Koje je pomazanje istina?

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
danas postoji stotine i stotine "takozvanih pomazanika" navešćivača jevanđelja. pomazanje koje je na čoveku je jako bitno,jer jovan bogoslov opominje da proveravamo duhove,da li su od Boga jer će mnogi lažni pomazanici doći da prevare mnoge. i Isus je opominjao na to. matej 24.gl.
jovan u prvoj poslanici 2 glave jasno upućuje na jedno jedino pomazanje koje je istina a nije laž a to je ono U POČETKU. početak je pedesetnica. tada je pomazanje na petru u delima 2.gl. 38. i 39. red izreklo reči večnog života. i ko to veruje spašće se. to je pomazanje pedesetnice ili ONO NA POČETKU. to pomazanje je jedina istina ,i nije laž. preko ovog pomazanja u početku proveravaju se duhovi da li su od Boga ili nisu, da li je učenje dvojnik istine tj. nije istina jer istina nema dvojnika.
dakle u prvoj jovanovoj 4.gl. pomazanje uči da oni koji veruju apostolima i slušaju njih potvrđuju da su od Boga da poznaju Boga Biblije a koji ne slušaju apostole da nisu od Boga. i da po Duhu koji nam je dat od Boga znamo da je Bog u nama i da smo mi njegovi,i taj Duh svedoči našemu duhu tu punu istinu.

Man of God- Prvorodstvo (Part 1.) - YouTube

Man of God- Prvorodstvo (Part 2.) - YouTube

Man of God-Prvorodstvo (Part 3.) - YouTube





 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2010
Poruka
130
Da, Bog je u nama. I apostol je apostol kada govori u ime Boga. Ne svoju nego Božju reč. A Božja reč je zapisana u Pismu. Čovek izgovara u ime Boga reči iz Pisma, i oglasi se tako Bog. Kad čovek govori svoje, Bog ćuti. Ne mogu obojica govoriti istovremeno jednim jezikom. Ovaj čovek koji govori svoje nije svestan tišine u sebi i oko sebe. Ta tišina je Božje ćutanje.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
brate mrsavkiću
bilo je već riječi o tome tko je istiniti svjedok, učitelj, a tko je lažan
također to vrijedi za pomazanike, poslanike

onaj koji sve čini da proslavi Boga i Krista taj ne traži slave svoje i stoji u istini, takav je od Boga
svi ostali su lažni

pomazanje pravim Duhom Svetim vraća čovjeka k poštivanju Božjeg Zakona

lažnjaci tvrde kako su i oni primili Sveti Duh, ali ne drže Zakona
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
brate mrsavkiću
bilo je već riječi o tome tko je istiniti svjedok, učitelj, a tko je lažan
također to vrijedi za pomazanike, poslanike

onaj koji sve čini da proslavi Boga i Krista taj ne traži slave svoje i stoji u istini, takav je od Boga
svi ostali su lažni

pomazanje pravim Duhom Svetim vraća čovjeka k poštivanju Božjeg Zakona

lažnjaci tvrde kako su i oni primili Sveti Duh, ali ne drže Zakona
to je tvoj lični stavno to ne bi mogao potkrepiti Pismom,je li tako? ili možeš,vrlo je prosto,pomazanje na apostolima mora biti jednako našem,ovog puta tvome! apostol jasno kaže da se po ovome poznaju deca Božja ,ko jeste a ko nije od Boga,da li dobro čujem i dali ti dobro čuješ:jovan prva 4.gl. čitaj 6.redak.
dakle ako je pomazanje u nama ,onda Bog to potvrđuje istim pomazanjem koje je bilo na apostolima kao što je i rango rekao,ako se govori neka se govori kako Bog govori,tj.pomazanje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

1) USLOV POMAZANJA DUHOM DRZANJE ZAPOVESTI

"Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити"
( Jovan 14. 15 - 17 )

