Kvaliteta snimka ?

Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Pozdrav

Da li kod mp3 reprodukcje gledate na kvalitetu snimke ili Vam je to uopće nebitno. Bitno je da se sluša :-D
Recimo ja uvijek gledam da mi je snimak ako je moguće 48kHz,320 kpbs tj.kvalitetan snimak.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Bitno je :)

Meni je standard 192 kbps 44 kHz, na osnovu mišljenja onih koji se u to bolje razumeju, a opet mišljenja su različita.
Što su live snimaka tiče tu nema pravila. Ako je pitanju regularno izdanje onda se postupa kao u prvom slučaju a ako je u pitanju amaterski snimak tu nema pravila, daj šta daš :)

Najbolji je FLAC format, zauzima dosta više prostora na hardu nego mp3 ali isplati se. Naravno i kvalitet zvučnika je od značaja da se primeti razlika.
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Za taj FLAC nisam nikad čuo. O čemu se radi i kako mogu skidati muziku u tom formatu tj.gdje mogu naći zapise u FLAC.

Možeš li mi malo objasniti da probam.

Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Za taj FLAC nisam nikad čuo. O čemu se radi i kako mogu skidati muziku u tom formatu tj.gdje mogu naći zapise u FLAC.

Možeš li mi malo objasniti da probam.

Hvala

FLAC je skraćeno od Free Lossless Audio Codec...o detaljima ovde
Znači, kad se ripuje muzika sa audio cd-a ne gubi se na kvalitetu zvuka što sa mp3 formatom nije slučaj...Za ripovanje muzike nije u ovaj format nije potreban nikakv poseban program, svi imaju Windows Media Player. U njemu postoji opcija Rip, u okvira nje Format a onda još samo štiklirati Windows Media Audio Lossless.
A albumi? Obično kad neko postavi album na net u ovom formatu to se posebno naznači. Na nekim forumima postoje posebni podforumi gde se postavlja samo u ovom formatu. Na ovom forumu u download sekciji takav podforum ne postoji ali kod svakog albuma koji je u ovom formatu postavljen u naslovu stoji prefiks FLAC...yes3
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
death row hvala ti na objašnjenju.Probao sam FLAC format i mogu ti reći da se primijeti velika razlika iako kao što kažeš zauzima više prostora na hardu ali to mi ne igra neku ulogu bitna je kvaliteta.

Isti album u mp3 mi je zauzeo 37,5 mb dok je FLAC 298 mb :) ali kod mp3 je 128kbps dok je kod FLAC 44 kHz i 936kbps reprodukcija.

Sad ću otvoriti temu video kvaliteta :)jer i tu ima raznih kvaliteta naravno pa se pridruži :) za koje stručno pitanje.
Otvaram pod kompjuteri pitanja i odgovori.
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Vazna je muzika a ako hocu potpun ugodjaj pustim to na veeeeelike zvucnike da nerviram komsije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.820
Najbolji je FLAC format, zauzima dosta više prostora na hardu nego mp3 ali isplati se. Naravno i kvalitet zvučnika je od značaja da se primeti razlika.

Kod mene su svi snimci sem "Evergreen" kolekcija u FLAC formatu. :yea:

Evergrini su riplovani sa vinila, idu na 192 kbps yes3

I imam par albuma kao APE mada ostajem pri tome da je FLAC izvan svake sumnje najbolji kvalitet ikada.
 
Natrag
Top