Kreiranje profila u XBMC

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ako vise osoba koristi XBMC u vasem racunaru onda mozete i kreirati posebne profile za svaku ponaosob sa odobrenjima koje naravno podesavate po vasem nahodjenju.Tako naprimer mozete i blokirati pristup settingsu ili pojedinim delovima XBMC za svaki kreirani profil...

0kwTJb.png


KREIRANJE NOVOG PROFILA

Novi profil kreirate jednostavno,tako sto cete u delu System kliknuti misem na opciju Profiles....broj 1

qU4MxP6.png


Zatim u novom prozoru takodje klikom misa odaberite opciju Add profile.....broj 2

meOLaCrGWF.png


Otvorice se novi prozor gde cete upisati ime profila koji kreirate.....broj 3 i kliknuti misem na dugme Done.....broj 4

6yoxtlC.png


U novom prozoru izaberite klikom misa opciju OK...broj 5

DkcfvsHl.png


Sada mozete recimo postaviti zeljenu sliku na profil i jos par opcija vam je omoguceno...broj 6 ,a zatim izaberite Lock Preferences.....broj 7

eE3oPsG.png


U novom prozoru klikom misa izaberite dugme Yes.....broj 8

p2Gg8f.png


Desni klik misem na Master Lock a zatim pojavice se vise opcija kakvu sifru zelite postaviti...broj 9.Ja sam izabrao opciju Numericke (sa brojevima)..broj 10

5FVMnra.png


Otvorice senovi prozor gde cete upisati zeljenu sifru za taj profil..roj 11 a zatm izabrati dugme OK....broj 12.Ovaj postupak upisivanja i potvrdjivanja sifre ponovicete jos jednom ,posto vam se otvori prozor za potvrdu sifre....

I0CNB2d.png


Sada je potrebno u settingsu izabrati dugme OK....broj 13

3Oyiz.png


U novom prozoru cekirajte opcijuili deo XBMC koju zelite zatvoriti za kreirani profil...broj 14 a zatim izaberite dugme OK....broj 15

yMUQ4p6j7.png


Preostaje jos da u profil podesavanjima kliknete misem na dugme OK......broj 16

5aRHKbP.png


U novom prozoru kliknite misem na dugme Yes.....broj 17

enzRhGj1N.png


Preostaje jos samo da otvorite u settingsu Login screen opciju.....broj 18

6h3C9n.png


Sada ce vam se uvek kada se startuje XBMC prvo otvoriti prozor na kome mozete klikom misa da udjete u zeljeni profil...broj 1

Zn2wl.png


Moze se sada isprobati dali zakljucavanje opcija u profilu funkcionise.Posto sam ja u novootvorenom profilu zakljucao opciju ulaska u slike to moze se i proveriti.Izabracu da udjem bas u taj zakljucani deo,Pictures.....broj 2

a3r8nsTKfX.png


I naravno u njega nece se moci da udje dok se ne upise odgovarajuca sifra...broj 3 a zatim i klikne misem na dugme Done....broj 4

ciHuVg7n.png


Posto upisali odgovarajucu sifru mozete i pristupiti tom delu XBMC.Takodje kada god zazelite mozete se odjaviti iz tog profila jer je pridodata opcija u meniju za odjavu iz tog profila...Log Off ime vaseg profila.....

hVzw2jA.png


Ovo je odlicna opcijaako vise njih koristi XBMC u racunaru a kao zastita za decu moze se postaviti isto jer u XBMC ima dosta i adult sadrzaja.....
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
kreirao sam novi profil, onako radi probe, i experimenta.
nakon brisanja tog profila, prilikom logovanja u XBMC sada mi trazi potvrdu za master profil !!
kako to izbeci, znaci da se loguje direktno bez pitanja?
1oCKf1R.png
 
Natrag
Top