Lekarska sujeta

Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
879
Ovih dana imao sam priliku da na sopstvenoj kozi osetim velike probleme, kroz koje prolaze nasi ljudi ukoliko im postane neophodna potreba za lekarskom negom. Naime dogodilo se sledece:

Mojoj pokojnoj supruzi Godani Todorovic iz Kraljeva pozlilo je pa je sa povecanom temperaturom priljena u ZC "Studenica" u Kraljevu, koji smo mi Kraljevcani svojim radom i ulaganjem sagradili. Primljena je u bolnicu i tada pocinju problemi. Prvo ceka se diagnostika skoro 10 dana da bi se konacno ustanovilo da ima zapaljenje zucne kese i urodjeno nekancerogeno suzenje debelog creva. Prebaciju je na hirurgiju otkljanjaju zucnu kesu i anatomozu debelog creva. Posle par dana moja supruga izlazi, kao zdrava i dolazi kuci, medjutim isto vece dobija temperaturu pa smo moja cerka i ja prinudjeni da je odvedemo ponovo u bolnicu. U medjuvremen se zali da kad su joj vadili dren na levoj strani gde je vrsena operacija na debelm crevu, kolabirala od bola prilikom vadjenja istog i da od tada ima nesnosni bol i kratak dah. Ponovo je primaju u ZC Studenicu i tada pocinje masa problema. Zeni je sve gore i gore i onda iz predostroznosi zakazujemo sastanak sa hirurgom koji je operisao i on kaze samouvereno sledece: " Bice sve to u redu noj ce se tu formirati nekakvo albuminsko tkivo, ja cu sutra ici u englesku, a brigu o vasoj supruzi preuzece moj kolega (ne navode se imena) kda se vratim videcemo sto da idemo tri koraka unazad", vreme prolazi stanje se ne poboljsava, moji prijatelji, takodje lekari insistiraju da se izvrsi reoperacija, posto ZC Studenica nema skener vodimo je tamo i lekar rentgenolog konstatuje da je doslo do velikog izliva tecnosti u dnu stomaka, a u predelu diafragme gasni sadrzaj. Ponovo je na intenzivnoj nezi. Prebaciju je u salu gde joj stavljaju ponovo nekakve drenove, daju joj najjace antibiotike jer se pojavila sepsa, dajmo krv i trombocite u ogromnim kolicinama, ali je stanje sve gore i gore, a gospoda doktori uvek samo prokomentarisu, stanje je stabilno. Posle dugo peripetija odlucuju da se operise i kada je ona na sve to pristala, zasedaju strucjaci i odlucuju da je posalju za KC Kragujevac, jer nemaju masinu za trombocite. Prebacuju je tamo, moja cerka ide sa njima, medjutim tamo je jos gora prica. Iako su obecali da ce je staviti odmah na program, tamosnji "najveci strucnjak" ponovo nesto ispituje snima proba, ali nista konkretno ne preduzima, opet vodimo davaoce iz Kraljeva (Hvala plemenitim ljudima), pokusavam da obezbedim mesto u Beogradu na VMA nema nikavih problema, ali jednostavno niko ne zeli vruc krompir. Kada sam konacno na jedvite jade da obezbedim mesto u Beogradu, moja jadna supruga Gordana, veliki Covek i humanista je izdahnula. Sta je ovo ljudi, koji je vrag usao u doktore, toliko sujete i nemorala da se recima ne moze opisati. U interesu svih nas i nase dece, trazio sam da se izvrsi obdukcija moje voljene supruge i tuzicu "gospodu" sujetare, da su iz neznanja ili iz nehata ili ko zna cega, ubili Gordanu Todorovic iz Kraljeva, verovatno ce i tu u procesu biti problema, jer jos od prosle nedelj cekam rezultate obdukcije, ali kod nas kazu "tija vod breg roni", pa cu i ja polako strpljivo cekati. Ako i u sudstvu prodjem onako, kako me vec upozoravaju, "prijatelji" iskoristicu i druga sretstva javnog komuniciranja da iskorenim ovo zlo u nasoj dragoj Srbiji:download:
 
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
879
Pedja Canovic show details 10:08 PM (19 hours ago)
to me
Slušaj mamlaze,
ostavi me više na miru, da ti ne bi jebao majku. Idiote, kretenski dođi u Kragujavec da mi to kažeš ako imaš muda. Čekam te, kretenu!
----- Original Message -----
From: Ranko Todorovic
To: Pedja Canovic
Sent: Tuesday, February 02, 2010 11:07 PM
Subject: Ranko Todorovic
Molim te daj ovo tvojem bratu da pogleda, a i gospodji koja je radila autopsiju moje pokojne supruge neka nauce sta je uzrok smrti Gordane
Todorovic, da bi za u buduce znali. Neka bar nesto nauce iz mojeg gorkog iskustva. On se jedan nije usudio ni da pokusa da nesto preduzme,
jer nije znao a ni vasi hematolozi iz transfuzije. Prvo je bila sepsa, a posle se pojavila hit thrombocitopenia. To su relativno nova istrazivanja
ali postoji lek koji to sprecava zove se Argatoban. Zeznuo vas je kreten Arsic (ludi menadzer iz Kraljeva ZC"Studenica" i uvalio vam je vruc
krompir, nemoralna nakaza) i jadan vas brat je bio u teskoj situaciji da bilo sta ucini jer nije znao o cemu se radi. Trebao je da operise po
svaku cenu, ovako je izgubljeno dragoceno vreme u nekim glupim testovima.

Dobar komentar profesora Medicinskog Fakulteta u Kragujevcu, rodjenog brata vanrednog profesora doktora Dragana Canovica koji je trebao da operise jadnu pokojnu Gordanu, mislim da se iz ovoga vidi sa kavim ljudima imamo posla u srpskom Zdravstvu, sta preduzeti kad zakon ne funkcionise.

