Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Kupujem svoju prvu elektricnu gitaru.

• Začetnik teme alek98NS
  • Datum pokretanja
A

alek98NS

Član
Kupujem svoju prvu elektricnu gitaru nakon 5 godina sviranja (znaci nisam pocetnik), imam budzet 350 eura za gitaru i pojacalo. Od muzike najvise slusam Green Day, mada slusam Guns'n'Roses i Metallicu. Treba mi pomoc.
Mislio sam da kupim Epiphone LP-100 (Epiphone LP-100 Ebony Ch Hdwe električna gitara), mada dosta njih kaze da je nepouzdan zato sam se odlucio za Yamahu Pacificu 112V (Yamaha Pacifica 112 V Black električna gitara), ali ipak onda nemam neck hambucker. Sto se tice pojacala mislio sam da uzmem Fender Frontman 15G (Fender Frontman 15G ** pojačalo za gitaru). Moze i polovno. Hvala unapred.

vlada92

vlada92

Član
Pa ako te privlaci solaza, onda je Epiphone LP pravi izbor za tebe, posto kazes slusas metaliku a hammet voli da roka solaze na LP tako da ono ... a i slash isto voli da solira na lp pa samim tim.. LP je prava stvar

I

ibanez23

Član
Epiphone ti je pravi izbor, istu vrstu muzike cepamo, i na ovoj gitari mozes da kombinujes sta hoces i solaze i ritam i sve ostalo... Pri tom nije skupa, 220e je sasvim solidna cena za ovakvu gitaru koja proizvodi odlican zvuk, ja imam Gibson kopiju Les Paul-a i odusevljen sam, kostala me malo skuplje nego tvoja...A i jako je izdrzljiva, 3 puta mi je ispala i dalje radi za ove 3 godine koliko je imam :D

I

ibanez23

Član
Mozes da nadjes jos manje pojacalo, ne treba ti neko posebno jako... Ili skupi jos malo para pa kupi i marsala i uzivaj.

vlada92

vlada92

Član
Zapravo LP su poznati po malo zajebanim cenama, naravno kada se govori o originalu. Inace kopije LP-a su budalastina a i ne koriste isto drvo na necku i telu gitare i ne dobija se u potpunosti onaj klasican Santana (nazovimo) zvuk.

Z

ZimskaNoc

Član
Nije vazna gitara, vazno je ko svira. I Hendrix je svirao na obicnim gitarama u pocetku. Glupo je bacati pare na pocetku, tek posle 10 godina moze se kupiti neka bolja marka.