Koji bicikl..???

Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Zdravo svima! :)
Hocu da uzmem neki bajs do 300e,mozda bi pre neki dobar polovan iz inostranstva,ili pak novi ovde. Mada do sad sam uzimao nove Capriolo bicikle i nisu mi se pokazale nesto najbolje,znaci sad bi uzeo kvalitetnu koja ce mi trajati.......... :)

To je sto se tice cene,a tip bajsa,nzm tacno...Vise vozim po obicnim putevima na malo duze trase,30,40km itd,ali ponekad volim i brdski biciklizam,off road,mount bike....

Sve u svemu izdrzljiv i kvalitetan bajs zelim,za svaki dan,malo duzi put,i ponekad da se izivim,ono malo van puta.. :D :D


Sta mi predlazte,znate li neki takav?? I gde ima da se kupe dobri polovni uvezeni bicikli???Beograd,Valjevo...itd.. :)

Molim vas da mi odgovorite,mozda nisam iskusan,ali sve vise volim bickile i voznju,pa hocu da se ''castim'' jednim dobrim bajsom! ;)




Evo jedan primer,tip bajsa koji mi se dopada! :)
Kod:
http://www.nishiki.se/Cross_country/Team
ili ovaj
http://www.nishiki.se/Cross_country/Colorado
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.08.2009
Poruka
3
Ja trenutno vozim skoro raspadnuti polar i hteo sam da kupim nesto novo, relativno dobro, a ne preskupo. Ja sam zacrtao cifru od 200-250 evra, (maksimum 300 sa svim dodacima koje treba dokupiti, svetla, zvonce, udobnije sediste...). I odustao sam. Samo prednje viljuska sa dobrim amortizerima kosta 100 evra. Polovni bicikli jesu dobra alternativa za one koji znaju da odaberu (imaju nekog ko se razume) i mozda i bitnije, koji znaju da se cenkaju. Ja ne zadovoljavam niti jedan uslov pa sam digao ruke od voznje i krenuo na plivanje :)
Postoji i varijanta da kupis polovan ram, pa sam kupujes delove i sastavljas bicikl kakav tebi odgovara - ali to zahteva znanje i alat, a ume i da kosta vise nego gotovi bicikli (al' merak nema cenu :) )

Polovne bicikle mozes da pogledas na cikloberzi na netu. Eventualno da stupis u kontakt sa nekim klubovima (dvostruka korist - em dobijes savet, em nadjes drustvo za voznju). Kontakt za klubove ces naci na ciklonautu ili sajtu Biciklistickog saveza Srbije
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
5
Neznam da li smem ovde da ostavim telefon mog :) dobavljaca bajsova ... od njega sam pazario dva super bajsa, jedan za sina drugi za mene.

Adresa mu je Tosin bunar u Zemunu... ako pitate, dacu telefon :)

Dodato posle 22 Sati 26 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

za wooozy-a ...

glupava pravila mi ne daju da ti posaljem PP jer jos nemam 10 postova :( ... pa da onda dam taj mobilni broj, mada ce to da lici na reklamu, ali nije reklama jer se radi o zaista ljubitelju bajsova koje iste dobija iz Holandije ... dakle nazovite 063/281-893 ako hocete kvalitetan bajs :)

ako moderator procenini da ovaj post treba obrisati zbog "reklame", neka ga obrise, ali neka on posalje PP
wooozy-u sa gornjim mobilnim brojem
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.09.2010
Poruka
6
Sto se tice brdskih bicikala preporucujem scott i samo scott jer ja njih vozim, a i u svetu je poznato da je to naj bike companija, medjutim oni su i malo skuplji. Od jeftiniih (oko 300evra) polar (avalanche, virage i naravno viper...)
 
Član
Učlanjen(a)
11.12.2009
Poruka
35
Izgleda da "malo" kasnim,ali se u potpunosti slažem-Scott.Preporučujem Octagon ram,i jeftiniju kombinaciju: Alex točkove,menjači i kočnice,recimo Acera+V-brake.Nikako stavljati diskove na kočnice.Ovo nije toliko skupo a stvarno lepo funkcioniše već godinama kod nekoliko mojih prijatelja.Kombinacija koju ja koristim je u osnovi ista,sa nekim izmenama (menjači,kočnice-opet ne diskovi).
 
Član
Učlanjen(a)
13.08.2009
Poruka
3
Samo da dodam nesto vezano za disk kocnice: ne treba ih izbegavati generalno, ali dobra disk kocnice su skupe (100+ evra), a lose obicno ne vrede par desetina evra koliko kostaju. Pored toga, dobre disk kocnice su hidraulicne i traze odrzavanje. S druge strane, disk zaista treba samo ljudima koji voze po blatu, mokrom liscu i onima koji pri voznji mogu da iskrive tocak pa im treba disk da se zaustave. Za 99% rekreativaca tradicionalna V-kocnica radi posao. Onaj 1% se pravi vazan disk kocnicama ;)
 

BMX

Član
Učlanjen(a)
25.10.2010
Poruka
3
Kupi ti lepo BMX pa da te bog vidi .Nema vise ledja da te bole.
 
Natrag
Top