----------------------------------------------------------------

2) ONOME KO TVRDI DA JE OD BOGA TRAZITI ZAKON I SVEDOCANSTVO RECI BOZJE I DUHA SVETOGA

"Zakon i svedočanstvo tražite.
Ako li ko ne govori tako, njemu nema zore" ( Isaija 8. 20 )

------------------------------------------------------------------

3) VERA SVETIH JE DRZANJE ZAPOVESTI BOZJIH I VERE ISUSOVE

"Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( otkrivenje 14. 12 )

-------------------------------------------------------------------

4) USLOV SPASENJA I ULASKA U BOZJI NEBESKI JERUSALIM I JEDENJA PLODOVA SA DRVETA ZIVOTA JE DRZANJE ZAPOVESTI

"Blago onima koji tvore zapovesti njegove,
da im bude vlast na drvo života i da udju na vrata u grad" ( otkrivenje 22. 14 )

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691

1) USLOV POMAZANJA DUHOM DRZANJE ZAPOVESTI

"Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити"
( Jovan 14. 15 - 17 )

----------------------------------------------------------------

2) ONOME KO TVRDI DA JE OD BOGA TRAZITI ZAKON I SVEDOCANSTVO RECI BOZJE I DUHA SVETOGA

"Zakon i svedočanstvo tražite.
Ako li ko ne govori tako, njemu nema zore" ( Isaija 8. 20 )

------------------------------------------------------------------

3) VERA SVETIH JE DRZANJE ZAPOVESTI BOZJIH I VERE ISUSOVE

"Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( otkrivenje 14. 12 )

-------------------------------------------------------------------

4) USLOV SPASENJA I ULASKA U BOZJI NEBESKI JERUSALIM I JEDENJA PLODOVA SA DRVETA ZIVOTA JE DRZANJE ZAPOVESTI

"Blago onima koji tvore zapovesti njegove,
da im bude vlast na drvo života i da udju na vrata u grad" ( otkrivenje 22. 14 )

sve ovo je na mestu ali jovan kaže sasvim drugačije. prvo se postavlja temelj pa onda ođžak laodikeja. jovan kaže da proverimo temelj. svako od nas može reći nešto svoje,ali temelja niko ne može drugogga postaviti osim onoga koji je već postavljen. pomazanje koje je od Boga se lako da testirati kao što sam rekao,jovan 4.gl.
pomazanje pedesetnice je nešto što ne može promašiti. onda se možemo ovde razgledati. ti prvi oćeš da učiš a da nisi najpre otišao po pomazanje proveriti sebe da li ga imaš u opšte tj. da li i jedan starozavetni ili novozavetni čovek je mogao biti uvažen da donosi reč ako nije najpre potvrđen da ima pomazanje za tu službu,čak ni Isus na jordanu. onda popmazanje koje je iimao petar je čak pavle, koji je i poziv od Boga imao,išao proveriti sa petrom ,čitaj galatima poslanicu. zašto je pavle budući od Boga je čuo poziv nakon je 3.god u tarsu proučio pisma išao ipak do petra na 15.dan i jakova ,kako kaže d a ne bi uzalud trčao trku. čovek sa toliko otkrivenja ipak je išao petru,zašto? pa petar je imao pomazanje istine u samom početku na pedesetnici i pavle ako bi došao reći bilo što u tom temelju spašenja drugačije nego je već postavljen za badava sva otkrivenja kao tebi ako su u opšte otkrivenja jer nisi pomazan kao apostoli istim pomazanjem,već pomazanjem crkve. to pomazanje na tebi je sa drveta znanja iz edema a ono donosi sve vreme samo smrt na žalost.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, ne idu dela pre vere, odnosno pomazanja Duhom koje iz nje proizilazi, jer rodovi Duha nastaju iz pomazanja i onoga sto prethodi tome a sto je covekov udeo u spasenju - priznanje greha, pokajanje i predanje Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Naravno, ne idu dela pre vere, odnosno pomazanja Duhom koje iz nje proizilazi, jer rodovi Duha nastaju iz pomazanja i onoga sto prethodi tome a sto je covekov udeo u spasenju - priznanje greha, pokajanje i predanje Bogu.
preskočio se nakon pokajanja temelj. vidiš to je to što ti fali. i to otkriva da li imaš feč ilio ne? ti je imaš ali ljudsku ne Božju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sta je temelj nakon pokajanja, o kome govoris?

