lap-top nema slike

Učlanjen(a)
15.10.2017
Poruka
1
Nov sam clan ovde stoga,pozdrav svima prvo.Pre 4-5 meseci sam slucajno dosao u posed Dell-a D630,malo ga nabudzio i od tada sam ljubitelj te D serije.Iako sam imao masu drugih i sada imam noviji HP ovaj mi je daleko najbolji.Naime,nije on problem.Posto sam krenuo da kupujem tu D seriju pre neki dan sam kupio D820 i D830....oba su bez rama i harda..kupljeni su tako.Problem mi je sa D820,ubacio sam 2x po 2Giga RAM-a i hard iz moje masine i upalio je najnormalnije,radio 3 minuta i krenule su horizontalne crtice po ekranu.Nakom 2-3min ekran je poplaveo i ostao je tako plav,ugasio sam ga.Kada sam hteo ponovo da ga ukljucim bio je crn.bez slike.Sta moze da bude u pitanju?Je li mozda GPU? Hvala unapred
 
Član
Učlanjen(a)
13.12.2011
Poruka
990
Promjeni ram onaj koji odgovara za taj laptop i nadam se da neces imati problema,2giga 667 i nisu svi jednaki ..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Ne bi se on ni pokrenuo ako mu ne odgovara RAM ali se slažem da se i na to mora paziti. Vjerovatno je na laptopu riknuo GPU čip. Imao sam sličnu situaciju sa Sony VAIO. I dobro kaže colecl1 da prikačiš laptop na neki monitor, pa da vidiš kako stoje stvari.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Laptop moze da "baci" sliku na eksterni monitor i sa pokvarenom grafičkom kartom jer nije isti izlaz sa grafike na interni display i na eksterni. Najmjerodavnija dijagnostika je postavljanje drugog displaya.....
Lično mislim da je grafika otisla.
 
Natrag
Top