Dodato posle 22 Sati 28 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Srpska virtualna realnost
Ko kaze da mi Srbi nismo u trendu. Vladamo tehnologijama koje svet tek reazvija, a to je virtualizacija.
Mi Srbi vec godinama zivimo u virtualnom svetu. Imamo najbolju virtalnu vladu, primamo virtualne
plate, imamo virtualno zdravstvo, skolstvo, jedemo virtualnu hranu , imamo virtualne mogucnosti za
uspeh. Nama vladaju pravi “uspesni” strucnjaci vode nas u Evropu, mozda i u NATO. Uskoro ce nam
davati i virtualne penzije, jer mi i ne zivimo mi smo u virtualnom svetu, a u virtalnom svetu nam ne
trebaju pare. U virtualnom svetu se zivi od virtualne hrane i virualnog novca. Virtualna medicna nas
leci virtualnim strucnjacima sa virtualnim lekovima u najboljim virtalnim zdravstvenim centrima. Tu
virtualni lekari vode virtualnu borbu za virtualno ljudsko zdravlje i virtualnim magicnim mocima uz
pomoc virtualnog Boga dovode nas do virtuanog izlecenja. Kada se covek tako lepo virtualno izleci
vode ga na pravo groblje. Imamo virtualne zakone, koji vitrualno kaznjavaju. Imamo virtualno sudstvo,
koje ne stize da uradi posao jer je kratko virtualno vreme, pravnici neznaju da daju savete, kazu nema
sanse, ne postoji taj clan u Zakonu itd. Za to vreme nasa divna vlada zivi srecno od prodatog virtualnog
naroda. Sta ce njima narod, narod je srecan zivi u virtualnom svetu majke Srbije
Tako je kada se zivi u virtualnoj divnoj srecnoj zemlji Srbiji. Na kraju, moram da vam kazem sta
znaci rec virtualno. Deca to jednostavno i lepo zovu “kobajagi”
Virtualni linkovi:
YouTube - Total Immersion - Demo 2007
YouTube - Virtual Walk - Patriarchate of Pec, churchyard *** Virtuelna setnja - Pecka patrijarsija, porta
YouTube - Virtual Walk - Decani Monastery Nave *** Virtuelna setnja - naos manastira Visoki Decani
YouTube - Virtual Reality, HDR, Photogrammetry at ICT
YouTube - Head Tracking for Desktop VR Displays using the WiiRemote
YouTube - How to make virtual reality goggles

Dodato posle 1 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Uskoro cemo postati virualan narod jer cemo svi preci u paraleni svet tj. postojacemo kobajagi
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
879
Sanja to me

Svaki put kad pomislim kako se sve izdesavalo ne mogu a da ne osetim onu
krajnju gorchinu zbog krajnje neodgovornosti a mozda bolje recheno, jednog
bezocnog bezobraluka....ono sto je jos starsnije je to sto ima jako puno sluchajeva
koja su na svojoj kozi osetila istu ili slichnu sudbinu.....Srbi mogu dobiti vize, mogu
biti u pregovorima za ulazak u EU ali mislim da nijedno razvijenije drustvo nece
dozvoliti da sa ovakvim zivotnim postvkama, principima rada i na svakom polju
izgubljenom etikom, Srbi privire i ukaljaju ono sto su godinama gradili.
Ne znam kako bi se izrazila a da u potpunosti docharam to sto ova situacija
izaziva kada je iznova dozivim u glavi....jedino mi ostaje da se nadam da ce im
neko stati na put kako bi se prisetili bar znachenja rechi davno zaboravljene
etike!!!

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

PISMO LEKARSKOJ KOMORI
Postovana Gospodo,
imam obavezu da Vam se obratim i sa zaljenjem konstatujem, da u nasem toliko hvaljenom ZC
Studenica i KC Kragujevac, rukovode i donose odluke o zivotu i smrti, doktori koji neznaju sta rade.
Zato vas molim da u interesu naseg zdravstva i naroda ,koji je sve stariji i bolesniji, iskontrolisete
ponasanje Dr Dragana Arsica iz Kraljeva, a u Kragujevcu vanrednog profesora DR Dragana Canovica.
Oni su svojim nesavesnim ponasanjem i nesposobnim rukovodjenjem oterali moju sada pokojnu
suprugu u smrt. A da zrtva ne bude uzaludna, Vi kao moral lekarske profesije treba da prekontrolisete i
istarzite nenormalno ponasanje ove gospode. U prilogu su razne analize koje navode ponasanje
izbegavanja duznosti tj. neodlucnost gosodina Canovica u Kragujevcu, a takodje nepoznavanje
rukovodjenja od starne Dragana Arsica direktora ZC Kraljevo. Ja nisam zeleo da objavljujem ovo u
stampi, ma da sam mogao, zato se Vama obracam u nadi da ce te nesto preduzeti, jer u Kraljevu ovakvi
dogadjaji hvataju zamah.
P.S. ako mi ne odgovorite na ovaj mail, podrazumevacu da se slazete samnom i da ste nemocni da ista
promenite, tada cu preduzeti druge korake i diskreditovati ove ustanove i nase toliko ishvaljeno i
izreklamirano zdravstvo na druge nacine.
S postovanjem Ranko Todorovic
Kraljevo : E-mail : ralekv@gmail.com

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

dr Zoran Stojanovic
show details 1:25 PM (1 hour ago)
to me
Poslednjih par meseci bez prestanka analiziram sva dogadjanja u vezi Gordaninog lecenja i preispitujem
sve postupke tada ucinjene i sve odluke koje smo doneli.
Odluka da se saceka sa operacijom je doneta na osnovu saznanja da anastomoze i savovi na debelom crevu
popustaju u, cak, 70% bolesnika (u zavisnosti od segmenta organa) i da najveci broj tih komplikacija prolazi na
subklinickom nivou, a da se jedan broj onih, koje se i ispolje odredjenim simptomima, moze sanirati
neoperativnim tretmanom; dodatno, na ovaj stav je uticala i cinjenica da je kod Gordane digestivni tranzit bio
uredan i da nije imala znake za peritonitis, makar veceg obima.
Nakon izvesnog vremena postaje jasno da se situacija ne popravlja, nakon cega se izvodi drenaza levog
parakolicnog regiona, iza cega je fistula kolona i vizuelizovana. Logika tog drenaznog postupka je bilo
preusmeravanje kolonskog sadrzaja upolje, u drenove i kese, i stvaranje situacije da se ta fistula spontano
zatvori; empirijski je znano da fistule levog kolona, inace, imaju tendenciju da se spontano zatvore.
To se medjutim nije dogodilo, odnosno, u daljem toku postaje jasno da se ona nece spontano zatvoriti i tada
donosimo odluku da ipak izvedemo kolostomu i komletan anatomski supstrat iznesemo van trbusne duplje i
prekinemo lokalnu infekciju.
Do toga, nazalost, nije doslo jer se javio problem trobocitopenije, sto nas je i navelo da konzilijarno odlucimo da
Gordanu posaljemo u Kragujevac, koji poseduje potrebne tehnicke mogucnosti za lecenje trombocitopenije. O
svemu ovome je bila upoznata i Gordana a i Marijana (u telefonskom razgovoru).
Sve odluke i postupci su bili zasnovani na empirijskim stavovima, vazecim u digestivnoj hirurgiji.
Veoma mi je zao, medjutim, sto nisam odmah izveo kolostomu i zanemario sve te empirijske stavove; hirurgija, a
i medicina uopste, zasnivaju se na procenama i iskustvenim stavovima; ona, na zalost, nije egzaktna nauka,
zasnovana u svakom delu na cinjanicama i cvrstim postulatima.
Epilog Gordaninog lecenja me cini veoma nesrecnim i svaki mi je dan, od onda, ispunjen konstantnim
preispitivanjem. Ona je bila divna, i kao covek i kao bolesnik i strasno zalim zbog svega.
Pogresio sam sto se, vama-porodici nisam javio, i iskazao to svoje zaljenje. Prema nekim indirektnim znacima,
mislio sam da to ne bi bilo prihvaceno. Izgleda da nisam bio u pravu i stidim se toga.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Dali je istina da u 70% slucajeva popustaju savovi na anastomozama debelog creva, neka neki strucnjak odgovori ako ima podatak, ja sam u literaturai nasao da je procenat 7%, doduse ja nisam lekar DR. profesior itd. ja sam normalan system inzenjer.

