Laptop se sam gasi??

Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
Pozdrav drustvo, zanima me da li mi je ovo baterija otisla ili moze biti kvar do neceg drugog.
Laptop na punjacu super radi nikada se ne gasi iznenada ali bez punjaca se desi nekada kada se potrosi 10% od 100, nekada 50 i tako dalje... ili ako pokrenem odmah neki test benchmark automatski se gasi posle par sekundi skroz se iskljuci sto nekada nije bio slucaj.
Proveravao sam batery wear level nekada pokazuje 24% nekada 50 nekad 54... i to..

Laptop je ASUS N76VZ
I7 procesor
16gb ram
samsung ssd 840pro 256gb
WD 750gb 7200rpm
Intel HD4000 + Nvidia GT650M 2gb ddr3

Ociscen je od prasine ne greje se sve lepo radi ali me jedino to nervira kada se odjednom iskljuci a baterija nova za njega kosta 9000din... rok isporuke do mesec dana.. da li se isplati reparacija iste i koliko kosta jer sam cuo da ima servisa koji to rade
 
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
Kazu isto mu to dodje a za nove uzimaju mnogo vise a kostaju na ebay-u 4000din. Sad da li je sigurna reparacija ne znam zato i pitam.. i da li je bas moguce da je 100% kvar do nje
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
nepravilno punjenje baterije, isprazni bateriju do kraja, prazni dok laptop ne bude mogao ni ventilator da pokrene, onda stavi na punjac 5-6 sati i opet isprazni totalno i puni 5-6 sati pa vidi sta ce se desiti. Koliko je star laptop?
 
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
U oktobru ce biti 2godine.. ma ono mi nekada dodje 30% bat da ima i sam se odjednom ugasi.. i pokusam da ga upalim dodje do loga za citanje windowsa i opet ga ugasi tu a nakacim na punjac upalim ono pokazuje kao pun 68% baterije npr i tako razne vrednosti nikada ne gasi na isto. Tako da kalibrisanje baterije po meni nemoguce da se odradi. Ne znam da li je bas baterija odradila svoje. Isto kao da mu neka od 6 celija nije dobra pa mu padne napon na bateriji pri nekom opterecenju npr kada gledam na youtube snimke i tako..
 
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
Evo probao sada i kada biram odakle cu da butujem sistem poput biosa onaj deo i tu se ugasio a upalim ga odmah na punjacu pokazuje da ima 78% bat a battery wear level 58% ( koji varira nekad bude 24..nekad 48..58..70) i tako u krug poludelo nesto..
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Evo probao sada i kada biram odakle cu da butujem sistem poput biosa onaj deo i tu se ugasio a upalim ga odmah na punjacu pokazuje da ima 78% bat a battery wear level 58% ( koji varira nekad bude 24..nekad 48..58..70) i tako u krug poludelo nesto..
Probaj: isključi sa mreže (električne), izvadi bateriju i drži pritisnuto dugme ON 20-ak sekundi.
 
Učlanjen(a)
09.02.2010
Poruka
63
Probaj: isključi sa mreže (električne), izvadi bateriju i drži pritisnuto dugme ON 20-ak sekundi.
Evo ugasio sam laptop iskljucio punjac izvadio bateriju drzao 20sekundi pa posle opet stavio bateriju i upalio wear level pokazuje 58%.. napunjena je bila tada na 92%.. i pusti snimak na yt isto kao sto radi doslo na nekih 85% baterija i ugasio se

Nadjoh novu bateriju na telit.co.rs 6480din 6celija 5200 mAh 11.1V... repariraju takodje baterije ali ne pise koja je cena zamene celija jer mozda mi neka ne valja od 6 i tako bi najjeftinije sve izaslo
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Od kada je to pocelo da se dogadja?
Ne bi bilo lose da flash-ujes BIOS na poslednju verziju, pogotovo ako imas win 8.1.
Laptop mora biti napajan preko adaptera, svo vreme.
BIOS skini sa zvanicnog sajta ASUS-a i obavezno za Windows koji imas trenutno instaliran:
Kod:
http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&s=391&m=N76VZ&os=30&hashedid=0CXpcswToDWKckrh
Uzmi flash, formatiraj ga u FAT32, a skinut BIOS .zip file raspakuj u njega, zatim restartuj laptop i udji u BIOS (obicno je F2 taster prilikom POST-a ulaz), zatim idi na stranicu Advanced i idi na Start Easy flash i pritisni enter, zatim nadji Flash type uredjaj na koji si kopirao BIOS i selektuj ga i lupi enter opt i sacekaj da se zavrsi, a BIOS po flashovanju vrati na default settings (Restore Defaults) i proveri kako ce da se ponasa baterija.
 
Natrag
Top