Kršćanin se krsti ispovjedajući vjeru u Trojedinog Boga, a adventisti ispovjedajući vjeru u Ellen White

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Vidjela sam da je to Laodikejin odgovor tripu. Možda ne misli ozbiljno, više mi se čini da mu je puk'o' film.
Meni se ne sviđa kako se tripo odnosi prema Laodikeji i njegovim vizijama, proroštvima ili željama.
Nije fer, jer to je onda ono: "rugala se sova sjenici da ima veliku glavu"

Da, bilo je teških nasrtaja tripe na Laodikeju, ali nije se čuditi tome od ljudi koji jednakom žestinom i na Krista nasrću. Ali, i nakon svega toga, i uz sve to, oni se drže zajedno i međusobno se štite jer njih ne okuplja zajedno Krist, Bog, nego njihova "proročica nježnog srca" Ellen White. Evo ti najrecentniji primjer Jovana, koji je prihvatio i ovdje promovira i ispovjeda muhamedanstvo, ali se i dalje ovdje 'k'o nokat i meso' drži s ostalim EGWistima. To je već teška 'patologija', zaista.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Oni se pravdaju time, da je u to vreme bio obicaj da se citira bez referenci, i da je ona samo citirala iz tudjih knjiga. Dakle, nije nista krala. Koliko je to istina, ne znam.. Moguce da jeste, 19. vek.

Dobro, to može biti opravdanje. Ali ja bih imala drugi problem s njom, (da sam adventistkinja). Ako nije znala bolje pa je prepisala/posudila ili kako god bilo, što je ona onda novo rekla i po čemu je "proročica"?
Ako kao kriterij uzmemo samo ovo da riječ koja iz Božjih usta izlazi "ne vraća se k meni bez ploda, nego čini ono što sam htio i obistinjuje ono zbog čega je poslah". Što se obistinilo od Eleninih proročanstava?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Evo ti najrecentniji primjer Jovana, koji je prihvatio i ovdje promovira i ispovjeda muhamedanstvo, ali se i dalje ovdje 'k'o nokat i meso' drži s ostalim EGWistima. To je već teška 'patologija', zaista.

Jovana stvarno ne razumijem, ali neću pisati više o njemu da se ne nađe prozvan.
Slape, nije njima lako. :) Imam dojam da se muče, nešto bi htjeli dosegnuti svojim silama i mozganjem, a Gospodin se otkriva malenima.
Ono što je sv. Terezija davno napisala za protestante vrijedi i danas. U duši pravednika ili u čistoj duši Bog se održava jasno kao lik u zrcalu, ali kad je ogledalo razbijeno...čovjek ne zna kud bi gledao, jer stalno sebe vidi u komadićima. Kako će naći sebe u Bogu i Boga u sebi?
Ne znam.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Ali ja bih imala drugi problem s njom, (da sam adventistkinja). Ako nije znala bolje pa je prepisala/posudila ili kako god bilo, što je ona onda novo rekla i po čemu je "proročica"?

Da nisi do sada znala, i da tebi danas netko pokaže da je 1 + 1 = 2, ti bi takvu osobu "znanstvenim božanstvom" smatrala. Ista je priča i s Ellen White.

Ako kao kriterij uzmemo samo ovo da riječ koja iz Božjih usta izlazi "ne vraća se k meni bez ploda, nego čini ono što sam htio i obistinjuje ono zbog čega je poslah". Što se obistinilo od Eleninih proročanstava?

Ništa. Jer ona i nije bila u službi Boga. Dapače, za ovakve kakva je bila Ellen White, Bog kaže:

Pnz 18,20-22: A prorok koji bi se usuđivao govoriti što u moje ime što ja ne budem zapovjedio da govori i koji bi govorio u ime drugih bogova, takav prorok neka se pogubi.' Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?' Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati.

Jovana stvarno ne razumijem, ali neću pisati više o njemu da se ne nađe prozvan.
Slape, nije njima lako. :)

A bi li bilo pravedno da im bude dobro? Nasrtati na Kristovu crkvu, Kristovu euharistiju, Kristovu Majku, i očekivati da ti bude dobro. Ja se molim i za njih, ali ću i jednakom žestinom nasrtati na njihove laži, podvale i svakovrsni otrov koji šire.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Pišete da je "Prvi pastor SDA koji je govorio o trojstvu bio Kellogg", a zatim nekoliko redaka kasnije napišite: "Prvi čovjek koji je uveo trojstvo u crkvu, Le Roy Froom ...". Ali u originalnom crkvenom priručnik s datumom objavljivanja 1932. Na 180. stranici piše: "Da se Božanstvo, ili Trojstvo, sastoji od Vječnog Oca, osobnog, duhovnog bića, svemogućeg, sveprisutnog, sveznanog, beskonačnog u mudrosti i ljubavi; Gospodin Isus Krist, Sin Vječnog Oca, po kojem je sve stvoreno i kroz kojeg će se ostvariti spasenje otkupljenih domaćina; Duh Sveti, treća osoba Božanstva, velika regenerirajuća sila u djelu otkupljenja. Mt 28:19."