Dodato posle 11 Sati 35 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Gospodi strucnjacima iz KC Kragujevac, koji su necinjenjem uzeli zivot mojoj dragoj supruzi pokojnoj Gordani Todorovic iz Kraljeva, vanrednom profesoru doktoru Draganu Canovicu, za koga su rekli da je "vrhunski", a necinjenjem je izazvao smrt.

Nijedna hipokrizija ne izaziva toliko mucnine koliko neizivljeni humanizam, a porice zlo samo zato sto porice ljudsku licnost. Neogranicena ljudska sloboda vodi u samovolju, a samovolja u zlocin, sto ce reci da zlo egzistira u dubokim dimenzijama licnosti, sto je njegov duboki izvor, a ne samo rezultat nekih slucajnih uslova spoljasenje sredine. Neka bezlicna sila ne cini zlo, vec covek, i samo on i moze
biti odgovoran za zlocin koji je ucinio. Nije li onda apsurdno oduzimati pravo na sankcionisanje zlocina nad onim istim covekom koji je takvo pravo samom sebi dao, obicno u ime neke fiktivne ideje da je iznad, da je obogotvoren i pozvan da deli uzvisenu pravdu? Takvim monstruoznim fiktivnim idejama koriste se i kojekakve pomracene tiranije koje nisu zazirale od istrebljenja celih naroda, sto znaci da je moguce ubiti svakog coveka, neogranicen broj ljudi, a da se takva samovolja niposto ne sme kaznjavati pravom gubitka zivota krvavog naredbodavca i egzikutora. Oni su ljudska bica i ko to ima pravo odlucivati o njihovim zivotima. Stojim na stanovistu da zlo mora biti zgazeno i unisteno.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
879
MOJ KOMENTAR:
Goga i ja smo za razliku od nase okoline uvek bili racionalni ljudi. O temi kraja zivota smo
puno diskutovali. Jer sve ima svoj kraj. Mene u svemu iritiraju iracionalni stavovi zdravstva uopste o
dobrom misljenju o sebi, zbog donosenja raznoraznih iracionalnih odluka, nerazumevanja mnogo
kompleksnih pojava u svakom bicu, od telesnih, relativno najjednostavnijih, pa do softvera tzv. Duse, a
to su izmislili teolozi, i lekari, pa su napravili i nauku takozvanu psihologiju, kako bi “proucavali”
interakciju coveka i spoljnog sveta. Pokusavao sam vise puta da o ovoj tematici razgovaram sa pravim
strucnjacima, ali sam nailazio na zid neznanja. Jedini ljudi sa kojima sam mogao o tome da razgovaram
bili su sve pokojni majstori Dr. Branko Kosic, Dr.Jorgovan i moj skolski dipl.el.ing. Branko Nikolic.
Zato i jesu pokojni bili su vrsni intelektualci.
I sada sam pokusao da racionalno porazgovaram o svemu, ali sam naisao na masu
odbijanja i nebuloza neobrazovanog virtualno “obrazovanjog” sveta , koji sve zna i boluje od ogromne
kolicine sujete. Jedna lepa doktorka koja je radila na intenzivnoj nezi u Kragujevcu, na moje pitanje da
joj dam podatke na DVD-u o lecenju trombocitopenije mi je rekla, “Pa vi mislite da mi nista neznamo”.
A kada sam je pitao da vidim Gogu rekla je “Nebiste sada zeleli da je vidite”. Ona je unapred znala sta
ja mislim; obdarena je telepatijom. Kako i koliko znaju pokazuju rezultati njihovog rada, njihovo
nedolicno ponasanje i neverovatno neznanje.
Razlikovali smo se od neznalica i zato nas i ubijaju. Pa osvrni se oko sebe vidis u kakvoj zemlji
zivimo ovo je sada robovlasnicko drustvo. Ne mogu se mediokriteti druziti sa intelektualcima visokog
ranga. Intelektualac se okruzuje ljudima pametnijim da sa njima razmeni iskustva, a mediokriteti se
okruzuju intelektualno slabijima , da bi mogli njima da manipulisu.
To je nazalost nasa stvarnost, ali istina je istina, a ona je uvek najbolnija.
 
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
879
Doktor ubica iz KC Kragujevac
Posto ZC Studenica iz Kraljeva nema tehnicke uslove za reoperaciju, transfuzija nema masinu za ekstrakciju trombocita iz krvi, moju , sada pokojnu suprugu Gordanu Todorovic, salju u Kragujevac kod profesora doktora Drgana Canovica na reoperaciju. Sa Draganom Canovicem direktno razgovaraju i on prihvata pacijenta da operaciju hitno odradi. Jadnu Gordanu odvoze u Kragujevac, ali gospodin
profesor doktor Dragan Canovic, ne preduzima nista. Na telefon ne odgovara, nesto ispituje, proba, pokusava, ali ne preduzima korake zbog kojih je jadna Gordana poslata. Dani prolaze, stanje je sve gore, i posle deset dana, ne preduzimanja nicega jadna Goga umire. Pokusavao sam da se obratim svima, da intervenisem da se to u buduce ne desi i drugim ljudima, ali sam naisao na zid cutanja. Nazalost moram da konstatujem da zivimo u zemlji neverovatno nemoralnih ljudi, takozvanih moralnih
nakaza. Pokusavao sam da komuniciram sa mnogim zdravstvenim radnicima, sa Ministastvom zdravlja, sa komorom, sa sudstvom ali izgleda da nema nicega zdravog u ovoj izopacenoj nakaznoj zemlji. Pa ostalo mi je da jos jednom konstatujem da je nase drustvo tesko bolesno od neizlecive bolesti i da ce uskoro svi Srbi izumreti.

