"Lakmus" test za nauku ANTIHRISTA...

Član
Učlanjen(a)
07.09.2012
Poruka
226
"Da SVI poštuju Sina KAO što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina, ne poštuje Oca Koji Ga Je Poslao." (Jovan 5,23)

...pri čemu poslednje samo dopunjuje prednje jer Je Hijerarhija Božanskih Ličnosti uslovna (radi sprečavanja pojave ideje mnogoboštva i podele stvorenja budući da Božanstvo - poput čoveka, koga je Stvorilo po Svom Obličju (kao zajednicu dvaju bića različitih atributa ali - kako jednom i rekosmo - jednoga skuta) - Postoji kao Zajednica Triju Ličnosti, Čiji se atributi međusobno dopunjuju do svemoći dok neposredno Svedočanstvo o Hristovoj jednakosti Ocu i Svetom Duhu a kroz, pak, prizmu NJegove dobrovoljne podređenosti Ocu, dao je, Poslanicom Filibljanima, apostol Pavle, kao, bez sumnje, najveći teolog Rane Hrišćanske ere:

"...Ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu, Koji, ako je i BIO U OBLIČJU BOŽJEM, nije Se Otimao da Se Uporedi s Bogom; Nego je PONIZIO SAM SEBE Uzevši Obličje sluge, Postavši kao i drugi ljudi i na oči Nađe Se kao Čovek." (Filibljanima, 2. poglavlje)

"Da se U IME ISUSOVO pokloni SVAKO koleno onih koji su na Nebu i na Zemlji i pod zemljom." (Filibljanima 2,10)

"Jer u NJEMU Živi SVAKA PUNINA BOŽANSTVA Telesno."(Kološanima 2,9)

“Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti Postavi vladikama da pasete Crkvu Gospoda i Boga koju Steče krvlju SVOJOM.” (Dela 20,28) “Budući pak da deca imaju telo i krv, tako i On Uze udeo u tome, da smrću Satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola.” (Jevrejima 2,14)


ZAŠTO Jahve (Jehova - Bog sviju vekova) NIJE Slavniji od Hrista?:

http://serbianforum.org/threads/zasto-jahve-jehova-bog-sviju-vekova-nije-slavniji-od-hrista.500047/

NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu:

http://serbianforum.org/threads/nebiblijske-cinjenice-o-trojstvu.344811/

 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
"Da SVI poštuju Sina KAO što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina, ne poštuje Oca Koji Ga Je Poslao." (Jovan 5,23)
...pri čemu poslednje samo dopunjuje prednje jer Je Hijerarhija Božanskih Ličnosti uslovna (radi sprečavanja pojave ideje mnogoboštva i podele stvorenja budući da Božanstvo - poput čoveka, koga je Stvorilo po Svom Obličju (kao zajednicu dvaju bića različitih atributa ali - kako jednom i rekosmo - jednoga skuta) - Postoji kao Zajednica Triju Ličnosti, Čiji se atributi međusobno dopunjuju do svemoći dok neposredno Svedočanstvo o Hristovoj jednakosti Ocu i Svetom Duhu a kroz, pak, prizmu NJegove dobrovoljne podređenosti Ocu, dao je, Poslanicom Filibljanima, apostol Pavle, kao, bez sumnje, najveći teolog Rane Hrišćanske ere:

"...Ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu, Koji, ako je i BIO U OBLIČJU BOŽJEM, nije Se Otimao da Se Uporedi s Bogom; Nego je PONIZIO SAM SEBE Uzevši Obličje sluge, Postavši kao i drugi ljudi i na oči Nađe Se kao Čovek." (Filibljanima, 2. poglavlje)

"Da se U IME ISUSOVO pokloni SVAKO koleno onih koji su na Nebu i na Zemlji i pod zemljom." (Filibljanima 2,10)

"Jer u NJEMU Živi SVAKA PUNINA BOŽANSTVA Telesno."(Kološanima 2,9)

“Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti Postavi vladikama da pasete Crkvu Gospoda i Boga koju Steče krvlju SVOJOM.” (Dela 20,28) “Budući pak da deca imaju telo i krv, tako i On Uze udeo u tome, da smrću Satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola.” (Jevrejima 2,14)


ZAŠTO Jahve (Jehova - Bog sviju vekova) NIJE Slavniji od Hrista?:

http://serbianforum.org/threads/zasto-jahve-jehova-bog-sviju-vekova-nije-slavniji-od-hrista.500047/

NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu:

http://serbianforum.org/threads/nebiblijske-cinjenice-o-trojstvu.344811/

NI Gospodin Isus, ni SD - nije nikada rekao - Ja sam Bog!

