Šta je novo?
SerbianForum

This is a sample guest message. Register a free account today to become a member! Once signed in, you'll be able to participate on this site by adding your own topics and posts, as well as connect with other members through your own private inbox!

Kreiranje i Upload Torrenta

• Začetnik teme boki71
  • Datum pokretanja
boki71

boki71

Uz duplu Anu...
Legend
KREIRANJE TORRENTA

Ako zelite da kreirate torrent fajl od nekog fajla ili foldera u vasem racunaru a kasnije podeliti sa drugim korisnicima i uploadovati ga na neki od servera predvidjenih u te svthe (Trackera) mozete to uraditi na sledeci nacin.Duplim klikom misa startujte torrent klijent uTorrent...broj 1 a zatim u gornjem meniju alata kliknite misem na File te u padajucem meniju takodje jliknite na ACreate New Torrent...broj 2

a2SQq.png

U novom prozoru u delu Select Source kliknite misem na dugme Add files ili Add directory u zavisnosti dali zelite kreirati torfent od nekog fajla (Add files) ili direktorijuma (Add directory)....broj 3.U novootvorenom prozoru zatim pronadjite fajl ili direktorijum od koga zelite kreirati torrent a zatim ga obelezite misem....broj 4 i kliknite na dugme OK...broj 5

GffZi.png

Zatim u delu Trackers mozete po zelji dopisati adrese nekih torrent servera (Trackera) na kojima cete kasnije i uploadovati vas torrent fajl kao naprimer...broj 6

Kod:
http://open.tracker.thepiratebay.org/announce
http://www.torrent-downloads.to:2710/announce
http://denis.stalker.h3q.com:6969/announce
udp://denis.stalker.h3q.com:6969/announce
http://www.sumotracker.com/announce
U delu Comment mozete upisati komentar po zelji ,naprimer ime fajla ili foldera od koga kreirate torrent...broj 7.Takodje u delu Other gledajte da vam obavezno bude cekirana opcija Start seeding....broj 8 ,a zatim kliknite misem na dugme Create and save ass....broj 9

oSPyA.png

U novootvorenom prozoru pronadjite u kom delu racunara zelite usnimiti vas novonastali .torrent fajl i kliknite misem na dugme Save...broj 10

xGyME.png

Sacekajte da se vas torrent fajl kreira do kraja....

xaNjt.png

Po zavrsenom procesu kreiranja dobicete vas .torrent fajl koji kreirali od zeljenog fajla ili foldera i njega po zelji zatim mozete uploadovati na neki torrent server namenjen u te svrhe (Tracker)....

M2wP9.png

Ako zelite videti dali vas kreirani .torrent folder sadrzi sve potrebne fajlove i dali je uspesno kreiran mozete ga proveriti tako sto u gornjem meniju uTorrent klijenta kliknete misem na File a zatim u padajucem meniju takodje kliknete na Add Torrent...broj 1

IkIrB.png

U novom prozoru pronadjite vas kreirani torrent fajl,obelezite ga misem....broj 2 a zatim kliknite na dugme Open...broj 3

NKaSI.png

Otvorice vam se novi prozor gde u delu Torrent Contents...broj 4, mozete videti sve fajlove i foldere iz kojih je kreiran vas torrent fajl...

e5XKr.png

Posto kreirali uspesno torrent fajl mozete ga uploadovati po zelji na neki od torrent servera predvidjenih u te svrhe - Trackera.

boki71

boki71

Uz duplu Anu...
Legend
UPLOAD TORRENTA

Posto ste kreirali vas torrent fajl mozete ako zelite i uploadovati ga na neki od servera predvidjenih za te svrhe (Trackera).Na internetu postoji stotine servera i sam nacin uploada je u principu slican ako ne i isti a ja cu pokusati da objasnim nacin uploada torrenta na sajtu ExtraTorrent koji se nalazi na adresi...

Kod:
http://extratorrent.com
Takodje neki serveri -Trackeri zahtevaju registraciju na isti da biste mogli uploadovati zeljene torrente a inace registracija je besplatna.

Posto otisli na veb adresu zeljenog Trackera kliknite misem na Upload Torrent....broj 1

2w6L5.png

Posto vam se otvori novi prozor kliknite misem na dugme Browse ....broj 2 a zatim takodje u novootvorenom prozoru pronadjite u racunaru kreirani .torrent fajl koji zelite uploadovati i obelezite ga misem...broj 3 i kliknite na dugme Open...broj 4.

uZviw.png

Zatim cete u padajucem meniju odrediti kategoriju i podkategoriju u zavisnosti u koju spada fajl koji uploadujete (muzika,film,program....)...broj 5.Takodje u delu Name upisite ime fajla koji uploadujete i cekirajte opciju Generate name from torrent file.....broj 6.Zatim u delu Leanguage u padajucem meniju postavite zeljeni jezik...broj 7 i u description delu upisite par informacija o onome sta uploadujete...broj 8

lXQC2.png

Posto ispunili sve potrebno preostaje jos u praznom pravouganiku da prepisete brojeve i slova sa leve strane koja su vam ponudjena....broj 9,a zatim cekirajte misem I accept all rules and term of use.....broj 10.Kada sve navedeno obavili kliknite misem na dugme Upload Torrent.....broj 11.

oQTAj.png

Sada ste uploadovali zeljeni torrent fajl...

teW5L.png

S

sinisabucje

Član
Boki evo ovaj Windows koji tikoristis posalji mi torent za onjega eventualno za ovu lepu temu sa ovi tigrom pozdrav sinisa

alibaba17

alibaba17

Godinama skidam torrente a mrzilo me naučiti kako da ih sam postavim:oopss:,zahvaljujem na fenomenalnom objašnjenju!!!

BAGZICA

BAGZICA

Član
Da li se moze zaraditi nekako novac ukoliko se uploaduje na torent, a pritom imas veliki broj skidanja? Ako me razumete sta sam hteo reci..