Kazu da se to zove ubistvo iz necinjenja, a ja to zovem eutanazija
 
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
879
Gospoda “strucnjaci” ubijaju ljude GLADJU u KC
Kragujevac i ZC Studenica nemoralne
nakaze i ubice


Jadna Goga je bila bez hrane 53 dana, zato je i umrla


Koliko covek moze dugo da izdrzi bez hrane?
ovo me zanima je sam cuo pricu od trenera ( ne meni upucenu) da jedan veslac Ukrajinac koji, je inace odradio jedan trening sa nama, nije jeo nista 50 dana samo je pio vodu i jos je pride trenirao, a sada zivi samo na hrani tipa oraha, musli i tako toga....


tesko je dati precizan odgovor, sve zavisi od pocetne mase sa kojom se krece... a ovo za 50 dana da se ne jede nista i jos trenira, je stvarno, ajde da kazem - van pameti... tada vec nastaju trajne, nepopravljive posledice, organizam jede sam sebe da bi opstao. Rad misica i organa se svodi na minimum, iskljucuju se pojedine funkcije kako bi se mozak nahranio, znaci organizam se umrtvljuje i polako ali sigurno se ide u smrt...


Metabolizam se može ubrzati ali i usporiti do fantastičnih razmjera. U slučaju neizlječivih malignih bolesti, često je to jedina nada u ozdravljenje. Pri tom je neophodno uputiti se u problematiku i imati tzv. 'vodiča kroz gladovanje'. Postoje tehnike smanjivanja unosa kalorija do potpunog gladovanja, ali se mora provoditi čišćenje organizma kao i balansirati unos vode i soli da bi izbjegli stvari o kojima je pisao @Bane_NS. Osim u medicinske svrhe, gladovanje se koristi i sastavni je dio života svakog jogija te se oni smatraju čuvarima jedne od najvećih tajni čovječanstva, ... iznimne dugovječnosti. Najme 'solarni' jogiji uzimaju samo šalicu vode dnevno, bez i najmanjeg unosa hrane, te navodno samo boravkom na otvorenom (svjetlu) podmiruju minimalne potrebe organizma (energiziranjem, nekom vrstom fotosinteze). Pri tom trebamo reći da njihov život najmanje sliči našem 'zapadnom'. Mesece provode nepomično u meditiranju. Dakle o teretani i gladovanju, nemojte niti pomišljati


A person can live without food for quite some time, usually for many weeks. The body will use its fat and protein stores (muscles) to help it survive.
If a person has a lot of fat stores (is very heavy), they will live longer than a person who has very little fat (very thin), so how long a person can survive depends a lot of the person. Of course, if you go without food for a few weeks, you will be very weak since you have been using your own muscles for energy.
Water is a different story. A person will die within 3-4 days without water. The size of the person really doesn't make much difference.


Zakljucak na osnovu analiziranja Gogine bolesti i kraja
Da bi covek ziveo neophodno je da uzima hranu, hrana je osnovni energetski I gradivi element
svih zivih bica zasnovanih na ugljenikovim atomima na planeti Zemlji. Prvise usko sagledavanje
coveka kao zivog bica od strane “strucnjaka” odvelo je moju jadnu Gogu u smrt.
Albumini (belancevine) iz jetre i krvi neophodne kao gradive materije I kod zarastanja.
Kada se istrose resursi organizma a bili su mali jer Goga je imala malu misicnu masu, a bila je
istrosena dugim gladovanjem (nema peroralne ishrane) dolazi do nedostatka belancevina
pa onda ni rane ni anastomoze ni ostalo ne moze da se regenerise. Uz to sepsa bakterije
razgradjuju tkiva, raspada se krvna plazma, gomilaju se toksini, jetra sporo reaguje jer je iscrpljena,
pocinje intoksikacija. Tada se daje intravenska nutricija, ali ni ona nije idealna, jer nije najkvalittetnija.
Daju se trombociti, jer pocinje trombocitopenija, zasto, da bi covek funkcionisao, a covek je u mozgu,
sve ostalo su samo periferali. Potrebni su neurotransmiteri. To su jedinjenja koje elektrohemijskim interakijama sa nervnim celijama omogucavaju komunikaciju i zivot.
O ovim cinjenicama moze se napisati citav roman, ali ti ovo saljem da shvatis koliko si usko gledao, a
i sada gledas na coveka kao bice i slozen sistem. Doduse ni “strucnjaci” iz Kragujevca nista neznaju iz
goge vade zadnje milivate energije i ona se gasi kao sveca. Proanaliziraj malo zivot je daleko vece cudo
nego sto vi hirurzi sagledavate. Neznanje vam je neverovatno. Zato morate da saradjujete
multidisciplinarno sa kolegama, jer niste bas najpametniji I neznate sve. Na zalost moja voljena Goga je zbog vaseg neverovatnog neznanja i egocentricnosti izgubila zivot.
Seratonin nalazi se u trombocitima
Jedan od neurotranmitera seratonin

Dodato posle 5 minuta:
----------------------------------------------------------------------http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.recoverythroughsupport.com/images/seratonin.jpg

Dodato posle 20 Sati 19 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Profesor Doktor Dragan Canovic predavac na Medicinskom Fakultetu u
Kragujevcu
radi po principu:
Hoću kakim, neću kakim. Normalno predomišljanje kod dece vođeno teškom nedoumicom koja izjeda čoveka, ali kod odraslog coveka kako to nazvati?
Nezrelost, nemoralnost ili infantilnost ?.

Bravo gospodo iz lekarske komore kome sve dajete licence za rad sa ljudskim zivotima

Dodato posle 2 Sati 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Za intelektualce koji znaju bar engleski je odlicno da procitaju o psiholoskim problemima kod ljudi koji neznaju dovoljno iz struke i nemogu da donesu pravu odluku. Na taj nacin vode ljude u smrt. Tako je i kod profesora doktora Canovica on je neverovatno nesrecan covek, ali moja jadna supruga je zbog njegovog neznanja otisla u nistavilo. Link je u Americi, jer nasi "strucnjaci" samo prevode materijale iz inostranstva i to objavljuju kao svoje. Jadna moja pokojna Gordana nisu je neznalice hranile 53 dana, svako bi izgubio zivot i Herkul

Borderline Personality Disorder: Include a supplementary name in the DSM-IV
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
879
Sta je zlo?


To nije ni supstanca nije ni akcija ili neki ishod, nego okvir uma.


Dogadjaji i nezivi objekti ne mogu biti zlo. Samo ljudi mogu, a oni nemaju nista sa tim sto gnusno zlo postoji. Pravdnje zla je fizioloski fenomen i u mozgu specificni obrazac neuroloskih aktivnosti koje mogu biti otkrivene savremenom tehnologijom. Iako za sad nemamo podrsku za ocitavanje podataka verujemo da tehnologija skeniranja mozga, kao sto je MRI moze da detektuje zlo ako se ono pojavljuje. Stavise prostiji uredjaj koji je vec raspoloziv i u upotrebi je: detektor lazi.


