Koji je po vama osećaj najteži: tuga, bol nemoć...?

Član
Učlanjen(a)
25.09.2010
Poruka
178
Razni osećaji se prepliću u našem životu. Šta je ono što vama najteže pada? Meni osećaj nemoći...
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
I meni je najgora nemoć, jer ne zavisi od mene, tj. tjera me u mškripac iz kog ne mogu da se izvučem svojim trudom. Bol i tugu znam da moram da trpim i pronalazim mehanizme, kako da ih najlakše ublažim, a nemoć mi vezuje ruke i onda ne mogu ništa. Definitivno najgore osjećanje.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Sva tri podjednako ''izjedaju'' čoveka. Ali nemoć je ono sa čim čovek ne može da se izbori. Tuga i bol su prolazni. Ostave u nama traga, ali nekako to potisnemo, a nemoć je nešto sa čim se vrlo često susrećemo, ne možemo ni protiv nemoći, a druženje sa istom je mnogo teže. Nemoć je ono sa čim se najviše susrećem, pa mi osećaj nemoći lančano izazova i bol i tugu. Definitivno, nemoć je za mene najgori, od ponuđenih osećaja!!!
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
Nemoc razbija nada, tuga za izgubljenom osobom je svakako natezi osecaj, jer iz nje proizilazi sve, mozes da je potisnes, ali se ona vraca. Kada spominjemo bol, onda cu iskoristiti citat, Zasto nas Bog muci;da bi covek ocvrsnuo; to sam i na svojoj kozi osetio. Dakle tuga...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Definitvno nemoc.Za mene je to razarajuc osecaj,izazvan bolom i tugom,kada smo u situaciji da kao nemi posmatraci statiramo kad je najteze i mislimo o svim mogucim varijantama da nesto ipak moze i onda onaj porazavajuci osecaj nemoci...

P.S.Zaboravih da dodam...Mislim da se kod mnogih od nas javlja osecaj nemoci da nesto ucinimo a ustvari se radi o sopstvenom kukavicluku i po meni to povlaci jos teze emocije,prvenstveno bes...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Bol i tuga su osecanja koja dusu paraju i jesu teska ali nemoc je definitivno najgore osecanje koje covek moze da dozivi.
Bol najlakse mogu podneti jer je trenutna,tuga je osecanje koje nestane i vraca se periodicno iako je sve vreme prisutna menja intenzitet ali osecanje nemoci je ono sto razara dusu,taj osecaj se ne meri ni sa cim.Jedino to osecanje ne zavisi od samog coveka vec okolnosti sa kojima se susrece konstantno,a izaziva niz drugih osecanja koji traju.
 
Natrag
Top