Kruh i mlijeko i dalje na nultoj stopi PDV-a

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Kruh i mlijeko i dalje na nultoj stopi PDV-a



11.11.2010. | 21:20 Izvor: Slobodna Dalmacija

- Neće biti ukidanja nulte stope PDV-a od 1. siječnja, ali dogodine ćemo o tome morati [COLOR=#018D25 ! important]razgovarati[/COLOR] s obzirom na to da ćemo je morati ukinuti kad uđemo u Europsku uniju - kazao je novinarima na Markovom trgu nakon sastanka u četvrtak čelnik HSS-a Josip Friščić.

Istaknuo je kako je ukidanje nulte stope PDV-a obveza Hrvatske u pregovaračkom procesu s Europskom unijom.


Nulta stopa PDV-a se inače odnosi na kruh, mlijeko, lijekove, ortopedska pomagala i knjige.


Milorad Pupovac
, predstavnik SDSS-a, rekao je kako još ima pitanja koja treba raspraviti. Riječ je, kazao je, o nekim odlukama koje bi trebale ići uz proračun, o mjerama kojima bi se smanjila potrošnja, a o kojima još nema suglasnosti.

To uključuje i uvođenje novih poreza, rekao je Pupovac. Koji bi to porezi mogli biti, nije htio komentirati.


- SDSS neće podržati poteze koji bi dodatno opteretili građane. Smatramo da ima društvenih segmenata koji uopće nisu osjetili teret krize, a obilno zarađuju - kazao je Pupovac.


Vlada bi u ponedjeljak trebala uputiti prijedlog proračuna za 2011. godinu Hrvatskom saboru.


z.d.
 
Natrag
Top