Lazi same po sebi nisu zlo. Postoji mnogo razloga za negovorenje istine, neke lazi su plemenite i neophodne.
Zlo opstaje na specificnomj vrsti prevare: laganja sebe samoga.


Moze zvucati apsurdno da zlo definise nesto tako prosto. Ali jednom kad pocnes da lazes sebe samoga i branis te lazi, sa jos lazi, tada ubistvo i genocid nisu tako daleko. Zlo se dogadja kada jedan deo mozga propoveda istinu, a drugi deo ne veruje u nju. To kreira interni konflikt disjunkcija koje
cesto mora da se brane sa otvorenim agresivnim aktima.
Zlo moze biti detektovano kao i druge lazi. Prikljucivanjem coveka na masinu zvanu poligraf i postavljanjem serije pitanja. Cak ni ocitavanje masine nije mnogo vazno, vec samo reagovanje subjekta na test. Ako neko laze sebe i postavlja prava pitanja vrlo brzo ce se primetiti da subjekat vrda. Pokusava da bude ljut. To moze i biti objekat celog ispitivanja. Moze se traziti da se zaustavi test odmah. Tada objekat moze cak odgurnuti opremu i ostetiti je.


Kada se ovo dogodi, pri odgovoru na naizgled bezopasna pitanja onda znate da ste pronasli Zlo.


Ako neko ubija bez osecaja zaljenja bolje ga hvataj sto pre jer ce drugo ubistvo biti slicno prvom. Da zastiti ego prekorom mora prirodno da sledi i drugo i trece u svojem ekskalirajucem uzorku.


Pa sada razmislite “gospodo” medicinski radnici posto ste nepogresivi. Dali ZLO postoji??

Dodato posle 22 Sati 34 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Neznanje ce nas kostati zivota


Dugom i upornom analizom ponasanja naseg sistema zdravstva i zaposlenih u njemu, dosao sam do egzaktnih zakljucaka o ponasanju, nasih “eminentnih” lekara i “eminentnih” institucija koje nazalost vode brigu o zdravlju nase nacije.
Posto sam sistem analiticar za Unix systeme, smrt moje voljene supruge Gordane Todorovic, je postala povod da izanaliziram razloge koji su doveli do fatalnog ishoda.
Odmah sam shvatio da se radi o sujeti, ali nisam ni pretpostavio da ce tolika glupost i neobrazovanost nasih “strucnjaka” unistiti Gordanin zivot. Napravio sam plan, resio sam da pobedim ovo zlo jedinom mogucom metodom , istinom.


Posto je hronologija vec izneta u gornjim tekstovima, bacicu akcenat na konacnu analizu i takvog razloge ponasanja nasih “strucnjaka” i zdravstva uopste. Nazalost to nece vratiti u zivot Gordanu, ali ce mozda spreciti ponavljanje istih gresaka ubuduce.


Radi se o sledecem. Problem sujete je karakteristican za ljude koji nemaju mogucnost analitickog rasudjivanja, tj. Neznaju da analiziraju problem na pravi nacin, a istovremeno su ubedjeni da mnogo znaju tj. imaju veoma dobro misljenje o sebi. To je veliki problem jer tada dolaze u situaciju da postanu neodlucni, a to je najgore ulaze u takozvanu petlju. U takvim slucajevima kod racunarskih sistema se koristi komanda kill, tojest ubij proces.


Problem je sto gospoda “strucnjaci” imaju oko sebe zidove, do njih se ne moze dopreti ninakoji nacin, to se u informatici zove firewall, vatreni zid. Oni su zasticeni od Ministra, od zakona, od komore i da ne navodim vise nebulozne institucije.


Najgore je sto vreme konstantno tece, a gospoda “strucnjaci” neznalice se okrecu u petlji, ne dozvoljavaju da se sa njima komunicira, a vreme curi, na zalost po cenu zivota bolesnika. Gospoda ne smeju da prisnaju neznanje.


Tada sam primenio metodu mindcontrol, kontrole uma, tj. metodu istine, metoda istine jedino moze da poremeti sujetu i dovede do rezultata. Komunicirao sam i uticao na razum gospode “strucnjaka” i dosao do rezultata koje vidite.


Rezultati analize pokazuju jednu strasnu bolest naseg zdravstvenog sistema, i ne samo njega.


Cinjenica je da je uticaj globalizacije osnovni razlog ovakvog ponasanja sistema. Da bi svet mogao da vlada sa nama nametnuo je uslove preko svojih izvrsnih organa, koji se okruzuju sa manje intelegentnima od sebe, a sve u kontestu totalne kontrole. Niko tu ne vodi racuna o znanju, i kvalitetu, vazno je samo da se ljudi ponasaju po ustaljenoj shemi ili hodogramu. Zato oni zive u virtualnim svetovima svojih institucija i ne primecuju svet oko sebe. Vazno im je samo jedno da budu srecni, a srecu su poistovetili sa pohlepom, zaduzuju se na racun naroda, i vode zivot po metodi “POSLE MENE I POTOP”.
Cilj mi je da zaustvimo ovo bezocno ludilo i neznanje jer cemo unistiti jedan ceo divan “bozanski” narod, a sve u interesu, nekolicine neznalica i mediokriteta.


Ako je neko u stanju neka me demantuje. Drago bi mi bilo da nisam u pravu, ali cinjenice pokazuju nesto savim drugo.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
3
Velika nesreca naseg drustva je POVRSNOST. Srecemo se sa njom svakoga dana!!! Ali nekako prelazimo preko nje, sve dok nas ne udari kao malj po glavi, i onda nemamo pojma sta nas je snaslo. Nije to samo problem sa lekarima, vec sa svima onima koji su zaglavili u javnom sektoru i tu nameravaju da ostanu do penzije... sve je postalo, onako... rutinski.
Nema zelje za napredovanjem, nema zelje za usavrsavanjem... tuzno je to sto ne shvataju da su oni tu zbog nas, da zive od nas, i da ako nema nas nece biti ni njih. Ne samo da su gospoda stala sa svojim usavrsavanjem, vec su i nazadovali, jer od fakulteta je proslo mnogo godina, pa i ono sto su znali su pozaboravljali, a dalje ne idu, sto zbog toga sto u danasnjem svetu u kome su informacije dostupne na svakom koraku, oni ne poseduju znanje da te informacije prikupe i iskoriste, sto zbog toga sto im "to u zivitu nije potrebno". I dok celi svet gura napred, grabi, mi sedimo tu gde jesmo i sedecemo tu gde jesmo, sve do sudnjeg dana.
Razlika izmedju lekara i ostalih je u tome sto im poveravamo svoj zivot, ali mi smo za njih samo posao, nekako nas zaborave kada odu kuci....
E TO NECE MOCI TAKO!!!
 
