Kovin dobio prvi semafor

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
[h=1]Kovin dobio prvi semafor
[/h] Izvor: Tanjug

Kovin -- Potpredsednik Vlade Vojvodine i pokrajinski sekretar za privredu Ištvan Pastor pustio je danas u rad prvi semafor u Kovinu.

11387636724eb2968ddc057406345123_200x194.JPG
"Želim da izrazim zadovoljstvo što ćemo potvrditi da pravilo kako jedna lasta ne čini proleće ne važi uvek. Ovim semaforom ćemo dokazati da jedna lasta upravo čini proleće“, rekao je Pastor puštajući u rad prvi semafor u Kovinu.
Pored potpredsednika pokrajinske Vlade, ceremoniji presecanja vrpce prisustvovali su predsednik opštine Slavko Branković i saradnici, mnogobrojni gosti, ali i građani koje je prvi semafor najviše obradovao.

Semafor je postavljen na kritičnoj raskrsnici regionalnog puta za Belu Crkvu (ka rumunskoj granici) i glavne kovinske Ulice cara Lazara, na kojoj su saobraćajni udesi, dosad, bili česti.

"Mislim da će ovim bezbednost u saobraćaju dobiti na nivou“, ocenio je Pastor, najavivši postavljanje „vertikalne horizontalne signalizacije“ na još dve kritične raskrsnice do kraja godine - istog puta (za Belu Crkvu) i Nemanjine ulice, kojom se iz Kovina ide ka Beogradu, kao i na ukrštanju magistralnog puta M-24 iz pravca Smedereva i saobraćajnice koja vodi ka selima Skorenovac i Pločica.

Novac za semafore za preostale dve raskrsnice je obezbeđen i radovi su u toku, kažu u lokalnoj samoupravi.

Prvi semafor u Kovinu koštao je više od pet miliona dinara, a novac je obezbeđen iz pokrajinske kase.
 
Učlanjen(a)
24.11.2011
Poruka
2
kada sam videla da su pustili u rad prvi semafor smejala sam se nisam navikla da i Kovin ima semafor
 
Natrag
Top