NI Gospodin Isus, ni SD - nije nikada rekao - Ja sam Stvoritelj!

NI Gospodin Isus, ni SD - nije nikada rekao - Ja sam Bog NAD bogovima!

NI Gospodin Isus, ni SD - nije nikada rekao - Ja sam A&O!

NI Gospodin Isus, ni SD - nije nikada rekao - Ja sam Svedržitelj!
-------------------------------------------------------------

Za razliku Od Isusa i SD -
BOG Jedini Jahve TO gore je sve rekao na masu mjesta.
---------------------------------------------------------------

Bog Jedini Jahve sjedi na Božjem Prijestolju.
Božji Sin Isus NE sjedi na Božjem prijestolju.
Isus sjedi Vječno ZDESNA Boga Oca Jahve.
Gdje sjedi SD?

-----------------------------------------------
TTT nauk je nauk AntiKrista,
jer se nigdje ne spominje u Bibliji,
što je očito dodavanje Jahvinu Nauku,
a TO povlači za sobom ovo:

Otkrivenje 22,18Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
Otkrivenje 22,19I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.


Očito je da se 99% današnjih "nazovi" Kršćana vjernika,
NE BOJI gornjega upozorenja.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
"Da SVI poštuju Sina KAO što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina, ne poštuje Oca Koji Ga Je Poslao." (Jovan 5,23)
...pri čemu poslednje samo dopunjuje prednje jer Je Hijerarhija Božanskih Ličnosti uslovna (radi sprečavanja pojave ideje mnogoboštva i podele stvorenja budući da Božanstvo - poput čoveka, koga je Stvorilo po Svom Obličju (kao zajednicu dvaju bića različitih atributa ali - kako jednom i rekosmo - jednoga skuta) - Postoji kao Zajednica Triju Ličnosti, Čiji se atributi međusobno dopunjuju do svemoći dok neposredno Svedočanstvo o Hristovoj jednakosti Ocu i Svetom Duhu a kroz, pak, prizmu NJegove dobrovoljne podređenosti Ocu, dao je, Poslanicom Filibljanima, apostol Pavle, kao, bez sumnje, najveći teolog Rane Hrišćanske ere:

"...Ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu, Koji, ako je i BIO U OBLIČJU BOŽJEM, nije Se Otimao da Se Uporedi s Bogom; Nego je PONIZIO SAM SEBE Uzevši Obličje sluge, Postavši kao i drugi ljudi i na oči Nađe Se kao Čovek." (Filibljanima, 2. poglavlje)

"Da se U IME ISUSOVO pokloni SVAKO koleno onih koji su na Nebu i na Zemlji i pod zemljom." (Filibljanima 2,10)

"Jer u NJEMU Živi SVAKA PUNINA BOŽANSTVA Telesno."(Kološanima 2,9)

“Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti Postavi vladikama da pasete Crkvu Gospoda i Boga koju Steče krvlju SVOJOM.” (Dela 20,28) “Budući pak da deca imaju telo i krv, tako i On Uze udeo u tome, da smrću Satre onoga koji ima državu smrti, to jest đavola.” (Jevrejima 2,14)


ZAŠTO Jahve (Jehova - Bog sviju vekova) NIJE Slavniji od Hrista?:

http://serbianforum.org/threads/zasto-jahve-jehova-bog-sviju-vekova-nije-slavniji-od-hrista.500047/

NEBIBLIJSKE činjenice o Trojstvu:

http://serbianforum.org/threads/nebiblijske-cinjenice-o-trojstvu.344811/
ovo ne može svako da razume,piramida po najmanje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Piramida, ne moraš u svakom komentaru da ponavljaš da ni Isus ni Sveti Duh nisu za sebe rekli da su Bog, jer je već dat odgovor da to nije bila njihova uloga u planu spasenja.
Drugi su u njima prepoznavali Božanske ličnosti od kojih je Toma apostol koji je rekao Isusu "GOSPOD MOJ I BOG MOJ"

“I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog Se javi u telu” (1. Timotiju 3,16)

“Hristos…
Koji je nad svima Bog Blagosloven.” (Rimljanima 9,5)

"JER U NJEMU ŽIVI SVAKA PUNINA BOŽANSTVA Telesno" (Kološanima 2,9)

Drugo, ti kažeš da Isus nije seo na Božjem prestolu sa desne strane.