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
879
PRAISTORIJSKO SAGLEDAVANJE MORALNOSTI U ETICI I MORALU

Od davnina je poznato da je Balkan, važi za divlji predeo, stanište gde je Bog zaboravio na ljude, gde drumovima lutaju bande razbojnika i utvara, gde je civilizacija u jednom drevnom trenutku stala, okrenula leđa i vratila se nazad ... Odakle je i došla, u Sumer, Mesopotamiju, Babilon, Egipat, prostore koje se ne odlikuju čovečnim i ljubopitljivim običajima, za koje danas znamo i uglavnom poštujemo.
Puštanje krvi, žrtvovanje ljudi, pojedinca i kolektiva radi boljitka budućnosti ajednica kroz povest ovih drevnih društava i uređenja, nisu nepoznanica i nama su poznati dakako kao surovost koju odbacujemo kao divljaštvo primitivnog, sujevernog i praznovernog trabunjanja ... No da li je baš tako?
Lapot, taj drevni plemenski običaj ubijanja onemoćalih staraca i beznadežnih bolesnika, ravan je ekvivalent današnjoj eutanaziji ... To da se mlađarija od vajkada odnosila sa prezirom, potcenjivački i često surovo grubo naročito prema najbližima, nije samo običan smrtopizd, već realnost koju znamo i danas, čim iziđemo na ulicu ili pogledamo crnu hroniku u štampi. Helenska Grčka, taj večiti uzor zapadne civilizacije, Sparta, nacistička i povampirena Deutschland, posebno su se isticale u uklanjanju nevoljenih, odbačenih, sakatih, onemoćalih, impotentnih u duhovnom i telesnom smislu, bolesnih, imbecila, debila, idiota ... Njih je vodila etika i estetika, briga za sutrašnjicu sopstvene nagrižene, dekadentne zajednice, dok je nekih pak drugih ideja vodilja ognja i mača, bila mržnja i ostrašćenost.
Evo šta o tom surovom običaju kažu neki koji taj bezbožni obred, pripisuju isključivo duhu našihpredaka:

LAPOT
Za najstarije stanovnike Srbije Tribale, izričito se tvrdi, da su ubijali starce i Nevoljne bolesnike. Onemogle i godinama shrvane roditelje, njihova su rođena djeca ubijala, čak su njihove lješine svi jeli i tada pirovali. Zeiler navodi za Lužičke Srbe, da su mladi ubijali svoje roditelje, pobratime i druge srodnike, pa i tuđine, ako nisu mogli više raditi i od svog se truda uzdržavati. Pošto bi ih ubili kuVali i jeli, neki put su ih opet žive sahranjivali. I sami roditelji, kad dođu u godine, rado su pristajali da ih ubiju. Lapot je kod polapskih i svih zapadnih Slovena trajao do 11 vijeka, a Khun je prikupio dokaze, da ga je bilo čak i u 16. vijeku kod Lužičkih Srba u predjelu Salzwedela.
Iz narodne priče „Usud“ može da se nazire, kako je u starije vreme postojalo nepoštovanje starijega, pa i svojih roditelja. Kroz ceo krajinski i požarevački okrug, pa istočnom granicom do pirotskog okruga priče o ubijanju staraca i baba tako su žive, kao da se to juče vršilo, i to kao nešto bezazorno, po starinskom posvećenom običaju. Birov zađe od kuće do kuće vičući: Lapot je u toj i toj kući, dođite na podušje! Pred skupljenim svijetom familija bi premlatila starca ili babu, i to najčešće batinom, ređe kamenjem ili sjekirom. Koga su god vodili na lapot, išao je bez ikakvog straha, nadajući se boljem životu na onom svetu, i što je tako običaj propisivao. Te su jadnike na prvom mestu njihova deca ubijala. U prepričavanju o ubijanju staraca i baba vrlo je značajno, što se termin lapot čuje i upotrebljava samo u navedenom postupku, a nikad za šta drugo.
Međutim isto značenje ima u Crnoj Gori pustenovanje. U Pešivicama npr. vele da je do nedavnih vremena bio ovakav običaj: Nastre se na zemlji postelja od lijepe vune, pola metra visine i prelije ključalom vodom, da se zbije. Iznesu nemočnog starca ili babu i metnu na taj pustenjak. Od te svaljane vune uzmu smotuljak i metnu žrtvi na potiljak, po kojoj sin ili tko drugi najbliži tresne sjekirom i određenog za onaj svijet na mjestu ubije. U tom stignu plemenici, neki s janjetom, neki s ovim i onim, i
daju podušje. I sad se rekne: Pustenovat ćemo te, striko, baba ...
Vlasi u Homolju ubijali su dotrajale ljude i do pred sto godina. Obično su im crtalom odrubili glavu.
I na Cigane čergare pada optužba da su tako činili, jer u skitačkom životu ne bi im bilo ni moguće da teške i dugotrajne bolesnike i sasvim izmorene starce i babe nose od mesta do mesta.
I po tome što se negde plata manja krvarina za starca nego za mlada, nazire se da mu život nije bio na ceni.
Čl. 96. u Zakoniku cara Dušana odnosi se na ubijanje oca i majke, brata i deteta, ko bi taj greh učinio, imao je da se spali na ognju. Ali iz njega se ne vidi da li se ovde misli na obično ubistvo u raspravi, iz koristoljublja, ili kakve bilo lične pobude, ili se misli baš na ubijanje roditelja i novorođenčadi.

