Laptop ne prepoznaje USB

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
1.003
Raja, kod kolege laptop ne prepoznaje npr. ekterni disk, jedan printer, drugi prepoznaje, dakle, ima neki problem. Ja sam imao slican problem sa usb-om, jedan laptop ga prepoznavao, drugi nije, rjesenje je bilo u dodavanju slova u upravitelju diskovima. Probao sam to kod njega, pise da nije ažuriran upravitelj diskovima, a u postavkama za ažuriranje sistema piše da je sistem ažuriran. Imate li ideju šta bi moglo biti? Laptop je Acer, Win 10.
 
Učlanjen(a)
28.12.2011
Poruka
207
A kako se usb stik ponasa na laptopu koji ga prepoznaje? Da li sporije ocitava, prepoznaje li cijeli sadrzaj i sl. Pokazuje li simptome nekog nepravilnog rada? Kod mene je bio slican problem i onda se desilo, vrlo brzo, da usb stik nije bilo moguce ocitavati ni na jednom uredjaju.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
1.003
Na eksternom disku ima nekih slika i njega ne prepoznaje. Također, jedan printer ne prepoznaje, a drugi prepozna. Provjerit cu sa svojim usb-om, a na njegovom stiku sigurno ima nesto, nije prazan.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.739
Tako je, uz jedno ali
Upravitelj diskova očigledno nije ni instaliran :D
Onaj ko je nabacivao (offline) Win na taj lap, očigledno nije znao da odradi potrean apdejt sistema nakon toga.
Pretpostavljam da je neki umrtvljeni setap u pitanju čim nije povukao drajvere automatski.
Sa sajta proizvođača treba poskidati SVE dostupne drajvere i instalirati.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
1.003
Tako je, uz jedno ali
Upravitelj diskova očigledno nije ni instaliran :D
Onaj ko je nabacivao (offline) Win na taj lap, očigledno nije znao da odradi potrean apdejt sistema nakon toga.
Pretpostavljam da je neki umrtvljeni setap u pitanju čim nije povukao drajvere automatski.
Sa sajta proizvođača treba poskidati SVE dostupne drajvere i instalirati.
Sutra ćemo to odraditi, nismo danas stigli.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
1.003
Ma to i jeste problem, kolega ima puno dokumenata i sl. na njemu, a ne moze prebaciti na eksterni disk jer ga ne prepoznaje. Vidjet cemo hoce li drajveri riješiti problem.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.368
Ma to i jeste problem, kolega ima puno dokumenata i sl. na njemu, a ne moze prebaciti na eksterni disk jer ga ne prepoznaje. Vidjet cemo hoce li drajveri riješiti problem.
Idi onda u Device Manager i nadji ga gde se nalazi idi desni klik na njega i dace ti vise komandi.Idi prvo na Scan,kratko traje,ap onda na update USB.Ako se apdejtuje trebalo bi i da se otvori i da ga OS prepozna sam.Probaj i na Usb port 2 i na Usb port 3
 
Natrag
Top