Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Kako se na laptopu instalira Windows 7?
Compaq,Intell DualCore (II) 2.1GHz (x86),SATA drive
Nov je,u prodavnici su mu unstalirali Win 7 home,mi hocemo da ga prebacimo na Win 7 Ultimate ali nece da povuce sa instalacionog CD-a.
U BIOS-u mu je drugacije nego na obicnom PC-u,na BOOT ima samo CD-ROM Boot Enable ili Disable,mi smo mu stavili na Enable ali,kao sto rekoh,nece da prihvati reinstal.Jel tu treba jos nesto ili sta??
Otprilike ovako izgleda:


2qxxc04.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
sta pise u ovo boot order??

I jeste sigurni da dvd je bootabilan
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Nista,samo udjes u taj Boot order i isto ima CD-ROM Boot Enable/Disable, Floppy...
Kako nije,jeste bootabilan CD,na ovom obicnom PC smo instalirali ali na laptopu nece.Nesto tu treba da se dotera.I kada udjemo u My Computer pa na DVD jedinicu gde je instalacioni CD i idemo na Setup,Instal Win 7 Ultimat,nece ni tako da se pokrene.Znaci,nece ni onako na restart pa na Enter dok ne krene, a nece ni ovako na Setup.Nesto tu treba da se dotera,ja mislim u BIOS-u da bi prihvatio instalaciju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
boot cd , to ste postavili ok, a da niste mozda zaboravili da stisnete F10 tipku-zapamti i restartaj, nakon restarta ako je cd sa Winom u citacu trebalo bi da pokrene instalacionu proceduru, neki zakratko traze i : Pres eni key za boot.
Drugo, da li ste sigurni da je vas disk sa Winom za pravu verziju hardvera, 86 ili je mozda za 64 bitnu verziju ?
Trece, svi noviji latopovi imaju SATA hard, pa ako vasa verzija Wina nije ona koja u sebi vec ima i sata drajvere, opet necete odradit poso, mada procedura u tom slucaju ce zapocet i stati posle nekog vremena.
Sve u svemu, treba zadovoljit sve ove uslove, pa ako nemate pajtosa ili rodjaka koji zna oko ovog ili ovo, onda bolje otic kod nekog ko se time bavi profi .
Poz
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Posto si napisao x86, dakle tvoj processor moze podrzavati samo 32-bitne(x86) operativne sisteme.
Vecina Win 7 ultimate, vec ima multiboot(x86 i x64 u DVD-u), dakle treba izabrati ovu prvu.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
Uđi u Bios i promjeni ide controller iz raid mode u AHCI

ide controller=>AHCI
Naravno. bootanje mora biti s dvd-a
Sačuvaj promjene, ubaci DVD .
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Uđi u Bios i promjeni ide controller iz raid mode u AHCI

ide controller=>AHCI
Naravno. bootanje mora biti s dvd-a
Sačuvaj promjene, ubaci DVD .
Drug mi je otisao sada kuci,odneo je laptop,tako da danas nemogu nista,videcu sutra sta mozemo da ucinimo.
Danas ga je kupio,pre par sati,oni su mu ubacili neki Win 7 Home,koji istice za 21 dan pa je mislio da ubacimo ovu moju Win 7 Extreme Edition R1 Ultimat, ali je problem sto ja nisam nikada Laptop reinstalirao samo ove obicne PC, njih imam u malom prstu.Probali smo Laptop,nece,zato nisam smeo nista da diram.
Pa ja mislim ako sam sa toga instalacionog ISO DVD CD-a instalirao vec desetak PC-a da i Laptop sa njega moze.
Reci mi samo gde mu se tacno nalazi taj Ide Controller u BIOS-u.
Hvala
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
istrazuj malo. nije bios samo ona slika sto si dao. nisu kod svakog kompa postavke u biosu isto rasporedjene.
 
Natrag
Top