Lek za ćelavost

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Lek za ćelavost



Jedan Londonac koji je rano počeo da gubi kosu odlučio je da ne očajava, već da glavu iskoristi kao slikarsko platno. Filip Levin planira da napravi izložbu na kojoj bi prikazao stotinak maštovitih kreacija kojima ukrašava svoju glavu.

Muškarci gubitak kose prikrivaju uglavnom doboro oprobanim metodama: češljanjem preostale kose preko ćele (tzv. „okoglavac"), šišanjem „do glave" ili nesrećnim izumom poznatim kao „tupe" (srpski: perika za muškarce)...

Međutim, Filip Levin iz Londona, koji je počeo da gubi kosu u ranim dvadesetim, kaže da mu se nije dopadala ideja da liči na sve ostale „ćelavce", pa je odabrao jedinstven način da prikrije ogoljeno vlasište .

Obratio se stručnjaku za oslikavanje tela, koji je sprovodio u delo dizajn koji bi on smišljao.


celavi.jpg


Rezultat posle dva sata - slika umesto ćele!

„Kada sam počeo da gubim kosu, pomislio sam: zašto ne bih glavu iskoristio kao slikarsko platno", kaže Filip Levin.

„Za razliku od perika, koje pokazuju da se zapravo stidite svoje ćelavosti, odlučio sam da ljudima poručim da treba da se osećaju posebnima, originalnima i da ono što izgleda kao slabost, pretvore u svoju prednost", objašnjava maštoviti Londonac.

Zanimljive kreacije na njegovoj glavi po pravilu privlače pažnju i izazivaju oduševljenje. Jedan dizajn se, ipak, izdvaja - slikarka Ket Sinkler je na njegovoj glavi napravila „šlem" sačinjen od hiljadu Svarovski kristala.


celavi-1.jpg


„Mnogi ljudi to smatraju jedinstvenom umetničkom formom", kaže Levin i najavljuje da će organizovati izložbu na kojoj će, kroz fotografije, video snimke i performanse, prikazati stotinak različitih kreacija kojima ukrašava svoju glavu.


Izvor: B&L
 
Natrag
Top