Kloniranje HD diska na SSD disk

Član
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poruka
38
Kupio sam novi SSD disk 120 GB
U trgovini sumi rekli da moram da klonirad stari disk sa sistemom Windows 10 na SSD disk
Za to traže 50 € da oni urade.
Ja sam mislio da mogu da ubacim SSD u računar izvadim stari disk i na SSD instaliram Windows
Zatim izvadim SSD pa vratim stari u računar i formatiram ga, potem vratim SSD u računar.
Pogledo sam malo u GOOGL ima kiša upustava kako se radi to kloniranje.
To kloniranje mi nije po volji jer windows na starom disku ima svega potrebnog i nepotrebnog,
radije bih imao na SSD disku na novo instaliran Windows.
Molim za pomoć.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Kupio sam novi SSD disk 120 GB
U trgovini sumi rekli da moram da klonirad stari disk sa sistemom Windows 10 na SSD disk
Za to traže 50 € da oni urade.
Ja sam mislio da mogu da ubacim SSD u računar izvadim stari disk i na SSD instaliram Windows
Zatim izvadim SSD pa vratim stari u računar i formatiram ga, potem vratim SSD u računar.
Pogledo sam malo u GOOGL ima kiša upustava kako se radi to kloniranje.
To kloniranje mi nije po volji jer windows na starom disku ima svega potrebnog i nepotrebnog,
radije bih imao na SSD disku na novo instaliran Windows.
Molim za pomoć.

Pa ne vidm u cemu je ovde problem ja bih ti preporucio da ides na Win pro 32 ili 64bita za pocetak u zavisnosti od masine!
Instalacija je skoro ista kao i na klasicnom disku osim sto prvo u biosu moras namestiti da ide u ahci modu znaci trazis sata podesavanja i tamo prebacis ako je ide ili raid ili nesto slicno prebacis u ahci!
namestis ahci restartujes komp pustis da podigne sistem i onda zameni diskove!
Kad dodjes do particionisanja samo lupis enter ne formatiras kao na klasicnom!i nastavlja se instalacija dalje!
Kasnije za podesavanje diska isprati ovaj tutorijal znaci napravi screenshotove ili video zapis!

http://serbianforum.org/threads/optimizacija-solid-state-diskova-ssd-windows-sistemi.478153/
 
Natrag
Top