Evo dokaza.

"Koji pobedi daću mu da sedne sa mnom na prestolu mom, kao i ja što pobedih i sedoh s Ocem svojim na prestolu Njegovom" ( otkrivenje 3. 21 )

Da li je to jednosedni presto ili jedan koji on deli sa Ocem, to nije definisano u bibliji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
zato Bog daje ono što treba da znamo,a ne ono što nam nije za SPAŠENJE.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Piramida, ne moraš u svakom komentaru da ponavljaš da ni Isus ni Sveti Duh nisu za sebe rekli da su Bog, jer je već dat odgovor da to nije bila njihova uloga u planu spasenja.
Drugi su u njima prepoznavali Božanske ličnosti od kojih je Toma apostol koji je rekao Isusu "GOSPOD MOJ I BOG MOJ"

Molim te - NEMOJ zaobič moje odgovore na tvoje tvrdnje!
Obazri se na njih!
--------------------
Toma nije Isusu rekao - BOŽE MOJ!
Toma zaziva svoga i Isusova Boga - Jahvu.
------------------------------------------------
MOLIM TE - odgovori mi:
1,
Zašto nitko nadalje ne naziva Isusa - BOŽE ISUSE! - ?
2,
Zašto nitko nadalje ne pada na koljena kada vidi Isusa?
3,
Zašto se nitko ne zapita - kako to da vidimo Boga - a nismo umrli?
4,
Zašto apostoli i nadalje govore da nitko nije vidio Boga - a Isusa su vidjeli?


MOLIM te odgovori mi - nemoj stalno bježati od ovoga!
-------------------------------------------------------------------------------
“I kao što je priznato, velika je tajna pobožnosti: Bog Se javi u telu” (1. Timotiju 3,16)
1,
Da li se je Bog javio u gorućem grmu? JE!
Da li je GRM - zbog toga - = BOG?
2,
Da li se je Bog javio u Anđelu? JE!
Da li je Anđeo - zbog toga - = BOG?
3,
Da li se je Bog javio u Proroku? JE!
Da li je Prorok - zbog toga - = BOG?


MOLIM te odgovori mi - nemoj stalno bježati od ovoga!
-------------------------------------------------------------------------------
“Hristos… Koji je nad svima Bog Blagosloven.” (Rimljanima 9,5)
RIMLJANIMA 9,5

njihovi su i oci, od njih je, po tijelu, i Krist, koji je iznad svega,

Bog blagoslovljen u vjekove. Amen.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bog Jahve je Duh. Isus Krist je Tijelo – Isus nije Bog.

Bog blagoslovljen – odnosi se na Jedinoga Boga Jahvu.

Isus nije Bog – Bog blagoslovljen – ne odnosi se na Isusa.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,

MOLIM te odgovori mi - nemoj stalno bježati od ovoga!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"JER U NJEMU ŽIVI SVAKA PUNINA BOŽANSTVA Telesno" (Kološanima 2,9)
Zašto PREKRAJAŠ BIBLIJU?
Zašto izbacuješ?

KOLOŠANIMA 2,9
Jer u njemu tjelesno prebiva sva punina božanstva; te ste i vi
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Punina Božanstva prebiva u Isusu.
A i vjerni ljudi prebivaju u Isusu.
I u vjernim ljudima prebiva punina Božanstva.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KOLOŠANIMA 2,10
ispunjeni u njemu, koji je glava svakoga Vrhovništva i Vlasti.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Vjerni ljudi su ispunjeni u Isusu.
................................................

MOLIM te odgovori mi - nemoj stalno bježati od ovoga!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------
 
Natrag
Top