Ja sam naveo ono sto covek mora da ucini sa svoje strane, a to je priznanje greha, pokajanje i odricanje od njega i predanje Bogu, iz cega proistice novorodjenje ili krstenje - vodom i Duhom, i posvecenje koje traje kroz ceo covekov zivot.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Sta je temelj nakon pokajanja, o kome govoris?

Ja sam naveo ono sto covek mora da ucini sa svoje strane, a to je priznanje greha, pokajanje i odricanje od njega i predanje Bogu, iz cega proistice novorodjenje ili krstenje - vodom i Duhom, i posvecenje koje traje kroz ceo covekov zivot.
sada si kompletan ipak. pokajanje si ispisao,pa kao što znaš sledi novorođenje u tom paketu i krštenje vodom i Duhom. bez toga ne može čovek videti niti ući u nebo,jovan 3. kada dođeš na ovaj test onda moraš jasno proveriti da li si pod pomazanjem tim istim Duhom.
uzmi kajafu,je li on bio prvosveštenik te godine od Boga podignut?jeste! zašto je njegovo pomazanje bilo ipak ljudsko i pored je morao biti pomazana za službu i jasno stoji da piše da je čak prorokovao. ti si ovde govorio oko toga ja sam te podržao donekle. nije mi palo na pamet da kažem ne ovo ću da odbacim što on govori,jer se protivi mojoj ideji,ono u vezi beni hina,samo sam ti sugerisao da ne ideš daleko zbog hule,kao što ja uvek stanem na suprot kad neko od pentekostnih stane pričati da je elen vajt lažni prorok,ja ih zaustavim da sačekaju sa time,jer prorokovati je jedno,i ko im je dojavio da je proroštvo rekla pod lažju ?dakle pomazanje i proročki dar mogu biti tu i ako to čovek iska Bog će dati jer je rekao tako. i on se ne raskajava za svoje darove i zvanja.pozvao je judu pozvao je lično saula kajafu i što sa time? dakle pomazanje na beni hinu treba isto ostaviti Bogu. a ono što je on s a tim pomazanjem uradio to će mo da vidimo tek.kao i kajafa što je uradio,prorokovao je .a preveo da Isusa treba ubiti! proroštvo postavljeno na glavu mesto na noge. dakle on je pomazanje na sebi pomešao sa ljudskim i dobio od drveta znanja prevaru.
zašto ti ovo govorim. da uočiš jednu stvar. vrlo bitnu.ti bi trebao znati,i ovde mnogi to znaju ali s e zaborave odu pod pogreršno pomazanje čoveka crkve.prvi stav je da niko bez pomazanja nije pozvan da uči iz reči,čak je Isus to ispunio na jordanu i čekao je pomazanje i to je došlo u vidu goluba nad njime. onda kako mi možemo krenuti bez toga. pavle je dobio jasni poziv utvaru da je izabrani sud. je li odmah otišao svedočiti,nakon je toliko učvrstio stvar tri godine proučavajuć u tarsu Reč? ni on nije otišao odmah svedočiti. najpre se sreo sa petrom apostolom i ako je svedočio d a mnoga otkrivenja ne duguje nikom od apostola. zašto je onda u opšte išao petru na viđenje? sam je dao odgovor da ne bi uzalud trčao trku tj. za večni život. da je te uređenosti među današnjim forumašima mi bi do podne pali svi pred Boga u strahu Gospodnjem i videli svoje katastrofalne promaške. i ne bi slušali ni laodikeju ni ispravku ni geru ni adrijana spedija fakija peka itd već Boga Reči i svi bi vapili za tim istinama.i one bi došle.jedno bi smo mislili bar u globalu. ovako haos. jer mnogi od vas neće otići da se sretnu sa pomazanjem na pedesetnici na petru ,a jovan prva 4.gl. o tome jaasno opominje da se time provere duhovi da li su od Boga kad neko govori već. nije ružno uvideti grešku,opasno je otići van puta za nebo.