Kellogg je uveo panteizam u vašu crkvu, nauk koji kaže da je Bog u svemu.
Ovo odbacivanje osobnog bića koje je Bog dovodi do vjere u to da je priroda vrhovna. Ako je Duh Sveti samo Božji "dah", onda bi taj Božji nauk u svemu mogao biti istinit. Ne, ne, Duh Sveti je stvarno biće. Ako slijedite ovaj lažni nauk do konačnog zaključka, vidjet ćete da će dovesti do 'Svetog tijela'. Ako je Bog u svemu, onda je u nama, onda smo svi sveti. To je vjerojatno ono što je Omega otpadništvo (panenteizam).

Primijetite da je to bilo prije 1942. godine kada ste rekli da je Le Roy Froom pripremio nešto što će uvesti trojstvo u crkvu. Prošlo je mnogo vremena prije 1980. godine kada kažete da su "prve crkvene trojstvene izjave vjerovanja dane 1980. godine
Pišete: "Odbacivanje Trojstva ne znači odbaciti Isusovo božanstvo." Ova izjava pokazuje degradaciju Isusa od boga, do "Božanstva". Zapravo, ovo je politeizam, upravo ono u što mnogi Jehovini svjedoci nesvjesno vjeruju
Isus je pravi Bog. Vaše objašnjenje da se Isusa naziva 'Moćnim', ali nikada 'Svemogućim', vrlo je zabavno. Ovo je zaista izvrtanje Božje riječi kako bi odgovarala određenom vjerovanju. Molimo vas da ponovno pročitate Izaiju 9:2-7. Otkrivenje 1:8 kaže da je Isus Alfa i Omega. R&H5 1896-2-18: "Kakvog spasitelja imamo! On se objavio Ivanu na otoku Patmosu i navijestio: "Ja sam Alfa i Omega, početak i kraj, govori Gospodin, koji je bio, i koji će doći, Svemogući."«.
Dakle, vidimo da je Isus Krist Svemogući! Aleluja!


Kažete: "Nikada u Bibliji Duh Sveti nema ime". Pa, sama činjenica da je "Duh Sveti" napisan velikim slovom dovoljna je da mi pokaže da je to jedno ime. Također ima ime "Tješitelj" (koristi se 4 puta) i "Duh Sveti" (koristi se 90 puta). Isus je to rekao o Tješitelju: Ivan 15,26: "Ali kad dođe Tješitelj, koga ću vam poslati od Oca, čak i Duh istine, koji polazi od Oca, svjedočit će o meni: " Tješitelj nije Isus i nije dah, Isus naziva Tješitelja "on".

Ellen White nikada nije napisala riječ "trojstvo", čini se. Ali istina da su sva tri bića Bog vrlo je očita u njezinim spisima kao što je gore prikazano. Evo još jednog citata, dugog iz originala knjige Otkupljenje ili Prvog Kristova dolaska sa svojim životom i službom – 3. (svezak 1877): "Čovjek se nije mogao iskupiti za čovjeka. Stvoren je niže od anđela, a njegovo grešno, palo stanje predstavljalo bi mu nesavršen prinos, pomirbenu žrtvu manje vrijednosti od Adama prije njegovog pada. Bog je čovjeka učinio savršenim i uspravnim, i nakon njegova prijestupa nije moglo biti žrtve prihvatljive Bogu za njega, osim ako prinos koji je napravljen ne bi trebao biti superiorniji od čovjeka kakav je bio dok je bio u stanju savršenstva i nevinosti.
Božanski Sin Božji bio je jedini od dovoljne vrijednosti da zadovolji tvrdnje Božjeg savršenog zakona. Anđeli su bili bezgrešni, ali manje vrijedni od Božjeg zakona. Bili su podložni zakonu. Bili su glasnici koji su vršili Kristovu volju, a pred njim se klanjali. Oni su stvorena bića. Na Krista nisu postavljeni nikakvi zahtjevi, kao na stvorena bića. Imao je moć položiti svoj život i ponovno ga uzeti. Nije mu postavljena obveza da poduzme posao pomirenja. To je bila dobrovoljna žrtva koju je podnio. Njegov život je bio dovoljno vrijedan da spasi čovjeka od njegovog palog stanja. Sin Božji bio je u obličju Boga i mislio je da nije pljačka biti jednak Bogu. On je bio jedini, koji je kao čovjek hodao zemljom, koji je mogao reći svim ljudima, Tko me od vas uvjerava u grijeh? Ujedinio se s Ocem u stvaranju čovjeka i imao je moć kroz vlastito božansko savršenstvo karaktera kako bi iskupio za čovjekov grijeh, uzdigao ga i vratio na svoje prvo imanje.
..... Spasenje palog čovjeka nabavljeno je uz tako neizmjernu cijenu, da su se anđeli divili i nisu mogli u potpunosti shvatiti to božansko otajstvo da Veličanstvo nebesko, jednako Bogu, treba umrijeti za buntovnu rasu.«

RH 1872-12-31: "Sin je bio sjaj Očeve slave i izričita slika njegove osobe. Posjedovao je božansku izvrsnost i veličinu. Bio je jednak Bogu."

1888: "Ne prepoznajete ga čiji su odlasci bili od davnina, od vječnosti. Kralj slave pojavio se u obliku sluge, odjeven u ruho čovječanstva."


Jasno je da Krist jednak Bogu Ocu!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top