Kraljevo nekada

Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Evo nekoliko slika Kraljeva pre kosovarizacije. Samo za prave Kraljevcane i nostalgicare!


or31iq.jpg


15xsok2.jpg


2v1rsxt.jpg


a263o0.jpg


294qidy.jpg





1zgzujb.jpg




Slike obnovljene!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
33
Kraljevo je jedan od najlepših gradova u Srbiji. Nekada smo se u njemu igrali košarke, i bili najbolji; stajali smo kod FRUŠKE GORE ispod drveta, i bili najlepši; išli na pecanje kod KAJAK KLUBA, i kupali se kod ŽENEVE, ("picmalcima" nismo davali da se tu kupaju), a kada upeče sunce-u Baštu na pivo iz krigle, ili na jednu kabezu preko puta DOMA DRUŠTVENIH. Bio sam skoro u Kraljevu, šetao i nikoga da sretnem meni poznatog... A onda sam sreo, Bogu hvala, Zokija sa kojim sam nekada išao na pecanje... Žurio je na posao.
 
Član
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
5
lepo,lepo...ali na ovim slikama ne mogu da prepoznam koji su to delovi grada!Znam samo na ovoj zbog spomenika!
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
33
Na slikama je predstavljen uži centar grada. Mesta koja sam opisao su u neposrednoj blizini, i ne vide se na slikama.
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
3
lepo,lepo...ali na ovim slikama ne mogu da prepoznam koji su to delovi grada!Znam samo na ovoj zbog spomenika!
Na prve četiri fotografije je strogi centar grada, sadašnji Trg srpskih ratnika, tačnije, njegova jugoistočna polovina sa pogledom na restoran (nekada hotel) Pariz. Fotografije su napravljene početkom sedamdesetih ili krajem šesdesetih prošlog veka u doba kada su komunisti spomenik srpskom ratniku, popularnom Milutinu, izmestili na gradsko groblje.
Na petoj fotografiji je pogled na trg ispred zgrade opštine i SDK, slikano sa krova hotela Turist, verovatno isti period kao i prethodne fotografije.
Ostale fotografije su pre 2. svetskog rata i uglavnom piše gde su snimljene.
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
13
Fotografije su zaista lepe ali moraš da priznaš da je Kraljevo sada lepše i da je i dalje najlepši grad u Srbiji!
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Fotografije su zaista lepe ali moraš da priznaš da je Kraljevo sada lepše i da je i dalje najlepši grad u Srbiji!

Da je Kraljevo najlepsi grad u Srbiji, to se apsolutno slazem, ali da je lepse sada nego sto je bilo sedamdesetih, uh, sa tim bas ne mogu da se slozim. U odnosu na te godine, grad je postao prenaseljen, ludnica jedna, malo je parking mesta, mnogo automobila (tada se u Kraljevu znalo ciji je koji auto), ove zgrade koje vidimo na slikama iz sedamdesetih (zgrada opstine, pozorista i SDK, odnosno zgrada Trgovinskog suda) nikada nisu renovirane. Malter sa zgrade opstine je nedavno poceo da otpada. Da ne pricam o stambenim zgradama. Kako ko zajase u opstinsku fotelju, tako pocinje da izmuza gradski budzet, a grad "modernizuje" gradjevinska mafija.
Ok, slazem se da je glavna ulica lepo sredjena, kao i Trg Svetog Save (mislim da se tako zove, onaj kod tenka), radnici cistoce posteno zaradjuju svoju platu, ali, ima jos dooosta mesta za poboljsanja.
E, kad sam ga vec pomenuo, nacuo sam da se tenk vraca na staru lokaciju :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
13
Potpuno si u pravu za sve što si naveo.Ja imam prilike da putujem i po drugim gradovima tako da znam da su svuda problemi isti ali ipak mislim da je Kraljevo još uvek zadržalo svoj šmek pa makar i samo u dušama nas starih kraljevčana!
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
4
Drugari mislim da nažalost grešite u vezi sa tim starim šmekom Kraljeva. Ja volim svoj grad ali moj grad odavno više nije moj i daleko je ostao negde taj osećaj iz 80-ih godina u kome sam uživao. I nikada se nažalost više neće vratiti. Dva rata i beda koja je ostala iza njih, otuđeni ljudi, zabrinuti, u nekom svom svetu, izbeglice iz Bosne, Hrvatske i onda kao šlag na tortu i poslednje sa Kosova i Metohije koji su se mučno stopile sa novom okolinom mi ne mogu vratiti taj osećaj nikada. Kraljevo je postalo toliko jadan i bedan grad da mi je žao da ga gledam. Dok hodam starim ulicama pokušavam da oživim ta neka lepa sećanja ali jednostavno neće... Ja ne znam kog se vi to grada sećate ali to očigledno nije Kraljevo. Vi koji to pišete ili niste rođeni u Kraljevu ili ste premladi da bi se sećali nekadašnjeg Kraljeva, nasmejanog, bezbrižnog i srećnog.
I onu kamenčinu koju su stavili u centar grada????? Ne verujem, tužno...

Hvala za slike, odlične su, evo i ja ću okačiti jednu, kako je izgledao trg 1960.god.


trg1960.jpg





Evo i videa gde možete videti kako je Trg izgledao 1904.god.









pozdrav svim pravim starim Kraljevčanima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top