Lazarević demantuje veze sa „Mitrosremom”

Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Lazarević demantuje veze sa Mitrosremom


branko-lazarevic-reditelj-ivica-dacic-smanjena.jpg


Branko Lazarević



Istraga o novcu Darka Šarića, glavnog osumnjičenog za šverc 2,1 tone kokaina zaplenjenog u Urugvaju uskoro bi mogla da dobije svoj epilog. Prethodnih dana istraga je došla do određenih, još neproverenih podataka da je biznismen Zoran Ćopić bio jedan od ljudi zadužen za ubacivanje Šarićevih para u legalne tokove. Ćopić je poznat kao osoba koja je svojevremeno hapšena zbog šverca cigareta. U jednom od njegovih magacina u Vojvodini, BIA je zaplenila 62.072 boksa cigareta. Ćopić je, inače, član Upravnog odbora Poljoprivrednog preduzeća „Mitrosrem” iz Sremske Mitrovice.


To preduzeće je u junu prošle godine kupilo firmu „DTM rilejšns”, vlasnika Nikole Dimitrijevića. Akcionar DTM-a bio je i Branko Lazarević, šef kabineta ministra policije Ivice Dačića. Lazarević je imao 40 odsto kapitala, a preduzeće je napustio 2007. godine. Godinu dana kasnije je postao Dačićev šef kabineta. Inače, sadašnji vlasnik Nikola Dimitrijević je šurak Branka Lazarevića. Međutim, Branko Lazarević demantovao je juče za „Politiku” da ima ikakve veze sa preduzećem u čijem Upravnom odboru sedi Zoran Ćopić.

– U firmi „DTM rilejšns” bio sam suvlasnik do 2007. godine, nakon čega je moj udeo preuzeo Nikola Dimitrijević i od tada, sa gore navedenom firmom, nisam ni u kakvom poslovnom odnosu. U kabinetu ministra unutrašnjih poslova radim od jula 2008. godine, znači godinu dana pošto sam izašao iz firme „DTM rilejšns”. Prilikom prijema u radni odnos u ministarstvu vršene su bezbednosne i terenske provere, koje se rade od strane BIA i policije. Pošto nije ustanovljena nikakva nepravilnost niti povezanost sa kriminalnim krugovima ja sam zasnovao radni odnos u Ministarstvu unutrašnjih poslova od jula 2008 – rekao je Lazarević za naš list, napominjući da se osim posla koji trenutno obavlja, ne nalazi ni u kakvim drugim javnim funkcijama niti je vlasnik i suvlasnik ijednog pravnog subjekta u Srbiji.

– Ono što je još važnije, te osobe protiv kojih se vodi istraga, nikada nisam upoznao, niti sa njima imao poslovni odnos. S obzirom na to da radim u ministarstvu koje se bori protiv svih oblika korupcije i kriminala moja želja i moj osnovni cilj jeste da se sve činjenice u ovom slučaju rasvetle – zaključuje Lazarević.


Izvor: Politika/D.T
 
Natrag
Top