Kežman: Hidink mi je rekao da menja Murinja

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Kežman: Hidink mi je rekao da menja Murinja
Nekadašnji centarfor Čelsija Mateja Kežman otkrio je hrvatskom portalu Index da će novi menadžer 'Plavaca', umesto smenjenog Žoze Murinja, biti Gus Hidink.

IZVOR: B92
14409566975673168ddc65a454497780_w640.jpg

Getty Images

Kežman je sarađivao sa Murinjom u Londonu, a Hidink mu je bio trener u PSV Ajndhovenu.

"Ne čudi me odluka Abramoviča da uruči otkaz Murinju. Žoze je vrhunski trener, ali rezultati i položaj na tabeli ove sezone, samo nekoliko meseci posle osvajanja titule, ne priliče renomeu kluba. Ne znam da li je zvanično potvrđeno, ali Hidink mi je rekao da je on novi trener. Strašan je stručnjak i još bolji psiholog. Uveren sam da će se s njim Čeksi oporaviti, podići se u prvenstvu, a čak bih rekao i da je jedan od favorita za Ligu šampiona", izjavio je Kežman.

Hidink je već radio u Čelsiju 2009. godine, kao privremeni menadžer, pošto je otkaz dobio Brazilac Luis Felipe Skoari.

"Rekao bih da je prva i najveća greška Murinja bila u letnjem prelaznom roku. Žoze je tu kiksnuo, jako je loše reagovao smatrajući da je ekipa koju ima dovoljna za obranu titule. Zatim, ne mogu da verujem da je menadžer njegovog iskustva ulazio u sukobe i svađe s igračima i to javno. Neki komenatari koje je dao zaista nisu bili na mestu, a to mu igrači nisu zaboravili. Zapravo, rekao bih da je cela ova situacija Murinja zatekla. Žoze je trener koji je osvojio sve i koji je navikao da vodi najbolje timove i osvaja titule. Ovaj trenutak ga je zbunio i mislim da se pogubio u ovom košmaru. Jednostavno, nije znao kako da izvuče ekipu iz haosa i zato smatram
 
Natrag
Top