ona kocka i kaze - nema signala.
E sad, ako si srecan decko da je ta graficka na maticnoj ziva, treba samo da resetujes BIOS, odnosno Cmos, prespajanjem dzampera od nekih deset sekundi.(drugi i treci pin,10-12 sek, pa nazad). Mozda ne uspe iz prve...

Znaci treba ti slika sa neta, da vidis gde se nalaze djamperi za tvoj model. Slika se lako nalazi u googlu, mada ima i u uputstvu sto dolazi uz maticnu. Sve u svemu na youtube sigurno ima uputstvo, reset Bios/Cmos.

Ima i drugo resenje, da sa ispravnom karticom iz biosa da promenis da dize
onboard grafiku, medjutim bolje da resetujes ovo.
-------------------
Ps...ako imas i uputstvo za staru plocu, baci pogled da vidis kako izgleda dzamper.
(tri spojene iglice sa pokretnom plastikom preko)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Obicno su ti dzamperi blizu baterije za CMOS i zute ili zelene boje su vecinom.
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=Pdp_L5IxaNI
Ako ti ne uspe sa dzamperom,onda polako izvadi tu okruglu bateriju i sacekaj 30-ak sec. ili uzmi manji srafciger i prespoj + - i trebalo bi da ti vrati sve na fabricko podesavanje.Posle moras podesiti da se komp podize sa HDD-a i ako je ispravna integrisana grafika,trebalo bi da pokrene OS bez problema.A pogledaj ovo sto sam ti poslao adresu sa You Tube-a,da vidis kako treba dzamper da se premesti i vrati.
 
Natrag
Top