Lažni fudbaleri varali beograđane

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
LAŽNI FUDBALERI VARALI BEOGRAĐANE







Izvor:
Kurir.rs




Nekoliko muškaraca sačekivalo prolaznike nudeći im da kupe čestitke za sto dinara i tako pomognu nezbrinutoj deci i deci s posebnim potrebama.


137032.jpg



BEOGRAD - Još jedna „humanitarna“ akcija.

Trojica mladića koji se predstavljaju kao fudbaleri OFK Beograda već nekoliko dana na Terazijama i u Knez Mihailovoj ulici sačekuju prolaznike i nude im da za 100 dinara kupe specijalne čestitke i tako pomognu deci ometenoj u razvoju i mališanima iz Doma za nezbrinutu decu.

Reporterka Kurira uverila se juče u to koliko su navalentni i odlučila da proveri o čemu se zapravo radi. Ispostavilo se da su „humanitarci“ u stvari prevaranti.

- Ćao, lepotice! Ja sam fudbaler OFK Beograda Đorđe Raičević i sa kolegama iz OFK Beograda sam se organizovao da pomognemo deci bez roditeljskog staranja iz Loznice i deci s posebnim potrebama. Čini mi se da si dobra devojka i da bi mogla da pomogneš i kupiš neku čestitku. Ne koštaju mnogo, samo 100 dinara - rekao je Đorđe, koji na sebi ima crnu jaknu s velikom etiketom „Đorđo Armani“, crni sat s nazivom iste firme i oko vrata legitimaciju na kojoj piše „Limbo tim“.

Đorđe je objasnio da ga je klub za koji igra sa dvadesetak fudbalera uključio u akciju skupljanja pomoći da bi kao profesionalni sportisti „marketinški promovisali humanost“ među Beograđanima.

- Pre nekoliko dana smo bili tamo da obiđemo decu u Loznici. Dali su nam 50 čestitki da izađemo jedan dan u centar grada da ih prodamo, pa da im pošaljemo novac koji skupimo. Dobro ide zasad, kupuju ljudi po dve-tri čestitke, a ja sam prodao 25 do sada - pohvalio se Đorđe novinarki Kurira.

Nešto dalje od njega stajala su i ćaskala dvojica momaka za koja je Đorđe rekao da su iz istog kluba. Njihov razgovor prekinula je policijska patrola, koja je posle provere pozvala Komunalnu policiju. Komunalci su utvrdili da „fudbaleri“ nemaju ovlašćenje za uličnu prodaju, naplatili su mu mandatnu kaznu i zabranili nastavak ove „humanitarne“ akcije.
U „Limbo timu“ kažu da nisu upoznati sa ovom akcijom.


Policija: Sitne prevare se gone po privatnoj tužbi

Prevaranti koji uzimaju ovako male svote novca ne hapse se zato što je to sitno delo krađe, utaje i prevare, koje se po našem zakonu goni po privatnoj tužbi:

- To važi za svaku prevaru čiji je šteta manja od 15.000 dinara. Oštećeni mogu doći u policiju da uzmu podatke o prevarantima kako bi znali koga da tuže - nezvanično kaže naš sagovornik iz policije.

OFK Beograd: Nemamo veze s tim


- OFK Beograd je neprijatno iznenađen ovakvom zloupotrebom našeg imena. Da postoji bilo kakva akcija čiji smo organizatori ili bar akcija koju podržavamo, javnost bi bila upoznata s tim. Prema tome, klub nema zaista nikakve veze s tim o čemu pišete - rekli su u OFK Beograd.





 
Natrag
Top