Učlanjen(a)
19.05.2013
Poruka
3
Imam jedno pitanje za kolege znalce...Naime imam sporet elektricni Gorenje tip E631 model EV 63 21,i sa njim imam odredenih problema.U relativno dobrom stanju,rerna ocuvana,nigjde oksidirala,kamoli progorjela...Medutim slabo pece odozdo.Rastavljao sam ga,ali nema donji grijac.Ima gornji i onaj na ventilatoru,kruzni..Da li je moguce da nema donji grijac.Gornji mi je danas rkao,i to pukao na jednom mjestu i izasli kridstali.Ima li odredeni rqazlog za to...Pomagajte,braco...
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2012
Poruka
455
Gornji grijač je pregorio - nema pomoći . Treba ga izvaditi i na osnovu podataka na njemu kupiti isti i zameniti ga! Najčešći problem nastaje pri okretanju pečenja u rerni jer se dosta često desi da nenamerno pečenjem dodirnete gornji grejač i masnoća ostaje na telu grejača te na tom mestu posle izvesnog vremena grejač pregori. Za donji grejač moraš otvoriti poklopac sa zadnje strane šporeta i ako vidiš 2 ili 3 žice i stopice u nivou donjeg dela rerne onda imaš donji grijač (on je u telu rerne obično u staklenoj vuni i imaš malo problema da ga izvadiš) ako je to tako - znači da ga imaš a ne radi - onda je i on pregorio. Prije samog popravka najjednostavnije da se uveriš u njegovu ispravnost ti je da uključiš rernu da grije i gore i dole i posle 3-5 min probaj rukom pipnutu donju stranicu rerne, ako je hladna grijač kaput! Ako imaš om-metar (isključi utikač štednjaka iz 220V!!!!!!!) odspoji jednu stopicu na grijaču i meri otpor - ako pokaže 20 - 40 oma grijač je ispravan, ako nema otklona - grijač je pregorio!

Nadam se da će ti ovo pomoći!

pozz!!!
 
Natrag
Top