Kijev: Protest veterana koji su sanirali Černobilj
Tanjug | 17. 04. 2011. - 16:24h | Foto: AFP
KIJEV - Oko 2.000 veterana koji su učestvovali u saniranju posledica eksplozije nuklearne centrale u Černobilju okupili su se u danas Kijevu, kako bi protestovali zbog smanjenja beneficija i penzija.

Protest je organizovan u trenutku kada se zbog događaja u Japanu svet živo seća havarije u Černobilju i samo nekoliko dana pre 25. godišnjice te tragedije.
Demonstranti oštro kritikuju vladu zbog drastičnog smanjenja penzija i rastućih troškova zdravstvene zaštite, prenosi agencija AP.

Vlada predsednika Viktora Janukovča kaže da jednostavno nema novca da ispuni obećanja data desetinama hiljada radnika koj su poslati da raščišćavaju radioaktivne ruševine na mestu eksplozije, koja se dogodila 26. aprila 1986. godine.