Kraj profesionalizacije vojske i ukidanje vojnog roka

Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Imate li nekih pouzdanijih saznanja vezanih za ovu problematiku? Ja vise nemam pravo na odlaganje vojne obaveze pa me interesuje da li cu biti poslednja generacija koja ce sluziti vojsku ili prva koja to nece uraditi.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Već je startovana profesionalna vojska,ljudi se već prijavljuju,imaš reklame na bilbordima...ja sam trebao da budem zadna generacija koja će da ide u vojsku po pozivu,ali nikad nisam dobio poziv za regrutaciju,samo sam se prijavio kada sam napunio 18 kao i svi ostali.
Ne znam zašto se ljudi boje odlaska u vojsku,većina odlaže - šatro ima pametnija posla a blejače kući i na faksu a knjigu videli nisu od 8. razreda.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ma profesionalna vojska je startovala odavno, pa se u junskom roku opet polagala zakletva. A sto se opravdanosti jednog ili drugog vida vojske tice, to me ne interesuje, samo cinjenice- ide li se i dalje ili ne? Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2009
Poruka
2.938
Nemoj izbjegavati vojsku.
Meni je to spasilo život.
Tamo ćeš nešto naučiti. Ne daj Bože da ti zatreba. Rat je haos, a ta "profesionalna vojska" će sigurno ostaviti narod kada zagusti. I nikad je neće biti u dovoljnim količinama. Nemoj se zavaravati, šta ćeš ti kada ti zagusti a ne znaš se braniti. Kako ćeš porodicu da braniš?
Ovo je nestabilno područje, rata je uvijek bilo i uvijek će ga biti.
Trebate gledati malo naprijed. Država i kada kapitulira u jednom momentu narodu pukne film i hoće da se oslobodi.

Trebate dobro razmisliti koliko je dobro ne ići u vojsku.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Sve se ja sa tobom slazem, Srbija je zemlja sa bogatom vojnom tradicijom koja koja cini glavnu raskrsnicu puteva izmedju istoka i zapada. Uvodjenje placenicke vojske je cista glupost zamisljena da zapadu obezbedi topovsko meso i jeftin zivi zid u nestabilnim regionima gde su zabrljali. Nato sigurno nece da nas brani ukoliko ovde ispadne neko sr***, a nece ni oni koji su brisali us*** dupeta po starackim domovima.
Medjutim, meni trebaju cinjenice vezane za sluzenje vojnog roka bez obzira sta mi svi ovde mislili. Drzava funkcionise nezavisno od volje pojedinca i mene interesuje sta je odlucila po ovom pitanju. Svakako cu ovih dana da skoknem do vojnog odseka, ali tamo mi verovatno nista nece reci.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Ne znam za to polaganje zakletve ,ali sam čuo da možeš da odeš samo u civilno služenje i to svojom voljom. Stric mi je otišao sa visokim činom u penziju,ali i dalje ima informacije neke...
Ne znam da i dalje možeš da služiš regularno vojsku,a ovi kojima još nije prošao vojni rok moraće do kraja da ga odsluže,možda si na to mislio...Oni koji su već u vojsci. E posle toga baš niko neće dobiti poziv,biće samo dobrovoljno prijavljivanje....dakle kao za posao.
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
ni vojska vise nije ko sto je nekad bila. treba ukinuti vojsku uopste pa bolje da je uopste nema nego da bude ovakva kakva je sada. ovo je sramota za Srbiju, da ima ovakvu vojsku.

sutra ne daj boze da izbije rat, ko ce pusku da nosi: babice u porodilistu, zidari, kuvari, pomocno medicinsko osoblje, redari u skoli, konobari u restoranu i gde sve nece jos da se sluzi taj vojni rok ....

sra-mo-ta
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2009
Poruka
2.938
ni vojska vise nije ko sto je nekad bila. treba ukinuti vojsku uopste pa bolje da je uopste nema nego da bude ovakva kakva je sada. ovo je sramota za Srbiju, da ima ovakvu vojsku.

sutra ne daj boze da izbije rat, ko ce pusku da nosi: babice u porodilistu, zidari, kuvari, pomocno medicinsko osoblje, redari u skoli, konobari u restoranu i gde sve nece jos da se sluzi taj vojni rok ....

sra-mo-ta


:( Kod mene je još gora situacija. Ne daj Bože da se zarati, prvo bi se tukli između sebe a kasnije bi (ako ih preostane) se "bacili" na neprijatelja.
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Ne znam sta da vam kazem......samo znam da je to nekada bila vise " Cast " nego " Obaveza ".........
 
Učlanjen(a)
29.04.2009
Poruka
3.068
E moj ti tesko ti da sluzis vojsku 6 meseci. A sta bi radio 40 i neke kad se vojni rok sluzio 3 godine. U nekim zemljama se i dan danas sluzi vojni rok 5 godina (mislim da je Albanija) i 3 godine (mislim da je grcka).

Idi oduzi se drzavi i posle nakrivi kapu. Mada iz prica mojih najblizih to im je jedan od lepsih perioda u zivotu. Tu su postali zreliji i bolji ljudi.
 
Natrag
Top