Komšiju u stanu izbo nožem

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Komšiju u stanu izbo nožem







Izvor:
Blic.rs



Zvornik - Penzioner Stojan Jovičić (67) ubijen je preksinoć u svom stanu u Ulici 9. aprila u Zvorniku. Kako je saopšteno iz policije, ubica je Siniša Vasiljević (34), koji je sa nekoliko uboda nožem usmrtio Jovičića. Policija je od nepoznate osobe dobila dojavu o ubistvu u četvrtak oko 21.45 časova.


207634_policija-na-mestu-uvidjaja-03-foto-r.jokic_hf.jpg



- Odmah po dojavi, policijska ekipa je otišla na lice mesta gde je utvrđeno da je Siniša Vasiljević nožem ubio Stojana Jovičića. Nakon toga, Vasiljević je uhapšen i biće predat Okružnom tužilaštvu u Bijeljini radi daljeg provođenja postupka - rekli su juče u policiji. Kako smo saznali od komšija iz zgrade u kojoj je živeo Jovičić, ubica i žrtva su zajedno pili alkohol pre nego što se dogodilo ubistvo. Nešto pre 22 časa verovatno je došlo do kraće prepirke, nakon čega je Vasiljević nožem izbo Jovičića. Odmah nakon ubistva, Vasiljević je išao od stana do stana i svim stanarima lupao na vrata vičući da je ubio čoveka. Kasnije je napustio zgradu i otišao do bolnice koja je u blizini, gde ga je policija bez otpora privela. Niko tačno ne zna šta su bili pravi motivi za ubistvo, što bi trebalo da utvrdi istraga.

Ubijeni Jovičić je pre rata živeo u Sarajevu, a u Zvornik je došao za vreme rata. Nakon toga je otišao u Sloveniju, gde je radio do penzionisanja, odakle se pre dve godine vratio u Zvornik, te kupio i renovirao stan u kome je ubijen.


Vasiljević dve godine ne živi u Zvorniku i samo je povremeno dolazio iz Crne Gore, gde radi. Vasiljevićeva majka je pre sedam dana doselila u stan na istom spratu zgrade u kojoj je živeo Jovičić. Oni koji bolje poznaju Vasiljevića nisu juče hteli da daju izjave, ali su samo rekli da je on, kada je pod uticajem alkohola, „bio potpuno drugačija osoba“.


Sestrić ubijenog Jovičića, Dragoljub Lukić bio je šokiran kada su mu javili da mu je ujak ubijen.


- Kada sam došao na posao, kolega mi je saopštio da mi je ujak ubijen. U neverici sam pošao do njegovog stana gde su bila dva policajca koja su mi to potvrdila. Ne znam kako je neko mogao da digne ruku na čoveka kakav je bio moj ujak. Nikada u životu nije bio konfliktna ličnost i ne znam da li je ikada uputio nekome ružnu reč. Dva sata pre ubistva sam se čuo s njim telefonom i dogovorili smo se da idemo sutradan na slavu kod rođaka - rekao je Lukić.
 
Natrag
Top