Dodato posle 12 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Našli smo se u lavirintu mogućih rešenja i puteva, ponuđenih od strane najumnijih glava koje u ovim burnim vremenima posedujemo. Da bi protumačili ulogu i zadatak srpskog naroda, naše vodeće glave su se vratile u prošlost, i to s pravom, da bi se ustanovila dijagnoza naše bolesti i posrnuća, a shodno tome i uspostavila a potom i primenila odgovarajuća terapija. Ali, godine sistematskog obezduhovljavanja našeg naroda, možemo slobodno reći duhovnog genocida (koji je možda gori od fizičkog), ostavile su duboku provaliju u dušama intelektualaca, ne manju nego u duši naroda. Tako obezduhovljeni i osakaćeni, počeli smo da radimo posao za koji nismo bili spremni ni umno a pogotovu duhovno. Ređale su se definicija za definicijom, razni projekti, svako je definisao Srpstvo i ulogu Srba po svom kriterijumu bez ikakve zvezde vodilje na tom mukotrpnom putu, često se uzdajući samo u svoju pamet i ne osećajući da je ta zvezda potrebna. Što smo se više analizirali, sve smo se manje poznavali i došli smo dokle smo došli. Sva su usta zamuknula i počeli smo da se pitamo da li nam iko može objasniti ko smo, šta smo i zašto ovoliko patimo? Zašto stvorismo ovoliko neprijatelja, ili ih ne stvorismo no su nam oni neprijatelji po nekoj nuždi? Da li slepoj ili možda razumnoj i smišljenoj nuždi, to i nije toliko bitno koliko je bitno da se razjasni takva netrpeljivost sveta prema nama. Prevashodno zbog niza ovakvih neobjašnjivih zagonetki, sa strahom bih se obratio vama u ovom zamišljenom intervjuu, da nam razjasnite zagonetke, rasterate mrak sa očiju i duša naših i ulijete veru i nadu, bez kojih bojim možemo da se približimo katastrofi većoj no i jedna ranije što je bila. Vaša VERA je bio Bogočovek HRISTOS, Vaša NADA je bio Bogočovek HRISTOS i Vaša LJUBAV je bio Bogočovek HRISTOS. Zbog svega toga mislim da ćete biti brzi na pomoći, i ne samo to, nego i radosni da kroz svoje knjige date odgovor na bezbrojna goruća pitanja koja muče naše duše. Ovaj intervju je, poštovani i svevečni Vladiko, zamišljen kao osvetljavanje puta kojim je hodio srpski narod kroz svoju istoriju, ali i da pokušamo dobiti odgovore na pitanja ko smo, zašto nam je ovako kako nam je i šta nam valja činiti da se vratimo putevima naših predaka, kojima ste vi išli ne popuštajući ni milimetar stihijama ovog sveta.

Dodato posle 32 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Vladimir Petrovic Dis


Danas se fakulteti, klubovi, pozorišta, fabrike, nalaze u rukama savremenih trgovaca srpskom nesrećom. Dakle, ništa se nije promenilo.


Razvilo se crno vreme opadanja,
nabujao šljam i razvrat i poroci...


Pokradeni svi hramovi i ćivoti,
Ismejane sve vrline i poštenje,
poniženi svi grobovi i životi...


Od pandura stvorili smo velikaše,
dostojanstva podeliše idioti,
lopovi nam izrađuju bogataše,
mračne duše nazvaše se patrioti...

Dodato posle 7 Sati 23 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Čedomir Čupić, profesor FPN-a i član Agencije za borbu protiv korupcije, kaže da hapšenje vrhunskih srpskih lekara zbog sumnje da su ukrali 65 miliona dinara predstavlja udar na naš zdravstveni sistem, ali i svojevrstan moralni krah celog društva! U intervjuu za Press Čupić kaže da lopovluk u državi može da bude sprečen samo najoštrijim zatvorskim kaznama! Prvo, nešto nije u redu sa njima kao ličnostima! Nemoguće je da neko ko je formirao ličnost na pozitivnim vrednostima, kao što su istina, pravda, ljubav, solidarnost, dostojanstvo, odjednom dovede u pitanje te elementarne vrednosti i krene u laž, krađu i ubistvo. Razloge za tako nešto moguće je tražiti prvo u vaspitanju, koje kod takvih ličnosti nije bilo na dovoljnom nivou. Naravno da i to ima veze, jer obrazovni sistem kod nas ima samo jednu dimenziju kada je u pitanju formiranje ličnosti. Naš obrazovni sistem daje znanje, ali ne bavi se karakterom, odnosno ugradnjom moralne kulture. Da biste neko znanje održavali na pravi način, vi morate da izgradite moralnu kulturu koja će da utiče na karakter te ličnosti. Od nje i zavisi stabilnost svih ovih vrednosti, pa i kad čovek dođe u poziciju iskušenja ili nuđenja, da ta moralna kultura njemu ne dozvoli. Drugim rečima, da bi neko bio čovek od poziva, on mora da ima podjednako razvijene dve moći - moć znanja i moć savesti! U suprotnom, vi možete da imate ogromno znanje, ali ako nemate savest, možete da budete vrlo opasni.
Hoćete da kažete da u ovom slučaju imamo znanje, ali nemamo savest?
- Upravo tako. Ovde savest nije funkcionisala kako treba ili ona čak nije ni postojala. Prvo, to nisu mladi i neiskusni ljudi, već osobe koje su na osnovu svog znanja stekle određeni društveni i profesionalni status. Postoje tri profesije od kojih zavisi život - to su lekar, profesor i sudija. I ako kod njih savest nije u redu, onda je to jedan strašan defekt ličnosti...
Tačno. Ovo je direktan udar na ceo zdravstveni sistem. Ovo što su oni uradili ne može se
pravdati društvenim okolnostima. Ali, se može pravdati time da društvo ovde olako prelazi
preko takvih stvari. E, to je već pitanje vrednosti i vrednosnog sistema društva. Mi živimo u vremenu kada su sve vrednosti dovedene u pitanje. A upravo u ove tri najosetljivije profesije došlo je do najviše pomanjkanja moralnih autoriteta.

Kako komentarišete izjavu ministra zdravlja Tomice Milosavljevića posle hapšenja lekara da je on „rezigniran i zabrinut"?- U nekoj ozbiljnoj državi zbog ovako nečega bi pala vlada! I tamo gde su uređeni koalicioni dogovori u okviru vlade bilo bi normalno da ministar podnese ostavku. Međutim, u zemljama u kojima koalicije jedna drugu ucenjuju to je prosto neizvodljivo.

Od pandura stvorili smo velikaše,
dostojanstva podeliše idioti,
lopovi nam izrađuju bogataše,
mračne duše nazvaše se patrioti...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.12.2009
Poruka
879
DIVNA PRICA O UVERENJU


Jednog lepog nedeljnog jutra moj komsija reče svojoj porodici: "Hajde da uzmemo kola i pođemo na izlet!" Vozeći na sever stiže do raskrsnice sa železničkom prugom. Pošto je bio uveren da nedeljom
ujutru nema vozova pokušao je da pređe. Ostao je na mestu mrtav, jedan sin je dobio prelom ruke, a njegova mala ćerka je nekoliko meseci odležala u gipsu. Da li ga je iskreno uverenje (da je sve u redu)
spasilo? Ne, nije!

Znam jednu medicinsku sestru koja je jednom prilikom dok je bila na noćnom dežurstvu, iskreno verovala da u ruci ima pravi lek, ali nije bilo tako! U roku od 20 minuta njen pacijent − bio je mrtav i pored očajničkih pokušaja da ga se spasi.


Postoji samo jedan put?


Svakako, treba biti iskren, ali moramo verovati istini, a ne zabludi. U stvari, upravo iskreno verovanje u neku zabludu može biti baš ono sredstvo koje će nas zavesti i konačno uništiti.

Sveto Pismo ne ostavlja nikakvu mogućnost za dvoumljenje.


