Komunalni policajci sprečili samoubistvo u Šumaričkom jezeru

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Komunalni policajci sprečili samoubistvo u Šumaričkom jezeru




Izvor: Blic B. Kuljanin | 21. 07. 2011. - 00:02h

KRAGUJEVAC - Komunalni policajci Aleksandar Milenković i Katarina Erčević sprečili su da se četrdesetjednogodišnja žena ubije u Šumaričkom jezeru. Drama se dogodila u nedelju, oko 23 sata, u vreme kada su komunalni policajci bili u redovnoj kontroli u Šumaricama.

160424_1015-kragujevacjezero-u-sumaricamaraus01_f.jpg


Jezero u Šumaricama

- Proveravali smo da li na obali neko pali vatre. Na keju smo sreli čoveka sa ćerkom, i oboje su bili vidno uznemireni. Tražili su nekog. Muškarac nam je prišao i rekao da je njegova žena ušla u vodu i da se plaši da će izvršiti samoubistvo - kaže Milenković.

Odmah su krenuli u pretragu i kod brane i sunčanog sata čuli su ženski glas. Kroz noć se na vodi nazirala silueta žene koja je čas plutala, tonula, a zatim se ponovo ispravljala.

160423_1013-kragujevackomunalna-policijakatarina-ercevic-i-aleksandar-milenkovic01_hf.jpg
Katarina Erčević i Aleksandar Milenković

Katarina je počela da razgovara sa ženom i pokušavala da joj odvrati pažnju. Skinuo sam uniformu i ušao u vodu sa mužem žene. Ušli smo sa njene bočne strane, uhvatili je i izvukli. Žena nije bila agresivna, samo je plakala i govorila da je njen život završen - kaže Milenković.

Sve je trajalo desetak minuta, ali za mlade komunalce svaki trenutak je izgledao kao večnost. Prvi put su se suočili sa ovakvom situacijom, i sa pokušajem samoubistva. Po njihovom pozivu, ubrzo je stigla i ekipa hitne medicinske pomoći i policija.


Nesrećna žena je prema rečima njenog supruga već jednom pokušala da izvrši samoubistvo.


- Bilo je kao na filmu i uopšte bilo je teško uspostaviti kontakt sa ženom koja je na moje pozive odgovarala samo da je ostavimo na miru. Govorila sam joj da je život lep i dragocen. Dok sam pokušavala da joj odvratim pažnju i da razgovaramo, kolega i suprug nesrećne žene su već bili u vodi. Uhvatili su je spretno i izvukli. Najvažnije je da smo, ipak, ženu spasli i srećni smo zbog toga - kaže Katarina Erčević.


Prema njenim rečima, žena je bila pod dejstvom alkohola. Mladim komunalnim policajcima ovo je bilo praktično vatreno krštenje i prvo spasavanje. Do sada su, kako kažu, imali „samo“ uobičajene poslove i kontrole u Šumaricama.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Uopšte mi nije jasno zašto je jezero godinama unazad najprimamljivija lokacija za izvršenje samoubistva u Kg-u :/
 
Natrag
Top