onda da li je pomazanje na petru jednako ovim ovde na forumu.petar je jasno pomazanjem izrekao reči života ,krštenje u ime Isusa i krštenje svetim Duhom.svaki jedan apostol je to učinio isto i petar kod kornilija ponovio i svugde dakle.uvek jedno isto Božje nepromašivo pomazanje iz početka,kako kaže poslanica prva 2.gl. i nije laž već je istina.
par ljudi adventista i to ozbiljnih koji uče su došli do mene prošlu nedelju. rekli su mi neke stvari možemo uvideti ,slušali smo dok si govorio okupljenima,ali to pomazanje koje si pominjao i to sa imenom Isusa,jedan je rekao bez oca i duha ne razumemo a drugi je rekao da donekle može nešto uvideti.i sada oni su rekli ali najbolji put je da Bog pokaže ko je na putu,molitvom. amen,tačno tako rekao sam. i kad smo molili došla je vizija jasno ukazana,ne iz srca,viđenje.stajali su sa rukama napred i došla je pred njih utvara i oni su gurnuli ruke u taj bljesak i postali bezlični toga časa.to je bio test,našli su se laki. sada dalje vizija je išla da su viđeni u jednoj mračnoj pećini jako je hladno unutar bilo i oni su to osećali i pećina je imala rešetke i oni su probali izaći van jer je bilo loše stajati unutar. već je rečeno da je ta pećina njihova nauka u kojoj oni stoje. i sada dalje oni su probali naći vrata od toga (vrata su Isus) i sada se u utvari jasno kazalo da vrata mogu naći samo sa ključem i ponovo je kazano da je ključ zapravo Reč Božja.i te ključeve je dobio petar od Isusa,otkrivenjem ko je on s a neba. i on je tim kljuČEVIMA OTKLJUČAO ZA 3000. DUŠA PRVIH NEBO NA PEDESETNICI. i sada dalje je u viziji kazano za njih da oni žele dobiti vodu(krštenje ispravno,oni iskreno žele nebo i veruju da to ide krštenjem) i žele hleb rečeno je i hleb života sa neba je Isus i to je jasno u toj viziji. i sada jedna velika zmija je provlačila se kroz te rešetke i zmija je đavo to se zna i dalje upravo jedan od njih (koji je nazirao nešto ko imena Isus u krštenju kako je rekao,)je ukazan da uzima ipak ključ u ruku i da je to Reč i tada je zmija napala ga ,ujela ga za tu ruku i on ponovo ispusta ključ. i svakad kad bi ga dalje uzimao u viziji pokazano je da bi zmija svaki put ujela ga za tu ruku. to je bio kraj vizije viđenja za njih.
sada ,jasno je da oni ne mogu videti istinu o krštenju jednom jedinom iz efescima poslanice jer kad god bi došlo pomazanje reči sa pedesetnice na njih ,ili njega onda bi zmija preko savesti ujela tu istinu ,preko crkvenog učenja i sumnju donela i opet bi to palo dole.i vrata ne bi bila otključana i dalje.
dakle ako je jedno pomazanje na nama ono mora ići na proveru na pomazanje na pedesetnici. to je šansa svakog jednog učitelja koji uči da ne izađe na sud Božji,jer on počinje od Božje kuće uskoro.
 
Natrag
Top