kineska slova pored c: u mojPc uredaji

VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Nema to veze sa redžistrijem.

AdWare Removal Tool....
MalwareBytes Anti Malware...
Iz regionalnih podešavanja otpuno izbaci SVE vezano za kineski jezik. I regionalnu podršku, i dodatke... Ima nekoliko stavki na par različitih mesta. U stvari, ovo najpre uradi.

Osnovno - prestani da instaliraš kineske gluposti. KingSoftov softver je prepun malvera, kao i većina srodnih sa tog područja.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Snimio sam registre kao fajl pa sada trazim nekakav editor kojim bi to pregledavao.

Ovo što radiš liči na klasičan XY problem [1]. Primenjuješ rešenje, a još ne znaš šta je pravi problem. Pri tome "rešenje" koje si izabrao primenjuješ pogrešno.

Drugi put: Da li si pogledao labelu diska?

Što se tiče registra, stavku "Local Disk" nećeš naći. "Local Disk" nije nekakvo ime, labela ili sl. koji su upisani u registri bazi. To je oznaka tipa ili vrste uređaja, koja se kao takva nalazi u nekom sistemskom fajlu (dll ili slično). Ona se vizuelno može zameniti labelom uređaja koju je izabrao/osmislio korisnik (ili maliciozni program!) i ta zamena se unosi u reg bazu.

Labela uređaja se menja putem Properties-a uređaja, ali ako baš želiš da problem rešavaš na način koji si izabrao, tada treba da u reg bazi tražiš te kineske reči.

[1]
Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/XY_problem
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Pogledaj i njegov treći skrinšot.
Pa se vrati na moj odgovor.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
107
Nema to veze sa redžistrijem.

AdWare Removal Tool....
MalwareBytes Anti Malware...
Iz regionalnih podešavanja otpuno izbaci SVE vezano za kineski jezik. I regionalnu podršku, i dodatke... Ima nekoliko stavki na par različitih mesta. U stvari, ovo najpre uradi.

Osnovno - prestani da instaliraš kineske gluposti. KingSoftov softver je prepun malvera, kao i većina srodnih sa tog područja.
Prvo sam to probao,adware,malware. Provjerio i regionalne postvake jezika.
Labela uređaja se menja putem Properties-a uređaja
Ovo mi je zanimljivo. Moglo bi posluziti. Probat cu.

izvan teme:
Svida mi se kako forum radi sa citatima. Nisam jos naisao na takvu lakocu citiranja i funkcionalnost. Mogucnosti direktnog citiranja i spremanje citata za poslje te izvlacenja samo jednog dijela za citat. To mi se svida.
 

Prilozi

  • registriBackup.zip
    1,5 KB · Pregleda: 2
Natrag
Top