U Jevanđelju po Jovanu 14:6 stoji:

"Ja sam put i istina i život: niko neće doći k Ocu, do kroza me". A u Delima apostolskim 4:12 čitamo: "Jer nema drugog imena pod nebom danoga ljudima kojim bi se mogli spasti". Ako uspeš doći u nebo na neki drugi način, nekim drugim putem, onda ćeš kroz svu večnost biti svedok da je Isus Hrist lažno govorio, kad je rekao da, drugog puta nema! Ali pošto nam On daje stopostotne dokaze, da je Sin Božji, zar onda nije ludo pokušavati doći kod Boga nekim drugim putem nego kroz samog Hrista, koji tvrdi da je On od Boga određen put? Stvaran razlog zašto mi hoćemo druge puteve je taj, što je put Hrista
put poniznosti, dok smo mi ponosni u našim srcima. Ali zapamtimo, put Hrista je bio ponižavajući put i za samog Hrista kao što čitamo u Poslanici Filipljanima 2:5−8: "Jer ovo da se misli među vama što je u Hristu Isusu, koji ako je i bio u obličju Božjem, pije se otimao da se uporedi sa Bogom, nego je
ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek. Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove".

Dodato posle 7 Sati 33 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

SLUČAJEVI

Jednom se Milorad prejeo kacamaka i umro. A Radisav je saznao za to i takođe umro. A Miljojko je umro sam od sebe. A Miljojkova žena je pala s kredenca, pa i ona umrla. A Radisavljeva deca podavila se u veštačkom jezeru. A baba Miljojkova se propila i završila na ulici. A Milisav je prestao da se češlja i dobio šugu. A Vidosav je nacrtao damu sa bičem i poludeo. A Dragutin je telegrafski dobio četrdeset hiljada dinara i toliko se uzoholio da su ga najurili iz službe.

Sve dobri ljudi, ali im se nije dalo.

Ne volim doktore. Ne kao ljude, već kao profesionalce. U bolnicu odlazim jedino kada moram, baš moram. E danas je bio dan kada sam morao.
Uvod u priču.

Pre neke tri godine sam morao da posetim neuropsihijatra. Problemi sa sve češćim napadima migrene. Odem ja kod te žene. Počnemo priču. Ma nema šanse da me sasluša, kao da je već postavila dijagnozu. Student, plus vannastavne aktivnosti psihička preopterećenost pa ga zato boli glava. Ali ženo mene ta ista glava boli od moje sedme godine! Ne. Onda joj je moj organizam dao još jedan alibi – nizak krvni pritisak. Kao pit bul se uhvatila za to. I onda terapija. Dve nedelje ustajanje u osam ujutru, ambulanta provera krvnog pritiska, pet obroka sa tajmingom, i večernja provera pritiska pa kontrola. Kao da sam otišao kod nutricioniste. Nema veze, ispoštujem ja sve to, pritisak i dalje kosntantno 90 sa 60 (još jedno 90 pa idealne mere). Meni u međuvremenu doktorka u ambulanti pomenula da bi bilo logičnije da me pošalje na EG (nadam se da nisam pogrešio). Odem na kontrolu kod svog sajkoa. Pogleda sve to ona, i ponovo krene neku levu priču tablete za povišenje pritiska, a ja nikako da joj objasnim da je meni sasvim super sa tim pritiskom. Na kraju je ja lepo pitam za EG i ona počne da viče na mene, ko je ovde doktor itd. ja lepo pokupim svoje stvari i odem.

Priča.

Od uvoda je prošlo tri godine i nekih šest meseci. Kako znam? Imaju i oni elektronsku evidenciju. Naime odem jutros da izvadim lekarsko uverenje za auto školu. Posle tri šetanja pošalju me kod, pogodite koga – neuropsihijatra, prvo što je obavezno, plus sam ja kao poslednji kreten odgovarao iskreno na sva pitanja lekara opšte prakse i pomenuo da sam bio kod dotične. Posle tri i po godine dotična je i dalje na istom radnom mestu. nije me prepoznala, ali sam joj bio poznat. Bacila je pogled na karton i odmah pitala kada sam ja to bio tu i kod kog doktora. Pokušao sam da eskiviram odgovor i rekao da je bilo pre neke tri godine i da se ne sećam kod kog doktora. A onda je na scenu stupila sestra i uz pomoć matičnog broja našla moj elektronski dosije. BIA je nula za njih. I onda priča iz početka. Koju sam ti terapiju ja ono beše dala? Ja fino i učtivo ponovim priču. And here we go again... nemoguće da sam ti ja to rekla, to uopšte ne liči na mene, pa ja bih tebe prvo poslala na EG. !?
Epilog.

Ja sada ne mogu da ti overim lekarsko uverenje. Karton ostaje kod nas. Evo uputa za neuropsihijatriju da ti lepo prvo uradiše EG, pa da vidimo šta ćemo dalje.

Sad lepo mogu da se slikam. Verovatno ću morati da zakazujem taj EG, pošto sumnjam da je to kuc kuc, dobar dan, ja došao na EG. I ko zna šta će još sajko posle da smisli? A onda će da uvedu novi zakon, pa mi više i neće biti do vozačke...

Najgore je sto svi cute, znaci:NEK CUTE RECI KAD GOVORE DELA, to samo pokazuje kakve prijatelje imam, znaci da se i oni poistovecuju sa ubicama i nemoralnim nakazama. Velika sramota naseg jadnog zdravstva a i citavog drustva.

Dodato posle 16 Sati 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

The brain makes up 2% of a person's weight. Despite this, even at rest, the brain consumes 20% of the
body's energy. The brain consumes energy at 10 times the rate of the rest of the body per gram of tissue.
The average power consumption of a typical adult is 100 Watts and the brain consumes 20% of this
making the power of the brain 20 W.
Based on a 2400 calorie diet (Adapted from Yang)
2400 "food calorie" = 2400 kcal
2400 kcal / 24 hr = 100 kcal/hr = 27.8 cal/sec = 116.38 J/s = 116 W
20% x 116 W = 23.3 W
Glucose is the main energy source for the brain. As the size and complexity of the brain increases,
energy requirements increase.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

evo sta kazu strucne analize koliko energije trosi ljudski mozak. Glukoza je glavni energetski izvor za moza, ali kako se komplesnost mozga povecava povecava se i energetski zahtev. Mozak inace trosi 10X vise energije nego ostatak ljudskog tela.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Moramo da objavimo rat profesorima, doktorima, neznalicama, koji se kriju iza svojih diploma a u sustini su neznalice i prevaranti, sarlatani. So je najgore oni vaspitavaju buduce generacije lekara, sujetara i neznalica. Kuda ovo vodi, to gospodo vodi u smrt.
Bolest se ne pobedjuje Bogom i srcem, nego znanjem i donosenjem pravilnih odluka.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top