Lečenje matičnim ćelijama

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Lečenje matičnim ćelijama






PIONIRSKI posao lečenja matičnim ćelijama, koje već godinama primenjuje u Americi i Rusiji, Dejvid Hou (na slici) bi želeo da proširi na Evropu i da ga stacionira u - Crnoj Gori. Hou je pre nekoliko dana obavio razgovor u crnogorskom Ministarstvu zdravlja i, kako kaže, naišao na pozitivan stav i otvorena vrata.

[SIZE=+0]- Postoji administrativni problem jer crnogorsko zakonodavstvo ne tretira matične ćelije - kaže za "Novosti" Hou. - Dobio sam uveravanja da će se na tome raditi u narednom periodu.


REG-dejvid-hou--maticne-cel_310x186.jpg



U Moskvi već postoji klinika gde dolaze nevoljnici od kojih je zvanična medicina digla ruke. U velikom broju slučajeva matičnim ćelijama se postiže gotovo neverovatan napredak kod degenerativnih bolesti.

[SIZE=+0]- Zbog iskustava koje imam snažno se zalažem da lečenje matičnim ćelijama postane deo klasične medicine i duboko verujem da su matične ćelije budućnost medicine. Ipak, dok se to ne dogodi kod mene dolaze pacijenti koji su iscrpli sve opcije tradicionalne medicine - priča Hou.

Kako je sve počelo?

- Čudesan uspeh koji smo lečenjem matičnim ćelijama postigli kod moje snahe Arlin naterao me da krenem u pionirski posao praktične upotrebe matičnih ćelija - izlaže nam Dejvid Hou. - Arlin je 2004. godine imala saobraćajni udes u kome joj je povređen kičmeni vratni pršljen. Tradicionalna medicina je bila nemoćna, ali su matične ćelije učinile čudo. Na klinici u Moskvi ona je doživela takav napredak da je od osobe koja je bila potpuno nepokretna dospela do toga da se sama hrani, oblači...

Od tada do danas Hou je bio svedok brojnih uspeha lečenja matičnim ćelijama. Sa još nekoliko lekara ova iskustva sakupio je i objavio u knjizi "Čudo matičnih ćelija". Imena, prezimena, fotografije. Hou objašnjava da je konkretna upotrebe matičnih ćelija u lečenju još u začetku, da čak i u Americi i Rusiji ide polako.

- Za različite bolesti uzimaju se različite matične ćelije - objašnjava Hou. - Ukoliko se koriste nestručno i olako one mogu biti opasne, tako da je prethodni postupak koji obavljamo suštinski važan. Kada uzmemo matične ćelije iz tela, uglavnom su to mlade osobe, vršimo sve moguće kontrole - da li su apsolutno zdrave, da ne sadrže viruse, tumore i slično. Isprobavamo ih na životinjama koje nemaju imuno sistem, i kada prođu ceo taj komplikovani proces spremne su za upotrebu. Ovako tretirane matične ćelije čuvaju se na minus 140 stepeni.

[SIZE=+0]Hou je objavio nekoliko knjiga o upotrebi matičnih ćelija, a upravo kreće u projekat lečenja matičnim ćelijama ranjenih vojnika. Promovisanje lečenja ovim ćelijama Hou smatra svojom misijom koja ga vodi po celom svetu.

Izvor:
Novosti.rs[/SIZE]
[/SIZE]
[/SIZE]
 
Natrag
Top